מקלט לכלוך בסביבה צילום פרטי
צילום פרטי

״רעש ולכלוך״: תושבים מתנגדים להפיכת מקלט ציבורי למועדונית לילדים חרדים

שתפו

דיירים המתגוררים סמוך למקלט ציבורי בעיר טוענים: המקום הפך למועדונית ומהווה מטרד קבוע של לכלוך סביבתי ורעש חזק

This poll is no longer accepting votes

האם לדעתכם התושבים שחשים מוטרדים מהפעילות במקלט צודקים - או טועים?

מאת גיל דובריש

תושבים בכרמיאל כועסים על כך שמקלט ציבורי בשכונת מגוריהם הפך למועדונית של הקהילה החרדית, ולטענתם הם סובלים ממטרדי רעש ולכלוך קשים.

לדברי הדיירים, מקלט במשעול הרקפות שהוקצה לטובת הקהילה החרדית משמש לאחרונה כמתנ״ס וכמועדונית למפגשים ופעילות של ילדים, מספר פעמים בשבוע. ״למקום מגיעים ילדים רבים עם הוריהם, משמיעים מוזיקה רועשת ומשאירים אחריהם לכלוך רב שהם לא טורחים לנקות״ אומר לנו אחד הדיירים בשכונה, שמעדיף לא להזדהות בשמו. ״המקלט הזה היה נקי ומסודר, הכל היה בסדר, פתאום באו המון משפחות והשאירו אחריהן לכלוך רב גם במקלט עצמו וגם ברחוב שמסביב למקלט. המקום הזה משמש אותנו תושבי השכונה, לצורך ביטחון למקרה שנצטרך, מי נתן להם את הרשות להיכנס לשם ולעשות כאוות נפשם?״

השכן המתגורר סמוך למקלט אומר: ״אני לא מקבל את זה שבבית שלי יהיה זבל אחרי כל פגישה, שיהיה רעש בכל יום, אני לא מוכן לזה – מה פתאום הפכו את המקלט למועדון קהילתי? עוד מעט יכתבו על הקירות ׳ברוך אתה ה׳?׳ אתם מחנכים? תחנכו בבתים שלכם ובבתי הספר, לא במקלט שלנו״.

דייר אחר במקום מתלונן על המטרד ואומר: ״המקלט הזה משמש למועדונית, עושים שם פעילות, מלכלכים עם אריזות של קרטיבים, עושים רעש אימים, משמיעים מוזיקה רועשת בשעות הערב, מפריעים למנוחתנו. הפעילות הזו נערכת כמה פעמים בשבוע. זו השתלטות, אנחנו חוששים שהפעילות שם תהפוך להיות קבועה לכל אורך השנה – ולכך לא ניתן יד״.

הדיירים פנו למחלקת המקלטים בעיריית כרמיאל והתריעו על המטרד, אך לטענתם נאמר להם שאין זה באחריות המחלקה. ״ניסינו לדבר גם עם הורי הילדים שהגיעו למקום, ביקשנו שלא ילכלכו וירעישו כי זה הבית שלנו, אבל הם פשוט התעלמו, כנראה שאנחנו מוקצים בעיניהם״.

פנינו יותר מפעם אחת אל עיריית כרמיאל במטרה לקבל את התייחסותה לעניין, אך עד עתה לא נמסרה לנו תגובה כלשהי.

מקלט לכלוך משעול הרקפות צילום פרטי
המקלט במשעול הרקפות. צילום פרטי

תקראו גם על זה בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

רכב מבצע פניית פרסה בכביש עוקף תעשייה

״הפקרות על הכביש״: למה מסוכן לנסוע בעוקף תעשייה – ומה הפתרונות?

שתפוצפו: כך נראית נסיעה בכביש עוקף תעשייה בכרמיאל הרווי תאונות. עמודים ופס הפרדה, נתיבים צרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.