16 נשים טופלו בשנה האחרונה ע”י היחידה לנפגעות תקיפה מינית בכרמיאל
16 נשים טופלו בשנה האחרונה ע”י היחידה לנפגעות תקיפה מינית בכרמיאל

16 נשים טופלו בשנה האחרונה ע”י היחידה לנפגעות תקיפה מינית בכרמיאל

שתפו

אחת משלוש נשים נפגעת פגיעה מינית, ואחת משבע נשים נפגעת גילוי עריות, אלה רק חלק מהנתונים שהוצגו במסגרת יום עיון שערך המינהל לשירותים חברתיים של העירייה

“אחת משלוש נשים נפגעת פגיעה מינית, ואחת משבע נשים נפגעת גילוי עריות”. ממצא  קשה זה הוצג במסגרת יום העיון שערך המינהל לשירותים חברתיים של עיריית כרמיאל, במטרה לחשוף את השירות הטיפולי הייחודי שנפתח לפני כשנה לטיפול בנשים נפגעות תקיפה מינית, מכרמיאל והסביבה.

בדברים שנשא ראש העיר עדי אלדר, הוא ציין: “החדשות האחרונות שאנחנו שומעים בתקשורת, על עוד ועוד נשים נפגעות תקיפה מינית במקומות העבודה, מאוד מטרידות. חשוב שנשים יידעו שיש למי לפנות, לקבל עזרה ותמיכה ובשום אופן לא להישאר לבד במצב הזה, ולעשות הכל כדי לעצור את הפגיעה. חשוב לנו לתת שירות טיפולי ומקצועי כאן בתוך כרמיאל, כדי להקל על נשים אלו שבעבר נאלצו לנסוע עד חיפה כדי לקבל טיפול, כמו שירותים רבים, גם זה נועד לתת מענה כשירות מרכזי לכל הצפון”.

השירות נפתח לפני כשנה ביוזמה משותפת של משרד הרווחה, השירות למתבגרים צעירים וצעירות, המינהל לשירותים חברתיים של עיריית כרמיאל ותרומה נדיבה של פדרציית פיטסבורג- ארה”ב.

תמר נשרי-דנון, העובדת הסוציאלית המטפלת בנשים שעברו תקיפה מינית בכרמיאל, הציגה את הנתונים של השנה האחרונה מאז נפתח השירות: 16 נשים  בגילאים 18-64 טופלו ביחידה. הליווי וההדרכה המקצועיים ניתנים ע”י רונית סדגר, מנהלת המרכז הרב תחומי בני ציון, ועבודת היחידה בכרמיאל נעשית בזיקה ובצמידות למרכז זה, ועם שיתופי פעולה של שירותים מקצועיים משיקים. תמר הביעה אמונה חדורה ביכולת לסייע למטופלות, ובחשיבות הקשר הטיפולי והתומך עימן.

קהל המשתתפים שכלל אנשי מקצוע מתחומים ומסגרות שונים: קופות חולים, שירות פסיכולוגי חינוכי, מרפאות לבריאות הנפש, יועצות בתי ספר, רכזי מוגנות בבתי הספר, עובדים סוציאליים ומטפלים משפחתיים ממחלקות רווחה בצפון, מפקחים ממשרד הרווחה ועוד, הקשיב לשתי הרצאות מרכזיות בהובלתה של מנהלת המרכז הרב תחומי בבני ציון חיפה,  רונית סדגר.

בפאנל שסגר את יום העיון, עלו דילמות מורכבות הנוגעות לקשיים בתיפקוד הורי של נשים שעברו תקיפה מינית, הקושי בהכלה של התנהגויות פוגעניות של מטופלות והצורך לתת תיקוף ואמון בחוויה והסיפור האישי של הנפגעת.

הטיפול הינו ללא תשלום  ונשים מגיל 18 ומעלה מכרמיאל והסביבה יכולות לפנות ישירות בטלפון 04-9088123 או במייל [email protected]. כמובן שנשמרת דיסקרטיות מלאה.

שובל חדד

כתבה מעניינת:

רביד לוי ושרית הרוש עם בני ובנות שירות לאומי בזבולון

שירות עם משמעות

שתפומרפאות הקהילה של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מציגות שילוב בני ובנות שירות לאומי כחלק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *