הייתם טונוס צילום דוברות הפועל עירוני כרמיאל
הייתם טונוס. צילום דוברות הפועל עירוני כרמיאל

90 הדקות הגורליות של הפועל עירוני כרמיאל

שתפו

מאת גיל דובריש

90 דקות בלבד נותרו לסיום הפלייאוף העליון של ליגה ב׳ צפון א׳, והתמונה כל-כך מסובכת שאפילו בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה יתקשו להסביר מה הולך לקרות. תכף ננסה להסביר, אבל קודם כל – למשחק שהתקיים בסוף השבוע.

הפועל עירוני כרמיאל יצאה לכפר מנדא למשחק קובע וחשוב לגבי הדירוג. שתי הקבוצות עם מספר נקודות שווה, לוטשות עיניים למקום במשחקי המבחן ורוצות להשאיר סיכוי (די קטן, אם נהיה כנים) לעלות לליגה א׳. אחרי שהמקום הראשון נתפס על-ידי איחוד שפרעם שהבטיחה עלייתה לליגה א׳, גם המקום השני נתפס סופית על-ידי צעירי טמרה, ונשאר להילחם רק על המקום השלישי בפלייאוף (שמוביל למשחק הכרעה בחוץ מול טמרה).

שתי הקבוצות הרבו לתקוף ולנסות להכריע את המשחק. למרות תנאי המגרש הקשים (בוץ…) נרשמו מצבים טובים בשתי הרחבות. המארחים עלו ליתרון ראשון משער של נתנאל ארזואן בדקה ה-17. בהפסקה בוצעו מספר שינויים, ביניהם נכנס הייתם טונוס כמחליף אחרי כחודש של היעדרות מאז פציעה במשחק מול שפרעם. טאנוס, עדיין  לא בכושר משחק מלא אבל לא איבד את החדות שלו. 5 דקות אחרי כניסתו למשחק הוא ניצל ערבוביה ברחבת האורחים לאחר כדור קרן ודחק פנימה, 1:1.

מנדא לחצה חזק מאוד כדי להשיג את שער הניצחון והגיעה למצבים מסמרי שיער מול השער של בשאר דאהר, אבל הכדור פשוט לא נכנס. הרגע המרגש במשחק היה ללא ספק בדקה ה-85 כשהקפטן מידן שטיימברג עלה לשחק כמחליף, אחרי אחרי היעדרות של כ-5 וחצי חודשים בגלל ניתוח ושיקום ממושך בעקבות קרע בירך.

בסיום, תיקו 1:1 בין הקבוצות וחלוקת נקודות שמשאירה את ההכרעה למחזור האחרון. ועכשיו לחישובים המתמטיים.

כרמיאל מדורגת במקום ה-3 בפלייאוף ומנדא במקום ה-4 עם מספר נקודות זהה, 12 לכל אחת. בזכות שער החוץ היקר של הייתם טונוס, יש לכרמיאל יתרון במאזן הפנימי הקובע בין הקבוצות, לאחר שהמשחקים בין השתיים הסתיימו ב-0:0 בכרמיאל ו-1:1 במנדא.

אבל זה לא הכל. גם עירוני צפת, מקום 5 בטבלה, עדיין בתמונה. היא מרוחקת 3 נקודות מהמקום ה-3 אבל יש לה משחק חסר. מחר (שלישי) היא תשלים אותו, מול שפרעם בחוץ. אז נכון ששפרעם היא רמה אחת מעל כולן בפלייאוף ועל הנייר לצפת אין הרבה סיכויים מולה, אבל מצד שני, לשפרעם כבר אין על מה להילחם, כולם עסוקים שם בחגיגות העלייה ופחות בנעשה על כר הדשא – וזה מתכון אפשרי להפתעה. אם זה יהיה המצב, אנחנו נגיע למחזור ההכרעה עם ״משולש קטלני״ – 3 קבוצות עם 12 נקודות, כשלצפת יהיה יתרון בטבלה הפנימית על פני כרמיאל ומנדא.

ביום שישי תארח כרמיאל את צעירי טמרה וצפת תארח את כפר מנדא. הרבה תלוי במשחק של צפת מול שפרעם ביום שלישי: הפסד צפתי או תיקו יוציאו אותה מהתמונה כמעט לגמרי. במקרה הזה, כרמיאל תהיה חייבת לנצח את טמרה ואז לא תהיה תלויה בתוצאות האחרות.

אם צפת תנצח מחר את שפרעם ותנצח בסוף השבוע את מנדא, גם ניצחון כרמיאלי מול טמרה לא יספיק.

יש גם אפשרות של ניצחון צפתי מול שפרעם ותיקו מול מנדא, שיאלץ את כרמיאל לנצח את טמרה כי תיקו לא יספיק לה.

עוד אפשרות: צפת תסיים בתיקו עם שפרעם, אבל תנצח את מנדא. שוב, כרמיאל תהיה חייבת לנצח את טמרה.

כרמיאל תוכל להסתפק בנקודה מול טמרה רק אם צפת לא תנצח בשפרעם ותסיים בתיקו עם מנדא.

אם צפת לא תנצח מול שפרעם ותפסיד מול מנדא, כרמיאל תהיה חייבת ניצחון מול טמרה.

במילים אחרות… מסובך… מאוד מסובך.

בכל מקרה, אתם מוזמנים לבוא ולעודד את הקבוצה המקומית ביום שישי הקרוב בשעה 14:30 באיצטדיון העירוני. זה יהיה המשחק החשוב ביותר של כרמיאל העונה מול צעירי טמרה.

היכנסו לכל הכתבות על הפועל עירוני כרמיאל >>>

כתבה מעניינת:

איצטדיון כרמיאל יציעים משחק פלייאוף עליון נגד עירוני צפת צילום דוברות הפועל עירוני כרמיאל

ימשיכו עוד עונה: השחקנים שחידשו חוזה בהפועל עירוני כרמיאל

שתפומאת גיל דובריש הפועל עירוני כרמיאל ממשיכה לעבוד חזק ומהר לקראת העונה הבאה. אחרי שהחתימה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.