בית / חדשות / חדשות משגב / 4000 מבקרים ו-1500 ספורטאים השתתפו במרוץ משגב ה-33
חדשות כרמיאל

4000 מבקרים ו-1500 ספורטאים השתתפו במרוץ משגב ה-33

שתפו

כ-1,500 רצים ו-4000 השתתפו במרוץ הוותיק והאהוב “על הנוף למנוף”. המרוץ נולד כאירוע מצומצם ומקומי ע”י מייסדי מנוף, והלך והתרחב עם השנים בפעילויות ומקצים ובאלפי ספורטאים, בניצוחם של מחלקת ספורט משגב במרכז הקהילתי ואנשי מנוף המארחים.

במרוץ השתתפו כ-16 קבוצות ריצה מגוונות, מתוכן 10 ממשגב וביניהן גם קבוצת “אתגרים” וקבוצת “כישורית” המורכבות מספורטאים בעלי צרכים מיוחדים שעוררו התרגשות רבה בקהל. מקצה מיוחד תפס את העין – מקצה למרחק 500 מטרים לסבים וסבתות ונכדיהם עד גיל 6 שזכו לעידוד רב מהקהל.

במקצה ל-10 ק”מ לגילאי 19 סיים תומר זלצמן במקום הראשון ואחריו הגיעו נועם רטנר וזהר כוכבי. עוז דודאי הגיע ראשון במקצה ל-10 ק”מ עד גילאי 45  וגטנט טפריה הגיע ראשון בקטגורייה לגילאי ה-20 אחרי.

במקצה ל-5 ק”מ ניצח הטריאתלט עידן גטומה ובמקצה לבנות זכתה הטריאתלטית ירדן לוי בקטגוריה עד גיל 19. רוכבת הנוער הבכירה במשגב, נעמה נוימן סיימה במקום הראשון במקצה עד גיל 19 (רביעית כללי) במרוץ הנשים. ליאור הירש, עופרי דופלט וניקול גרין הגיעו ראשונות במקצה הנשים לגילאי 20. לעידוד מיוחד זכה חנוך שחר מצפת, אצן בן 80 שסיים את מקצה למרחק 5 ק”מ. חנוך הוא האצן היחיד שהשתתף בכל 33 המרוצים במשגב.

סביב הארוע נפרשו עשרות דוכנים קהילתיים ומסחריים וביניהם יריד היחידה להתנדבות, שהיווה מקום מפגש למתנדבים הוותיקים והחדשים והציג מגוון אפשרויות להתנדב במשגב, ‘בר בריא’ שהקימה שכבת כיתות ו’ מבית הספר היסודי הר שכניה, דוכן שהקימה שכבת י”ב מבית ספר הרדוף ועוד מגוון של דוכני מזון גליליים.

קבוצת הרובוטיקה של משגב, MisCar1574 בנתה רובוט ייחודי לרגל המרוץ המסוגל לנוע במהירות של 3 מטר לשנייה שמילא כוסות מים והביא את הכוס במצב הגשה נוח עבור הרצים.

רון שני – ראש המועצה, השתתף בריצה קצרה עם נכדו ובצעדת ‘הילה בגליל’: “מרוץ משגב הוא שילוב נהדר של מה שיש לנו כאן במשגב – נוף יפה, אוכלוסיה ספורטיבית ואווירה קהילתית מאירת פנים כשרוחו של היישוב המארח מנוף שורה על הכל. הודות לארגון המעולה של ‘ספורט משגב’ במרכז הקהילתי ולמזג האוויר המושלם, נהנינו מחוויה נהדרת”

שלומי טחן, מנהל ספורט משגב במרכז הקהילתי: “זו גאווה גדולה לראות את אלפי המשתתפים שמגיעים מכל הארץ למשגב. באירוע הזה אנחנו מצליחים לשלב את אחד מאבני היסוד של חזון המחלקה – “ספורט לכל”, ספורט אתגרי לכל המשפחה במגוון רמות ועצימויות. מגדולים ועד לקטנטנים. ההצלחה הזו  מוכיחה לנו שוב עד כמה ספורט הוא כלי ראשון במעלה לחיזוק הקהילה האזורית כולה”.

צעדת היל”ה (הולכים יחד לבריאות האשה) בגליל, התקיימה במקביל למרוץ בשיתוף האגודה הישראלית למלחמה בסרטן. גילה אלבוים, יו”ר פורום הנשים המפיק את הצעדה: “הצועדות והצועדים של צעדת היל”ה בגליל, משנת 2000 ועד היום,  במרץ ובנחישות, מוכיחים לכולנו – חשיבותה של מודעות. המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד מצילה חיים. ואנו נמשיך לעסוק בכך, לצד הפעילויות הנוספות והמבורכות של עמותת פורום נשים כרמיאל-משגב, על מנת לייצר את הערנות הנדרשת, למען הצלת חיים. תודה לכל מתנדבי פורום, התומכים והתומכות, הצועדים והצועדות”.

כתבה מעניינת:

אנדרטה עוז מנדלוביץ משגב השחתה

בזוי ושפל: אלמונים השחיתו אנדרטה לזכר חלל צה״ל

שתפובלילה שבין שישי לשבת הגיעו אלמונים לאנדרטה לזכרו של לוחם גולני עוז מנדלוביץ ז״ל במשגב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.