לימודי פסיכותרפיה צילום אילוסטרציה פריפיק
צילום אילוסטרציה Freepik

4 מקצועות טיפוליים שכדאי לכם ללמוד

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

כבר שנים אתם חושבים שמה שבאמת אתם צריכים לעשות בחיים זה לטפל באחרים? אם כך, אין ספק שהגיע הזמן שתיקחו את החלום הזה ותהפכו אותו למציאות. לעזור למישהו אחר להתמודד עם קשיים כאלה ואחרים במהלך חייו זה משהו שנותן תחושת סיפוק אדירה. לכן ברור מדוע אתם תוהים לגבי העניין הזה ומתלבטים ובאיזו אפשרות כדאי לבחור. האמת היא, שהיום, במקצועות הטיפול, יש מגוון רחב של אפשרויות. לכן זה גם טבעי שקצת תלכו לאיבוד, כי איך אפשר לבחור את המקצועות הטיפוליים המוצלחים ביותר ללימודים? כדאי שתדעו שמתוך רשימה המקצועות הטיפוליים שבהם תוכלו לבחור, יש אופציות שונות ששווה להכיר, כמו:

  • קורס מיינדפולנס
  • קורס NLP
  • קורס EMDR
  • לימודי פסיכותרפיה

חשוב להבין שככל שיהיו לכם יותר כלים טיפוליים, כך תוכלו להתמודד טוב יותר עם כל מטופל ועם כל סיטואציה שעולה במהלך הטיפול. לכן, לא רק שיש מקצועות טיפוליים שונים שכדאי ללמוד, אלא גם כדאי להמשיך וללמוד לכל אורך הדרך.

איפה לומדים?

בין אם חשבתם על לימודי פסיכותרפיה ובין אם אתם מתעניינים בלימודים טיפוליים אחרים, ברור שאתם תוהים גם איפה ללמוד. האם בכל מקום שאליו תפנו תמצאו את הכי טוב שיש? לצערנו זה לא תמיד כך. לכן יש משמעות לכמה בירורים שתוכלו לעשות מראש לגבי בית הספר שאליו אתם פונים. ההיגיון אומר שאם אתם כבר לומדים, הרי שכדאי יהיה לעשות זאת במקום מוביל ומקצועי. אתם רוצים לקבל את כלי העבודה הכי טובים שיש ורוצים להרגיש שבסופו של דבר, ברגע האמת, יהיה לכם איך לעזור לכל מטופל. לכן עליכם לבחור בית ספר שבו הלימודים שבהם אתם בוחרים יהיו ברמה גבוהה. אומנם זה נכון שהרבה פעמים הרמה הגבוהה באה בשילוב של צורך להשקיע לא מעט שעות בלימודים, אבל אתם תראו שזה ישתלם לכם.

בדקו מה אומרות ההמלצות

לבסוף, חשוב גם לבדוק מה אומרות ההמלצות על בית הספר שבו אתם חשובים ללמוד מקצוע טיפולי כזה או אחר. ראשית, אם יש לכם דילמה לגבי בחירת המקצוע הטיפולי הנכון לכם, תוכלו ללמוד מניסיונם של אחרים. שנית, כמובן שאם אתם מתלבטים לאיזה בית ספר לפנות כדי ללמוד מקצוע טיפולי, חוות הדעת יכולות לעזור. אין טעם ללמוד במקום שאיש לא שמע את שמו או במקום שבו אתם גם לא בטוחים מי המרצים. חשוב לברר, מעבר לכל הפרטים האלה, גם כמה אתם עומדים לשלם. מצד אחד, הלימודים הם דרך שתוביל אתכם להיות אנשי מקצוע טובים ולכן ברור שצריך להשקיע בהם. מצד שני, לא כל סכום שידרשו מכם לשלם הוא סכום שכדאי לכם להשקיע. נסו לעשות כבר עכשיו את כל הבירורים ותראו שמהר מאוד תוכלו גם אתם להתחיל לטפל במקצועיות באחרים.

(תוכן שיווקי)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

צילום פריפיק

כל מה שצריך לדעת לפני כתיבת עבודה לאקדמיה

שתפומערכת פורטל זהר.נט אם אתן סטודנטיות שכבר סיימו מספר לא מבוטל של קורסים,  וכבר עברתם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.