שליח. צילום דפוזיט פוטוס
שליח. צילום אילוסטרציה דפוזיט פוטוס

״שליחות״ פרועה: נוסעים על המדרכות, ו״חותכים״ בפראות

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט 

אם יצא לכם לראות שליח נוסע בצורה פרועה ומסכן את עצמו ורכבים אחרים, אתם לא לבד. למעלה ממחצית מהנשאלים מאזור הצפון (55%) טוענים כי השליחים נוסעים בצורה מסוכנת ו-31% (אחד מכל שלושה נשאלים) טען כי ראה תאונה או כמעט תאונה במעורבות של שליח, לפחות פעם אחת בשנה האחרונה. כך עולה מסקר חדש של עמותת אור ירוק שנערך על ידי מכון המחקר מאגר מוחות. מהסקר עולה תמונה מדאיגה על אופן נהיגת השליחים והציבור מפנה את האחריות גם לחברות השליחויות וגם דורש מהמדינה להגביר את האכיפה על אופן נהיגת השליחים.

55% מתושבי הצפון חושבים שהשליחים נוסעים בצורה לא בטוחה. 31% נתקלו בשנה האחרונה בתאונה או אירוע של "כמעט" תאונה במעורבות שליח.

87% ראו שליח מבצע עקיפה מסוכנת, 87% ראו שליח נוהג במהירות מופרזת, 83% ראו שליח רוכב באופן פראי, 80% ראו שליח מבצע עבירות תנועה.

רוב מוחלט, 89% מהנשאלים מהצפון, סבורים שחברות השליחויות צריכות לדאוג להכשרת השליחים לנהיגה בטוחה. 92% אף מאמינים כי חברת השליחויות להיות אחראית על בטיחות הכלים בהם משתמשים הרוכבים.

קיראו גם את הכתבות האלה:

70% מהמשיבים סבורים שהמדינה צריכה לפקח באופן הדוק יותר על אופן נהיגת השליחים.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: ״הצמיחה המהירה של התחום הביאה למצב שהוא פרוץ לחלוטין, כמעט ללא אכיפה ולצערי הרב חלק גדול מהחברות לא דואגות לבטיחות השליחים והדרכתם ולבטיחות הכלים עליהם הם רוכבים. חוסר ההתייחסות והזלזול הזה גורם לכאוס בכבישים הבא לידי ביטוי באי-ציות לחוקי התנועה תוך סיכון משתמשי הדרך האחרים. המצב הזה חייב להשתנות. המדינה צריכה לחייב את החברות להדריך את השליחים, לפקח על אופן הנהיגה שלהם ולוודא שהם לא עוברים על החוק. במקביל, גם המשטרה חייבת לחזק את האכיפה והנוכחות״.

כתבה מעניינת:

ילדי אלוט עם כוכבי ברצלונה. צילום שלומי מזרחי

כשילדים על הרצף האוטיסטי מכרמיאל פגשו באגדות הכדורגל של ברצלונה

שתפואגדות הכדורגל של ברצלונה פגשו על הדשא את הילדים של עמותת אלו"ט מכרמיאל ומכל הארץ. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.