Array
(
  [_edit_lock] => Array
    (
      [0] => 1721026992:5
    )

  [_edit_last] => Array
    (
      [0] => 5
    )

  [_thumbnail_id] => Array
    (
      [0] => 51641
    )

  [_advads_ad_settings] => Array
    (
      [0] => a:2:{s:11:"disable_ads";i:0;s:19:"disable_the_content";i:0;}
    )

  [tie_sidebar_pos] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [tie_post_slider] => Array
    (
      [0] => 184
    )

  [_the_champ_meta] => Array
    (
      [0] => a:5:{s:7:"sharing";i:0;s:16:"vertical_sharing";i:0;s:7:"counter";i:0;s:16:"vertical_counter";i:0;s:11:"fb_comments";i:0;}
    )

  [_yoast_wpseo_primary_category] => Array
    (
      [0] => 240
    )

  [_yoast_wpseo_focuskw] => Array
    (
      [0] => משה קונינסקי
    )

  [_yoast_wpseo_title] => Array
    (
      [0] => אחרי הפיגוע, ראש העיר בטוח: ננצח כל מי שינסה לפגוע בנו
    )

  [_yoast_wpseo_metadesc] => Array
    (
      [0] => בריאיון מיוחד ימים ספורים אחרי פיגוע הטרור הנורא בכרמיאל, אומר ראש העיר משה קונינסקי: "חשוב לי לתת לתושבים תחושת ביטחון"
    )

  [_yoast_wpseo_linkdex] => Array
    (
      [0] => 65
    )

  [_yoast_wpseo_estimated-reading-time-minutes] => Array
    (
      [0] => 5
    )

  [_yoast_wpseo_wordproof_timestamp] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_yoast_wpseo_opengraph-title] => Array
    (
      [0] => פורטל זהר.נט: 8 ימים אחרי הפיגוע, ראש העיר בטוח: ננצח כל מי שינסה לפגוע בנו
    )

  [_yoast_wpseo_opengraph-description] => Array
    (
      [0] => ריאיון מיוחד
    )

  [tie_views] => Array
    (
      [0] => 520
    )

)
משה קונינסקי בישיבת השדולה לפיתוח וחיזוק הגליל
משה קונינסקי. צילום: דוברות עיריית כרמיאל

8 ימים אחרי הפיגוע, ראש העיר בטוח: ננצח כל מי שינסה לפגוע בנו

שתפו

בריאיון מיוחד לפורטל זהר.נט ועיתון זהר הצפון בעקבות פיגוע הטרור בכרמיאל, אומר ראש העיר משה קונינסקי: "חשוב לי בראש ובראשונה לתת לתושבים תחושת ביטחון"

מערכת פורטל זהר.נט

 • ראש העיר, משה קונינסקי, אנחנו בכרמיאל עדיין מתקשים לעכל את מה שקרה. האם אתה יכול לחלוק איתנו חלק מהמחשבות שלך בעקבות הפיגוע המזעזע?

"כרמיאל עיר חזקה עם קהילה חזקה ומאוחדת, שידעה ויודעת להתמודד עם אתגרים רבים. המדובר בפיגוע קשה ואני משתתף כמובן בצערה של המשפחה השכולה, שניחמתי בביתה, ומאחל החלמה מהירה לפצוע, שאותו ביקרתי. ברור לי שכוחנו בעיר כרמיאל הוא באחדותנו ולמרות הכאב הרב, נתגבר וננצח את כל מי שינסה לפגוע בנו.

אני קורא למשטרה ולשב"כ לפעול ביד חזקה ובנחישות נגד כל מי שהיו שותפים לפיגוע הקשה".

 • תושבים רבים חשים מאז הפיגוע תחושה עמוקה של פחד וחוסר ביטחון. איזה מסר יש לך לקהילה בתקופה קשה זו?

"כבר ביום הפיגוע, החלטתי בתיאום עם המשטרה לתגבר את צוותי השיטור העירוני והמערך לשעת חירום של העירייה על מנת לחזק את תחושת הביטחון של תושבי העיר. המוקד העירוני עומד לרשותם של התושבים 24/7.

יחד עם זאת, אני מחזק את ידי המשטרה וכוחות הביטחון שלנו ומשוכנע שיעשו כל שביכולתם על מנת למנוע פיגועים ולשמור על בטחון התושבים".

 • הפיגוע הזה פגע ביחסים בין יהודים וערבים בכרמיאל ובאזור. האם מבחינתך יש להתאמץ ולנסות לאחות מחדש את השבר העמוק הזה? והאם הייתה לך הזדמנות לדבר עם ראש מועצת נחף, מוחמד זורי, מה היו עיקרי הדברים שנדונו בשיחה שלכם?

"ביום הפיגוע הקשה, בתוקף תפקידי כיו"ר אשכול בית הכרם המאגד את היישובים באזור כינסתי לפגישה אצלנו בעירייה. בסיום הישיבה גינו כל ראשי הרשויות ונציגיהם את הפיגוע הקשה ובהם גם ראש המועצה המקומית נחף. גם למוחרת, נפגשתי איתו והוא הביע שוב את צערו העמוק על הפיגוע וגינה את המחבל הארור. כולנו יחד – כל ראשי הרשויות באזור, סיכמנו שנעשה כל שביכולתם על מנת לשמור על מרקם היחסים העדין והשכנות הטובה בין תושבי כרמיאל לתושבי הרשויות הערביות באזור".

