עליון + תחתון 3
עליון + תחתון 1
עליון + תחתון 2
side3
side4
בית / מגזין הקהילה / בלוגים / הטור האישי של אשי טאוב

הטור האישי של אשי טאוב

אשי טאובאשי טאוב, עיתונאי ופעיל חברתי על ענייני היום, אקטואליה, פרשנות אישית וישירה, בלי קיצורי דרך ובלי מורא ופחד

דוא"ל: ashitaub@walla.com

ashushta6@gmail.com

כואב הלב

כואב הלב מאז הלילה שבין שישי לשבת, כרמיאל תחת השפעה של אותה תאונת דרכים ארורה בה קיפחה את חייה ולריה פדרמסר ז"ל, צעירה בת 21, ילדה מוכשרת במיוחד ועתיד מזהיר ציפה לה, ללא ספק. ארבעה צעירים נוספים מאושפזים בנהריה ובבית החולים רמב"ם. כולנו מקווים שיצאו מאיזור הסכנה ואולם, חייהם השתנו …

קרא עוד »

חוק הג'ובים… הלכה הבושה

עבור הנכים אין תקציב. עבור הקשישים אין תקציב. עבור בתי החולים אין תקציב. עבור הגליל אין תקציב והנה באו יריב לוין, אחד השרים היותר מוזרים ודוחים, הצטרפה אליו השרה היפה והנחמדה לכאורה הגברת שקד ושכנעו בקלות את השרים לבנות ג'וב חדש, ללא מכרז: משנה למנכ"ל בכל משרדי הממשלה. הוסיפו לזה …

קרא עוד »

ברכות ליקירת העיר עדנה שושן

תושבי כרמיאל, אחת מיקירי/ות העיר כרמיאל לשנה זו היא חברתי הטובה עדנה שושן! ובדין היא זוכה בתואר החשוב על תרומתה רבת השנים למשפחות במצוקה ומתן בסתר… ראש העיר עדי אלדר התקשר אליה ובישר לה על ההחלטה החשובה הזו… ברכות מקרב לב עדנה. מגיע לך… מר כחלון, להלן שר האוצר, מזמין אותך …

קרא עוד »

אתה ער?

חוצפת כביש שדרות נשיאי ישראל מיד לאחר כיכר נעמת. אני רואה מרחוק קשיש מתקרב למעבר חצייה… מאט מאוד… מאחורי בנתיב השמאלי 3 מכוניות מאטות. מימין גם אוטובוס מאט. אני עוצר עצירה מלאה… גם האוטובוס עוצר. הקשיש חוצה בבטחה אבל עוד קשישה מגיעה למעבר חציה משמאל לימין. אני נשאר עומד. היא …

קרא עוד »

הפגנה, כן חשוב על מה

ג׳נקשן 48 שבתי מההפגנה לסרט ג'נקשן 48. אני בעד הפגנות בכל תחום. הפגנה היא בין יסודות הדמוקרטיה. אני נגד צנזורה בכל צורה ולצערי מלאה הארץ בצנזורה. זו היתה הפגנה שקטה למדי, פה ושם צעקות אל אל ישראל, דגל גדול. אומר לכם מה לא אהבתי. לא אהבתי את העובדה שמחר בחדשות …

קרא עוד »

שת״פ מנצח

סיפור‭ (‬אמיתי‭). ‬בסיפור‭ ‬שיתוף‭ ‬פעולה‭ ‬עיתונאי‭ – ‬נציגת‭ ‬קהילה‭ – ‬מ‭"‬מ‭… ‬שת‭"‬פ‭ ‬מנצח‭.‬ יום‭ ‬חמישי‭. ‬ערב‭. ‬ריתה‭ ‬מתקשרת‭ ‬אלי‭ ‬והיא‭ ‬זועמת‭ ‬ובדין‭. ‬ב‭-‬5‭ ‬בניינים‭ ‬ברחוב‭ ‬הפרחים‭ ‬אין‭ ‬מים‭. ‬ילדים‭, ‬תינוקות‭ ‬בני‭ ‬יומם‭ ‬וקשישים‭ ‬מנותקי‭ ‬מים‭. ‬למה‭? ‬פיצוץ‭ ‬בצינור‭ ‬באחד‭ ‬הבניינים‭ ‬מה‭ ‬שמאלץ‭ ‬את‭ ‬הדיירים‭ ‬לסגור‭ ‬את‭ ‬השיבר‭ ‬לחמישה‭ ‬בניינים‭. ‬תאגיד‭ …

