מדד עסקים 2017

203 עסקים בכרמיאל נסגרו בשנת 2017 – תמונת מצב

שתפו

חברת דן אנד ברדסטריט ערכה מיפוי של מצב העסקים בכרמיאל

עד כמה הייתה השנה החולפת טובה לבעלי העסקים בעיר?

מאת גיל דובריש

בדיקה שערכה חברת דן אנד ברדסטריט, המתמחה בתחום המידע העסקי, מגלה האם שנת 2017 הייתה טובה עבור עסקים בכרמיאל. החברה, המספקת מידע עסקי, מידע שיווקי, ניהול סיכונים ואיתור הזדמנויות, ערכה מיפוי של מצב העסקים ביישובים בכל רחבי הארץ, בהם גם כרמיאל. זאת כדי לבדוק, כמה עסקים חדשים נפתחו בשנת 2017, כמה עסקים נסגרו וכמה עסקים נמצאים בסיכון. הנתונים האלה משמשים להרכבת מדד המלמד על מצב העסקים בחלוקה לערים בישראל.

 

220 עסקים חדשים נפתחו בכרמיאל

בקרב הערים הבינוניות, בהן נכללת כרמיאל, 16 ערים הציגו תוספת חיובית של עסקים לעומת 9 ערים שהציגו תוספת שלילית. העיר הבינונית שנוספו בה הכי הרבה עסקים היא רמת גן, עם גידול של 718 עסקים. העיר הבינונית שירדה הכי הרבה בכמות העסקים היא בת ים עם קיטון של 169 עסקים. בכרמיאל, נרשם מאזן חיובי – בשנה האחרונה, חל גידול של 17 עסקים בעיר: 220 עסקים חדשים נפתחו, בעוד 203 עסקים נסגרו. יצויין כי למרות הגידול החיובי, אי אפשר להתעלם ממספרם הגדול של בתי עסק אשר נסגרו. בהשוואה לערים אחרות באזור, מצבה של כרמיאל טוב יחסית – בעכו ובנצרת עילית חל קיטון משמעותי, ולעומת זאת בנהריה נרשם גידול חיובי.
על-פי מדד חברת דן אנד ברדסטריט, שיעור העסקים בסיכון בכרמיאל עומד על 13.2%, מדובר בעלייה משמעותית במספר העסקים בסיכון בהשוואה לשנים קודמות. כרמיאל מדורגת במדד זה מתחת לנהריה, אך מעל עכו ונצרת עילית, שם שיעור העסקים בסיכון גבוה יותר.

צח ברקי, סמנכ״ל בכיר ומנהל אגף כלכלה מידע ומחקר בדן אנד ברדסטריט, אומר כי ״מצב הכלכלה הישראלית הוא טוב מאוד, אך כשבוחנים את מצב העסקים על בסיס גיאוגרפי, קיימת שונות גבוהה. קיים קשר חיובי בין קצב התפתחות העסקים ורמת הסיכון שלהם, לבין הרמה הסוציו אקונומית באותה עיר״.

לעוד חדשות פיננסיות בכרמיאל, משגב והסביבה במדור כלכלה ופיננסים

 

כתבה מעניינת:

כרטיס אשראי ומחשב. צילום להמחשה

סליקת כרטיסי אשראי בנייד

שתפומערכת פורטל זהר.נט יותר ויותר אנשים היום רוכשים באמצעות כרטיסי אשראי. אם פעם היינו חייבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.