עליון + תחתון 3
עליון + תחתון 1
עליון + תחתון 2
side1
side4
בית / מגזין הקהילה / בלוגים / בזוית חדה – שירלי גורן

בזוית חדה – שירלי גורן

שירלי גורן

הזווית החדה של שירלי גורן בענייני אקטואליה. טור דעה על כל המתרחש בעולם, בארץ וגם בפינה הקטנה שלנו כאן בגליל.

דוא"ל: shirleygo@012.net.il

מכורה לנוסטלגיה

חשבתי שאני מכורה לשוקולד ולעוגות גבינה בעיקר עם פירורים , חשבתי שאני מכורה מאד לסדרות אוסטרליות – עיין ערך מנצחים ומפסידים ואהבה מלידה , מכורה לאדרנלין – עיין ערך צניחות חופשיות ומצנחי רחיפה בעברי הלא רחוק, הייתי בטוחה שאני מכורה קשות לטיסות לחו"ל אחת לכמה חודשים בהחלטות ספונטניות וליעדים הזויים …

קרא עוד »

כשהעולם שותק ישראל עוזרת

"כשהעולם שותק ולא מתערב ישראל עוזרת. כבר שלוש שנים מנהל צה"ל מבצע שקט לסיוע הומניטרי לתושבי רמת הגולן הסורית. יותר מ-3000 פצועים , גברים נשים וילדים טופלו בידי צוותי רפואה צבאיים ושל מד"א בשטח ואח"כ פונו להמשך טיפול בבתי החולים בצפון – נהריה רמב"ם בחיפה וצפת . רופאים ורופאות חובשים …

קרא עוד »

לונדון מחכה לי. תמיד

אז נסעתי ללונדון בפעם הרביעית בחיי. מלונדון אף פעם לא נמאס לי. בכל ביקור אני מרגישה שהעיר חדשה לי, מרתקת יותר, אצילית ואבירית יותר. הפעם לקחתי את אימי היקרה עימי לטיול קצרצר בעיר המופלאה שכלל באחד הערבים גם גיחה לתיאטרון, צבוע בורוד עתיק העונה לשם נובלו באיזור הקובנט גארדן המרהיב …

קרא עוד »

אולימפיאדה נגועה בדת ופוליטיקה

מאז ומתמיד קיוויתי שענף הספורט מגשר על תרבויות, עמים, קבוצות אתניות, דתות ומצמצם פערי דיעות ומגזרים. קיוויתי שהמקום היחיד עלי אדמות שבו לא מתעסק המין האנושי בסוגים, פלגים, עדות וצבעים הוא ענף הספורט. כולנו אחד בו, כולנו ראויים! נהגתי לצפות בשידורי האולימפיאדה מאז היותי ילדה בשקיקה ובתיאבון בלתי מסופק עד …

קרא עוד »

רולטת חו״ל

אני‭ ‬מנסה‭ ‬כבר‭ ‬מעל‭ ