בית / Uncategorized / 12 טיפים חשובים לשמירה על אזור העיניים
12 טיפים חשובים לשמירה על אזור העיניים
12 טיפים חשובים לשמירה על אזור העיניים

12 טיפים חשובים לשמירה על אזור העיניים

שתפו

– תשתמשו בהרבה תכשירי לחות.

אזור עיניים סובל מיובש ומהשפעת מזג האוויר ומתנועת העיניים והשרירים ולכן מרבה בקמטים ולכן יש למרוח עליו תכשירי לחות בקפידה, יותר מאשר באזורים אחרים בפנים. רצוי להחזיק תכשיר קטן בתיק ולמרוח אותו לפי הצורך במשך היום, גם מעל המייק אפ!

– ניקוי האזור כל יום.

על מנת לאפשר לעור הדק והרגיש מאזור העיניים לתפקד חובה לנקות אותו כל לילה גם אם אין עליו תכשירי איפור. מומלץ להשתמש לצורך זה בתכשיר עדין ללא שומנים או דטרגנטים מתאים במיוחד לאזור רגיש זה.

– מוצרים קוסמטיים נכונים.

האזור העדין של העיניים דורש טיפול על ידי תכשירים קוסמטיים מיועדים במיוחד לאזור וזאת מכמה סיבות: 1- לאזור העיניים PH גבוה יותר ,2- עקב רגישות העור הדק התכשירים לרוב כוללים פחות חומרים מגרים עד היפואלרגנים.

– השתמש במשקפי שמש

משקפי שמש מגנים על בריאות העיניים אך לא רק…הם מונעים יצירת קמטים וקמטוטים חדשים ופיגמנטציות. בחרו משקפי שמש רחבים, כאלה שתופסים גם את האזור שסביב העין.

– שינה טובה

בזמן השינה פעילות הורמונאלית רבה ומיוחדת. רקמות הגוף מתרבים והעור עובד, בונה את עצמו ופולט חומרים לסביבה דרך הנקבוביות. חשוב לישון טוב כדי לאפשר לפעילות זאת להתבצע וכדי לאפשר זרימת דם וחלוקת חמצן נכונה באזור. כאשר לא ישנם מספיק נוצר צבע כהה מתחת לעיניים עקב שקיעה של כדוריות דם אדומות בכלי הדם הקטנים והשטחיים, דבר שנראה על פני העור.

– שימוש בפילינג בבית

חשוב להשתמש בבית בפילינג במטרה לנקות היטב ולעודד חידוש באזור. הפילינג חייב להיות עדין ולעמוד בקריטריונים של אזור עדין זה. שימו לב טוב על איכות המוצר, סוג ומינון של חומרים פעילים וצורת השימוש. שימוש לא נכון עלול להזיק ולגרום לתופעות לוואי כגון גירוי, אדמומיות, נפיחות ופיגמנטציות ולכן מומלץ להתייעץ עם קוסמטיקאית רפואית מקצועית.

– מוצרי הבהרה מיוחדים בלבד

בעיית הכהות בעיניים היא בעיה נפוצה שמפריעה להרבה נשים וגברים. סיבות הבעיה יהיו נושא של כתבה נפרדת. אם אתם בין האנשים  שראיתם לנכון להשתמש במוצר הבהרה  באזור העדין של העיניים, אז תזהרו כי רוב תכשירי ההבהרה של הפנים והגוף לא מתאימים וחייבים להשתמש בתכשירים מיוחדים. במידה ולא, יכולות להיות תגובות קשות מקומיות ואפילו תגובות אלרגיות קשות. תזהרו.

– קרם הגנה.

חובה להשתמש בתכשיר הגנה כל יום כל השנה בכל סוגי העור ובכל גיל.

רצוי מאוד להשתמש בתכשירים העוצרים את סוגי הקרינה  UVA+  UVBהמעניקים הגנה מרבית ונקראים “Sun block”. תכשיר שאינו “Sun block” מגן רק חלקית.

– להימנע מעישון.

העישון מזיק לראות, לשיניים ועוד, וגם לעור. העשן של העישון מייצר רדיקלים חופשיים הפוגעים בעור ומונעים את תפקודו התקין. בנוסף, “פעילות היניקה” מעודדת יצירת קמטים וקמטוטים בכל אזור הפנים אך בעיקר סביב הפה ועיניים.

– תכשירי ג’לים.

באזור העיניים העור דק במיוחד ללא קשר עם סוגי העור. כל אדם חייב לשמור על אזור זה ולהשתמש במוצרים קוסמטיים מתאימים. אנשים בעלי עור יבש יהנו משימוש של קרמים במרקם קל עד כבד, אך אנשים בעלי עור שומני עלולים להיות בבעיה כי לא מתאים להם שימוש בתכשירים עם הרכב שומני. אנשים אלו יכולים להשתמש בג’לים שהינם על בסיס מים ושומרים על לחות העור תוך כדי, על מנת להוסיף הרגשה של קירור נעים. לא כל ג’ל מתאים, יש להתייעץ עם קוסמטיקאית מקצועי.

– שימוש בקור

לקור תכונות מרגיעות ושל קיבוץ כלי דם ולכן ניתן להשתמש בו למשל לאחר יום עבודה קשה, עייפות ו/או לפני אירוע חשוב. אפשר למרוח ג’ל מתאים שהתקרר במקרר או לעשות קומפרסים של תה קמומיל קר וצמר גפן.

– טיפולים טכנולוגיים במכון הקוסמטי הרפואי.

טיפול קוסמטי טכנולוגי ישפר את כל הנתונים של העור כולל ספיגה מוגברת של חומרים פעילים. ניתן להשתמש במגוון טכנולוגיות באזור העיניים אך לא בכולם ולכן רצוי מאוד להגיע לטיפול במכון קוסמטי רפואי המתמחה בטכנולוגיות בשילוב חומרים פעילים מתאימים למטרות הטיפוליות.

לסיכום: אזור העיניים הוא אזור מיוחד המראה את סימני הגיל הראשונים. חשוב לתת לו תשומת לב מיוחדת על ידי טיפול נכון ובכך למנוע ולמתן תופעות ההזדקנות. בואו אלינו להתייעץ ותרוויחו בריאות ויופי!

כתבה מעניינת:

חגיגת קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי צלויות, קלמטה ומוצרלה צילום אפיק גבאי (1)

קונצילה ריגטה – איטלקית 100%

שתפומתחשק לכם איטלקית 100% על הצלחת? קבלו מתכון של פסטה קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.