קרא עוד »

מה‭ ‬קורה‭ ‬אצל‭ ‬חלק‭ ‬מהחרדים‭ ‬בארץ‭?‬

אני‭ ‬מכיר‭ ‬אישית‭ ‬כל‭ ‬כך‭ ‬הרבה‭ ‬חרדים‭ ‬נפלאים‭ ‬בכרמיאל‭, ‬כמו‭ ‬ישראל‭ ‬ליטנשטיין‭, ‬הפרמדיק‭ ‬הכי‭ ‬עסוק‭ ‬בכרמיאל‭, ‬מציל‭ ‬נפשות‭, ‬יקיר‭ ‬כרמיאל‭, ‬כמו‭ ‬עוד‭ ‬רבים‭ ‬ונהדרים‭, ‬ודווקא‭ ‬על‭ ‬הרקע‭ ‬הזה‭, ‬לא‭ ‬מצליח‭ ‬להבין‭ ‬מה‭ ‬מתחולל‭ ‬בחלק‭ ‬מהעולם‭ ‬החרדי‭. ‬אתחיל‭ ‬דווקא‭ ‬עם‭ ‬מה‭ ‬שנתפש‭ ‬פחות‭ ‬דרמטי‭ ‬אבל‭ ‬אותי‭ ‬מטריף‭.‬‭ ‬2016‭ ‬ועדיין‭ ‬בערים‭ ‬חרדיות‭ …

קרא עוד »

הבנקים – לקראת הסוף

תקופה די ארוכה לא כתבתי על הבנקים – החנקן שלנו. זה תודות לסגן מנהל לשעבר באחד הסניפים כאן בכרמיאל. הוא דאג ליחס מכבד כלפי הלקוחות, גם אלה ה”פשוטים”. הוא השרה אווירה טובה על כל הפקידים/ות. זמן קצר לאחר שעזב, הכל השתנה. כמעט הכל. היתה תקופה בה אמרתי לעצמי, טוב, מה …

קרא עוד »

מסר לאראלה ממפעל הפיס

חדשות בכל 10 דקות… השתגענו לך תדע מהיכן להתחיל. ממתווה הגז שהוקפא? החייל היורה? חוק ההשעייה?הכניעה לברזיל? מה? אז אתחיל דווקא עם דבר קטן ואולי טריוויאלי. אראלה ממפעל הפיס. די. נמאס לי לשמוע אותה 89,000 פעמים ביום…אבל לא זה הענין. אני חושב שמן הראוי שמפעל הפיס, הקזינו הלאומי של ישראל …

קרא עוד »

הנאשמים: הבנקים. המאשימים – אזרחי ישראל

3,000,000,000 ש”ח, הרווח הנקי של בנק הפועלים. במילים: 3 מיליארד שקלים חדשים רווח נקי בשנה שעברה. בנק לאומי כ-2.6 מליארד ש”ח רווח נקי. גם שאר הבנקים רשמו רווחים נקיים נאים. רווח נקי שלהם על חשבונינו. חד וחלק. הבנקים אוכלים, “טורפים” אותנו חיים. אני חש מצידם אפס חמלה, אטימות, אכזריות כלפי …

קרא עוד »
עליון + תחתון 3
עליון + תחתון 1
עליון + תחתון 2
2 פופ אפ

SHOP NOW
close-link