עליון + תחתון 2
בית / מגזין הקהילה / בלוגים / בריאות וכושר – רון שפירא

בריאות וכושר – רון שפירא

רון שפירארון שפירא – מנהל מכון שפירא לחינוך לאורח חיים בריא

מייל: ronishp@walla.com

שישה כיכרות לחם

מדי בוקר הוא היה נכנס אל המאפייה וקונה שישה כירות לחם. היה ידוע זה מכבר באותה עיירה יהודית, על סיפור האברך שהיה קונה בכל יום שישה כיכרות לחם וכולם היו תמהים על שום מה קנה הבחור את מספר הלחמים הללו? יום אחד החליט הנחתום לשאול את אותו אברך לפשר ששת …

קרא עוד »

להפוך את הכוס

משהו עצר אותו בדיוק ברגע שיצא מהבית. המפתח כבר היה במנעול הדלת, הילדים והאישה כבר חיכו לו ברכב. הרכב כבר היה מונע, בקבוק היין בתא המטען יחד עם סיר החמין היו מוכנים לנסיעה, כמו הילדים במושב האחורי. חם. אוף כמה חם. בדיוק עכשיו, בין נעילת הבית לנסיעה אל הדודה בעפולה …

קרא עוד »

הרומני

הרומני   מרבד חמים של עלי עצי אשור אירופאי פזורים היו על כל שטחו של היער, אין ספור של עלים רחבים בגוון כתום–צהוב–אדום שיוו לו ליער מראה מהודר כמי שפורש את שטיחו יקר הערך לקראת בואה של מלכת החורף. בעת הזו, לאחר מטר היורה, עושה קרול זה שמונים שנים את …

קרא עוד »

פיל בקשית

החבר שלי טס הקיץ לגרמניה. הוא נסע עם עוד שני חברים לרכב על אופניים בהרי האלפים. שבוע שלם של רכיבה בנוף קסום, בינות לעצי אשוח ומרבדים ירוקים של שדות. את הבוקר הם פתחו בוודאי בארוחה דשנה של דגנים, ירקות ופרות. ולאחר רכיבה חווייתית הם סיימו עם ליטר של בירה לא …

קרא עוד »

המצנח

אולימפיאדת מינכן. 7 באוגוסט 1936, ריצת הגמר ל-5000 מטרים עומדת להתחיל. על קו הזינוק ניצב אצן אמריקאי ממוצא איטלקי. הוא לובש את הגופייה שמספרה – 751, רגליו רועדות. יריית הזינוק נשמעת. האמריקאי מזדחל מאחור, קשה לו. אבל רק הוא הכיר עד אז את יכולתה של רוחו הספורטיבית. בסיבוב האחרון הוא …

קרא עוד »

מה כבר ההבדל?

חופש! מדי יום יוצא לנו כמו לרוב הזוגות להתלבט בין כמה אפשרויות. הבוקר החלטנו לצאת ולשתות קפה. וההתלבטות, איפה? חשבנו על בית קפה באווירה גלילית, או באיזה קניון ממוזג ואולי נשתה מול "נוף" של מכוניות חונות במרכז 'ביג'. כי מה כבר ההבדל? זהו, 'שמה כבר ההבדל' הפך זה מכבר לביטוי …

קרא עוד »

שמאל ימין

כל‭ ‬בן‭ ‬אדם‭ ‬יום‭ ‬יום‭ ‬מכיר שניים‭, ‬הגורמים‭ ‬לו‭ ‬לסבול‭ – ‬ שניהם‭ ‬בראשנו‭ ‬ואותם‭ ‬כאן‭ ‬נזכיר: את‭ ‬איש‭ ‬הימין‭ ‬ואת‭ ‬איש‭ ‬השמאל‭.‬ והימין‭ ‬והשמאל‭ ‬הם‭ ‬שני‭ ‬הפכים שגישתם‭ ‬לחיים‭ ‬היא‭ ‬שונה‭,‬ ובתוך‭ ‬המוח‭ ‬הם‭ ‬תמיד‭ ‬מתווכחים בין‭ ‬הסגפנות‭ ‬לבין‭ ‬ההנאה‭.‬ ‭…‬והם‭ ‬שכנים‭ ‬יריבים‭ ‬מקדם אצלנו‭ ‬בקדקוד‭ ‬עוד‭ ‬מתקופת‭ ‬גן‭ …

קרא עוד »

הלק בציפורניים

חודשיים שהיא מתכננת את היום הזה. היא כיוונה את המועד ליום הולדתה החמישים. גיל משמעותי למה שעתיד לקרות. ערב קודם היא התקשרה לבוס שלה והודיעה לו כי לא תגיע לעבודה ‘יום מחלה’ כך הגדירה את החופשה, ואיזו “מחלה” זו עומדת להיות? הבוקר הגיע, היא פקחה את עיניה. בעלה כבר יצא …

קרא עוד »

הסטרטר של הסוסיתא

כמה היה אבא שלי גאה בקופסת הפיברגלס המוזרה ההיא – בסוסיתא שלו. בכל יום הוא שטף אותה, היה שלף את מדיד השמן לבדוק את הנוזל הצהבהב (שתמיד היה שחור) והיה פותח את פקק הרדיאטור לבדוק את מפלס מי הצינון. בכל שיחות הסלון עם החברים היה מדבר בשבחה וביכולתה לגמוע מאה …

קרא עוד »

לחפור

בכל יום אני בוחר משהו וגם לחפור לילדים שלי, לתלמידים שלי, ככה קצת, מילימטר אחד ביום. כזה אני כך אני מאמין! כל יום מילימטר אחד בלבד. חפירה בדמות איזו שהיא תובנה על החיים, על לימודים, על בריאות ועל שיהיו הם אנשים טובים יותר. כי בכל יום מילימטר, בסוף משהו ייכנס …

קרא עוד »
עליון + תחתון 2

1 פופ אפ

SHOP NOW
close-link