עליון + תחתון 3
עליון + תחתון 1
עליון + תחתון 2
side5
side4
בית / מגזין הקהילה / בלוגים / בעין בוחנת – אבי שמחון

בעין בוחנת – אבי שמחון

אבי שמחוןאבי שמחון על ענייני אקטואליה בארץ ובעולם ומבט בוחן על החדשות האחרונות

מייל: sasl@017.net.il

הניצחון של מקרון

ניצחון מקרון ניצחון מקרון הוא ניצחון השפיות. צרפת תמשיך להתמודד עם אותן בעיות שהיא מתמודדת כיום, אבל לא כך רציתי להתייחס לעובדה שהוא התאהב במורתו ואף התחתן אתה, הוא בן 39, היא בת 63. זה יכול להיות רק בצרפת הליברלית והנאורה, אילו זה היה קורה בישראל או באמריקה, כל המצקצקים …

קרא עוד »

מהאח הגדול ועד לפרס ישראל

על האח הגדול אני מסרב בתוקף לראות התוכנית הזו, זו התבהמות של החברה, תוכנית לא חינוכית, כולם מעשנים, מנבלים פה, משתמשים בשפת ביבים זה כלפי זה, זו תוכנית מרושעת שאין בה תרבות ואין בה חמלה. כך יצא לראות פרומו שבה שרון גל ח"כ לשעבר יושב לארוחה, פונה אליו ישראלי יוצא …

קרא עוד »

מאיתן כבל ועד ליאו מסי

על כבל ותרבות הדיבור בשבוע החולף הלך לעולמו הצלם המיתולוגי דוד רובינגר, צלם שהיה שם בכל הצמתים בקיומה של המדינה הזו, מאז שהמדינה נוסדה ועד היום. לפני כעשרים שנה הוא עשה שיחזור של צילום, צילום של אזרחים על משוריין שאותם הוא צילם ביום הכרזת קום המדינה. בשחזור שאלו את אחד …

קרא עוד »

שריפות‭ ‬עליך,‭ ‬ישראל

תחילה אני רוצה לשלוח ברכה ללוחמי האש וכוחות המשטרה שחירפו את נפשם כדי לכבוד את השרפות. גם לנתניהו ולשר ארדן מגיעות ברכות, יש משבר, הם שם בזמן אמת, בודקים עוקבים ומפקחים, כך צריך להיות. אני גם שולח ברכות להנהגה הערבית שכמעט כולה (פרט למפלגת בל"ד) גינתה את ההצתות. אני גם …

קרא עוד »

אהוד ברק והלשעברים

על‭ ‬אהוד‭ ‬ברק‭ ‬והלשעברים לאהוד‭ ‬ברק‭ ‬יש‭ ‬לא‭ ‬מעט‭ ‬זכויות‭, ‬הוא‭ ‬החייל‭ ‬הכי‭ ‬מעוטר‭ ‬בצה‭"‬ל‭, ‬רמטכ‭"‬ל‭, ‬שר‭ ‬בטחון‭ ‬וראש‭ ‬ממשלה‭. ‬אני‭ ‬זוכר‭ ‬לו‭ ‬חסד‭ ‬נעורים‭, ‬הוא‭ ‬הוציא‭ ‬אותנו‭ ‬מלבנון‭ ‬והוא‭ ‬חשף‭ ‬את‭ ‬פרצופו‭ ‬האמתי‭ ‬של‭ ‬ערפאת‭ ‬בשיחות‭ ‬קמפ‭ ‬דויד‭. ‬עכשיו‭ ‬הוא‭ ‬יושב‭ ‬בבית‭, ‬הרחק‭ ‬ממרכז‭ ‬העשייה‭ ‬הפוליטית‭, ‬הרחק‭ ‬ממרכזי‭ ‬הכוח‭ …

קרא עוד »

האולימפיאדה והרוח האנושית

האולימפיאדה בריו היא החגיגה האנושית הגדולה בתבל, אנשים ממדינות שונות, מגזעים שונים, מדתות שונות, כולם נפגשים כשווים בלי מחיצות ומתחרים שווה בשווה. זה תמיד מלווה בדרמות, שמחת המנצחים ותוגת המפסידים. אבל בסוף כולם הולכים הביתה בתחושה של חוויה אדירה. אני כמובן מברך את ירדן ג'רבי על המדליה, ברכות גם לאורי …

קרא עוד »

הפיכה טורקית, טרור איסלאמי

על ההפיכה בטורקיה בשישי בערב הלכתי לישון עם חיוך על השפתיים, בתקווה שהדיווחים על ההפיכה בטורקיה יתבררו כנכונים, אך מה רבה אכזבתי כשבבוקר התברר שההפיכה כשלה. לדאבון הלב נצטרך להמשיך לחיות עם האיש האיום הזה. ארדואן הוא אנטישמי, מגלומן ודיקטטור. לאחר הניסיון הכושל, אנו עשויים לקבל בעתיד את ארדואן בריבוע. …

קרא עוד »

מדינת משטרה, שחיתות ומלחמת תרבות

האמנם מדינת משטרה? לאחרונה התברר כי מפקד אגף החקירות במשטרה מני יצחקי, מחזיק תיק על חשדות למעשים פלילים של פוליטיקאים ממפלגות שונות. מיד התעוררה אצלי אסוציאציה של אדגר הובר, המנהל האגדי של האפ.בי.איי. הובר כיהן כמנהל האפ.בי.איי תחת שמונה נשיאים, אף לא נשיא אחד לא העז לפטר אותו. היום יודעים …

קרא עוד »

האנגלים עזבו, מה עכשיו?

על המשאל באנגליה האנגלים החליטו לעזוב את האיחוד האירופאי והשווקים בעולם הזדעזעו. אין ספק שמדובר באירוע היסטורי, אירוע שתהיה לו השפעה כלל עולמית. חברות באיחוד האירופאי מקנה יתרונות רבים, בראש ובראשונה חברות בשוק המשותף מאפשרת למי שיש מוצר לשווקו לחמש מאות מיליון תושבי השוק. זה גם מפשט תהליכים של תקנים: …

קרא עוד »

הפיגוע בשרונה והעונש של קובי פרץ

הפיגוע בשרונה “ישראל היא וילה בג’ונגל“, זה משפט אלמותי שנאמר על ידי אהוד ברק. נזכרתי במשפט הזה כאשר ראיתי את הפיגוע בשרונה ואת החגיגות בעזה וביהודה ושומרון. מסביב חיים עמים עם תרבות עתיקת יומין, תרבות אכזרית שבזה לחיי אדם, תרבות עם קודים של ימי הביניים. כשרואים באיזו אכזריות רוצחים השיעים …

קרא עוד »
עליון + תחתון 3
עליון + תחתון 1
עליון + תחתון 2
2 פופ אפ

SHOP NOW
close-link