קייס אפרים לאווי 2017

רגע היסטורי: המדינה תכיר בקייסים ותשווה את מעמדם לרבנים

שתפו

הקייס אפרים לאווי ממנהיגי העדה האתיופית בכרמיאל: הצדק יצא לאור אחרי יותר מ-30 שנה

מאת אשי טאוב וגיל דובריש

מפנה היסטורי במעמד העדה האתיופית: ועדת השרים לענייני חקיקה צפויה לאשר את ההכרה הרשמית של המדינה בקייסים, מנהיגי הדת בקהילת יוצאי אתיופיה – ולהשוות את מעמדם לרבני קהילות. בכך יושלם מאבק ממושך שהחל בשנות השמונים, עם עליית יהודי אתיופיה לארץ.
בכרמיאל פועלים שני קייסים, שחר יהייס ואפרים לאווי, המנהיגים הרוחניים של הקהילה. לאווי, בן 31, הקייס הראשון שנולד בארץ והוסמך כאן, המשיך במאבק שהחל אביו ז״ל, קייס ידוע ומוערך, להשגת הכרה רשמית מהמדינה. האב נתקל בחומה אטומה של הממסד, אשר סירב בתוקף ובמשך עשרות שנים להכיר במעמד הקייסים. המפנה חל כאמור לאחרונה והמדינה צפויה להכיר בקייסים כשווים לרבנים, מה שיאפשר להם להעניק את כל שירותי הדת לתושבים במסגרת המועצה הדתית.

הקייסים יורשו לבצע טקסי דת מלאים

״הבה נגילה ונשמחה בו, זה בהחלט יום היסטורי״ כך הגדיר הקייס אפרים לאווי את משמעות ההחלטה. ״למעלה מ-30 שנה אחרי שאבי החל את המאבק, אני הבן שלו, זוכה לראות את הצדק. אבי נפטר לפני 15 שנה, הוא לא זכה לראות את פירות המאבק והאמת, אבל ברוך השם, אנחנו פה כדי להמשיך את הדרך״.
לאווי סיפר כי ״המאבק היה תחת צו איסור פרסום גורף, במסגרת צעדים שביצענו יחד עם משרד ראש הממשלה והמשרד לשירותי דת. היום ברוך השם אנחנו זוכים לתיקון היסטורי. בעקבות ההחלטה, יקרמו עור וגידים מספר תהליכים שאנחנו עובדים עליהם מול גורמים מסויימים. בשלב הראשון תוקם ועדה מסודרת שתדון בעניינים הנ״ל כדי לאפשר לקייסים לבצע את כל טקסי הדת בקהילה״.

כתבה מעניינת:

תמונת ארכיון. אין קשר לכתבה. צילום תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל

דליקה פרצה בדירת מגורים: אדם חולץ מהבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט אדם ניצל בנס כשחולץ על-ידי כוחות שיטור וכיבוי מדליקה שפרצה בדירה בה …


תגובה אחת

  1. יופי עוד בעלי תפקיד מיותרים שמרוויחים 45000₪ בחודש רגב צמוד משרד מזכירות עובדים ועובדות ואת כל זה תכפילו במאות בכל הארץ והנה לכם ביזבוז כספי ציבור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.