אלון בקל ז"ל. צילום מתוך הפייסבוק

אלון בקל הי”ד הילד של כל המדינה…

שתפו

מאת אשי טאוב

ועמדנו שם בהיכל התרבות בכרמיאל ומחאנו כפיים לכבודו של אלון בקל הי”ד. דקות ארוכות של מחיאות כפיים על פי בקשת אחיו אבי יבדל”א. כך הסתיים יום האזכרה במלאת 30 להירצחו של אלון בפאב הסימטא בדיזנגוף על ידי רוצח בן עוולה מנוול.

בצהריים הגיעו רבים לבית העלמין בכרמיאל לגילוי המצבה המיוחדת שהונחה על קברו. ניצבים בני המשפחה וחברים מעל הקבר, מביטים במצבה, מראה הזוי. לא נתפש. הורים שניצבים מעל קבר בנם זה מראה סוריאליסטי, מטורף. אסור שיקרה. לצער כולנו זהו מחזה נפוץ, נפוץ מדי במדינה שלנו. הכאב העצום הזה ניכר בפניה של ניצה בקל, אימו של אלון, בפניהם של דודו האב, אבי האח הגדול ובר לבב האחות. הכאב, חוסר האונים, הטוטאליות של הסוף האכזרי הזה…

לפנות ערב מגיעים להיכל התרבות. על קיר ההיכל, במבואה, תמונות של אלון בתחנות חייו הקצרים.

שורה ארוכה של בני משפחה, חברים ולכל אחד האלון שלו וכך אנו, אלה שלא ממש הכירוהו, לומדים להכיר… שתי תכונות חוזרות על עצמן אצל כולם: הנתינה האינסופית ושמחת החיים של אלון. גם תכונות נוספות כמובן, אלה בלטו לפחות באוזניי.

מה שהדהים אותי שגם מתוך סרטוני הוידאו שהוצגו, הצליח אלון להצחיק את באי ההיכל. ממש כך. כאילו עמד הוא על הבמה…כאילו… רק כאילו.

משפחת בקל קיבלה עוד במהלך השבעה את תעודת הגמר שמציינת את סיום לימודי המשפטים של אלון. הוא היה עורך דין שאמור היה להתחיל את ההתמחות שלו באחד המשרדים המובילים בארץ.

בסיומו של הערב לזכרו, יצאתי בתחושה שאני מכיר את אלון ומבין איזו אבדה הוא. כמה כולנו הפסדנו כי אנחנו צריכים הרבה אלון בקל בארץ שלנו…

יהי זכרו ברוך.

כתבה מעניינת:

קורונה וירוס הסגר בידוד בית צילום אילוסטרציה PixaBay

מה אתם חושבים? האם יש צורך בהסגר ביום העצמאות?

שתפומאת גיל דובריש הממשלה צפויה להכריע היום על הטלת הסגר גם ביום הזיכרון לחללי מערכות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.