בית / בחירות 2018 / 20 פרשנויות מוניציפליות #3 – ראש העיר והממשלה 
עורך דין אליעזר רודין 2018-06
עורך דין אליעזר רודין

20 פרשנויות מוניציפליות #3 – ראש העיר והממשלה 

שתפו
לאחר שבשבוע שעבר התחלנו בעשיית סדר במצב הקיים כיום במועצת העיר בשביל להבין טוב יותר  מה המפלגות מציעות לנו לקראת הבחירות, הנה בטור השלישי מתוך עשרים נשלים את סקירת הסיעות הפעילות כיום במועצת העיר.
סקרנו בטור הקודם את המפלגות הגדולות באופוזיציה ובקואליציה, נותרו שלוש סיעות –  שלושתן היו בקואליציה של עדי אלדר.
יש מחנה משותף מעניין אחד בין שלוש הסיעות – כולן מחוברות למפלגות ארציות אשר גם הם חברות בממשלה.
לעדי אלדר שהזדהה לאורך כל השנים עם מחנה השמאל ובהמשך אף הצטרף למפלגת "קדימה" היה צורך לחבור למפלגות שיתנו לו את הגב הארצי שהיה חסר לו כל כך בזמן שהימין שולט תקופה ארוכה ובייחוד לאחר נאום "האקדח" המפורסם בו תקף עדי אלדר ישירות את היושבים סביב שולחן הממשלה.
 
כך שהמפלגה השניה בגודלה בקואליציה הלא היא מפלגת "יחד" המייצגת ציבור מסורתי, דתי וחרדי בעיר שהיא גם המפלגה היחידה שנשארה מאוחדת במהלך הקדנציה הנוכחית – מפלגת יחד הביאה לעיר הישגים דרך החיבור והתמיכה של שרים וחברי כנסת חרדים – כך למשל תושבי כרמיאל הצטרפו לרשימת מקבלי הטבות המס לפריפריה  בעזרתו של יו"ר ועדת הכספים, כך גם ההחלטה על הקמת בית חולים שיקומי והקמת חדר מיון בכרמיאל בהתערבותו של שר הבריאות ליצמן. השאלה שנשארת פתוחה לעת עתה היא במי תתמוך 'יחד' לראשות העיר או אולי תריץ המפלגה מועמד משלה לראשות העיר – בחודשים הקרובים נדע לענות על תשבות אלו.
 
מפלגת ״הבית היהודי" בעלת 2 חברי מועצה הביאו את החיבור לממשלה דרך שר החינוך, כמו חדר הבריחה שהופעל שהביאו שנה שעברה. לקראת הבחירות הקרובות 2 חברי הסיעה נפרדים, רותם ינאי ירוץ לראשות העיר וייפנה לקהל המסורתי והקהל הרחב וגב' ילנה פסריוב פותחת מפלגה חדשה ותפנה לציבור הנשים וגם לקול הרוסי.
המפלגה האחרונה הינה מפלגת הליכוד שהינה מפלגה קטנה מבחינה מספרית, אך המשמעותית ביותר מבחינת החיבור לשלטון, בין יתר ההישגים הבולטים שרשומים על שמה – הרכבת לכרמיאל באמצעות שר התחבורה מהליכוד ישראל כץ. 
בליכוד רואים בכרמיאל יעד אסטרטגי ביחוד לאחר כל כך הרבה שנים בהם כיהן ראש עיר שהזדהה עם השמאל, נראה שמפלגת הליכוד הארצית תשים את כל כובד משקלה לטובת הליכוד בכרמיאל כדי להוביל את המפלגה להישגים גדולים הרבה יותר בקדנציה הבאה.
האם המועמדים יבחרו בקמפיין חיובי וממלכתי או שנכונה לנו תקופה אגרסיבית ותעמולה נגטיבית אישית ומתנצחת, מסתבר שחלק מהמועמדים בחרו את הכיוון השלילי. על כך בשבוע הבא.
 

כתבה מעניינת:

בית מרקחת מרפאה הכללית רבין כרמיאל

אחרי עיכובים: נפתח מחדש בית המרקחת במרפאת כללית ברבין

שתפולאחר המתנה ממושכת שגררה מחאות ותלונות מבוטחים ופנייה שלנו למשרד הבריאות ולשרותי בריאות כללית, נפתח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.