בית / חדשות / חברה / ״קריניק״ – אירוע תרבותי ראשון מסוגו בכרמיאל

״קריניק״ – אירוע תרבותי ראשון מסוגו בכרמיאל

שתפו

קריניק כרמיאל רוסית

מאת גיל דובריש

לאחרונה התקיים במסעדת קרין בכרמיאל אירוע תרבותי ראשון מסוגו ויחודי לעיר, תחת השם ״קריניק״, הן על-שמה של מפיקת הערב, קרינה מולייר מכרמיאל והן על-שם המקום המארח.

באירוע השתתפו כעשרה אנשי רוח, סופרים, יוצרים מוזיקליים (בארדים) ובלוגרים ישראלים מכול רחבי הארץ, שהמשותף לכולם – כתיבת פרוזה ושירה בשפה הרוסית. כ-60 איש נכחו בקהל, שהגיע מכרמיאל, מחיפה ומהגליל המערבי, ואף שני אורחים שעשו את כול הדרך מתל אביב.
לכול אחד מהיוצרים ניתנה רבע שעה שבה הציג את עצמו בפני הקהל והדגים מיצירותיו, אם זה בקטעי פרוזה, אם בנגינה ובשירה ואם במיקרו סצינות מומחזות. בין הקטעים היו אתנחתות מוזיקליות עם הסקסופוניסט הידוע אלכס וולמן. לקהל הוגש כיבוד עשיר שכלל אפריטיפים ומגוון טעימות ממטבח המסעדה.

מפיקת הערב היא קרינה מוליאר, תושבת כרמיאל מזה 28 שנים הכותבת סיפורים קצרים בשפה הרוסית. מוליאר משתתפת באירועים בארץ ובחו״ל, ואף זכתה בפרסים יוקרתיים בתחרויות בינלאומיות ברוסיה ובבולגריה בקטגוריית הפרוזה הקצרה. מוליאר הוציאה לאור ספר שבו סיפורים ברוסית בשם ״מירוץ במאונך״, אשר תורגם בהמשך לעברית. היא חברה בארגון סופרים ישראלים שכותבים ברוסית וכן בגילדות וארגוני סופרים בעולם.

״אני משתתפת באופן קבוע באירועי תרבות בארץ ובעולם ומקריאה מסיפוריי״ מספרת קרינה. ״אני יודעת שבכרמיאל חיים יוצרים מוכשרים מאוד, שנאלצים להציג מיצירותיהם במרכז הארץ או בחו״ל – ורציתי שתהיה להם אפשרות לקבל במה כאן בכרמיאל. מצד שני, היה לי רצון להעניק לציבור בכרמיאל את האפשרות להכיר מקרוב את היוצרים ולהוכיח שכרמיאל איננה עיר שינה אלא שיש בה צימאון לתרבות, לא פחות מאשר במקומות אחרים״.

קרינה החליטה להוציא לדרך את הפרויקט וקידמה את האירוע בפרסומים ברשת הפייסבוק ובעיתונות הארצית הרוסית.

לדברי קרינה, ״שמחתי לראות שאנשים ישבו מרותקים ליצירות שהוצגו בפניהם, שררה דממה מוחלטת באולם״. מחיר הכניסה ל״קריניק״ שעמד על 50 ש״ח, כולל הכיבוד, נועד לכסות את העלויות.

מוליאר מציינת כי ״לאור הצלחת האירוע הראשון, הצטרפו אליי כמה אנשים טובים והקמנו צוות עם תוכניות גדולות וחלומות רבים. התחלנו ברישום לאירוע הבא שיתקיים כנראה בחודש דצמבר, אנחנו נערוך סדרה של אירועים מסוג זה בכרמיאל, כאשר בשלב מסויים נרצה להוציא לאור ספר שיכלול את מיטב היצירות של המשתתפים שיקרא ׳קריניק׳. ישנם יוצרים רבים בשפה העברית שלא מקבלים במה והם מוכשרים מאוד, בעתיד נרצה ליצור איתם קשר ולקיים אירועים דומים על טהרת השפה העברית״.

לפרטים נוספים בנושא ולהצטרפות – ניתן ליצור קשר עם קרינה מוליאר בטלפון 0509261319

(תוכן מקודם)

כתבה מעניינת:

קורונה מסכה צילום אילוסטרציה PixaBay

חובת חבישת המסכות – האם אפשר לוותר?

שתפומאת גיל דובריש בימים אלה, שבהם עומס החום כבד בצורה קיצונית, הנחה משרד הבריאות על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.