משה קונינסקי יואב גלנט אתר בנייה המכללה לתעופה וחלל
השר יואב גלנט עם ראש העיר משה קונינסקי. צילום: אופיר זגורי
 • האם היו שיחות מראשי רשויות אחרות בחברה הערבית ואם כן, אילו מסרים ותגובות קיבלת מהם?

"התקשרו אליי ראשי רשויות רבים מהמגזר הערבי שגינו בחריפות רבה את הפיגוע. הם הציעו עזרה ואמרו שיסייעו ככל שיתבקשו על מנת למנוע התדרדרות ביחסי השכנות הטובה בין תושבי העיר כרמיאל לשכנים מהמגזר הערבי. הרגשתי בשיחותינו את גודל ההפתעה שלהם מכך שהמחבל הוא תושב נח'ף".

 • בהתחשב בנסיבות, האם לדעתך ניתן לשמור על אמון ושיתוף פעולה עם האוכלוסייה הערבית המתגוררת באזור? באילו צעדים יש לנקוט כדי למנוע את הפיגוע הבא?

"אנחנו ימים ספורים לאחר הפיגוע הקשה וכראש העיר כרמיאל חשוב לי בראש ובראשונה לתת לתושבים תחושת ביטחון ולשם כך, אני מצוי בקשר שוטף ויומיומי עם כל גורמי הביטחון. במקביל, מתוך אחריות ציבורית כבדת משקל כראש העיר, אני פועל יחד עם ראשי הרשויות באזור על מנת לדאוג לכך שלא ייפגע מרקם היחסים העדין בינינו לבין תושבי הרשויות הערביות מסביבנו".

 • כראש עיר, איך אתה מעריך את הביצועים שלך במצב ביטחוני מאתגר זה, במיוחד על רקע ההסלמה המתמשכת בצפון והסיכויים ההולכים וגדלים לעימות צבאי שיכניס את כולנו לטווח הירי?

"חשוב מיד להדגיש, כי כל מערכי החירום של כרמיאל ערוכים ומוכנים לכל תרחיש. אירחתי בחודש האחרון את שר הביטחון יואב גלנט, את חבר הקבינט המדיני ביטחוני שר החוץ ישראל כ"ץ ואלוף פיקוד העורף רפי מילוא ובכירים בפיקוד העורף. ערכנו איתם סיור בחמ״ל העירוני ובמוקד המצלמות וציינתי בפניהם את התקדמות העבודות להקמת מרכז הפעלה העירוני – חמ"ל הביטחון החדש וכי תרגיל היערכות לחירום התקיים בעיר לפני כשבוע ושבו נטלו חלק אנשי פיקוד העורף והוא עבר בהצלחה מרובה.

התעדכנתי מהשרים ומפקד פיקוד העורף על כל מה שקורה בגזרה הצפונית והדגשתי כי, צוותי העירייה מוכנים כאמור לתת מענה למצבי החירום".

 • בביקור של אלוף פיקוד העורף בכרמיאל, אמרת לו: "אנו מבינים כי בימים הראשונים ללחימה נהייה לבדנו, אך אני בטוח שיש לתושבי כרמיאל על מי לסמוך״. למה התכוונת?

"כרמיאל מגבירה את ההכנות לכל תרחיש. אמרתי והתכוונתי לכך שלבנת הבסיס לטיפול בקהילה והתושבים היא הרשות המקומית וזאת לנוכח הפרסומים הרבים לאחרונה והצפי לפגיעה בתשתיות אם תהיה מלחמה נרחבת עם החיזבאללה. לכן, אנו מבינים כי בימים הראשונים ללחימה נהייה לבדנו אך אני בטוח שיש לתושבי כרמיאל על מי לסמוך.

יצוין כי, סיימנו להרכיב צופרי אזעקות בשכונת מכוש, שנוספו בכדי לאפשר שמיעה של האזעקות בעת הצורך . מיקום זה מסיים הליך פריסת צופרים מלאה בכל רחבי העיר. בנוסף; מחר תגענה לעיר עוד 14 מיגוניות אשר תפוזרנה במרכזים הומי אדם ברחבי העיר".

– לסיום, האם יש משהו נוסף שתרצה לחלוק עם הציבור בתקופה מאתגרת זו?

"אני מבקש מהתושבים הנפלאים שלנו לשמור על איפוק, לגלות עירנות ואני משוכנע שיחד ננצח".

 

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי אוכלוסייה אזרחים ותיקים

אחד מכל ארבעה בכרמיאל: אזרח ותיק

שתפומתבגרים בחן: כרבע מתושבי העיר מוגדרים אזרחים ותיקים (גברים מעל 65, נשים מעל 60), חמישית …


2 תגובות

 1. משה גופן

  שחצן יחצה״ני חולה פרסומת דל מעשים מה עשית בשביל לנצח את הטרור למה לא מימנת אבטחה יעילה בכל מקום ציבורי

 2. I was very close to the soldiers when the pugua happened.I was behind them and was quickly told to go back and up to the cinnema area.Eventually we were taken out. the building a back way without panic.,תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *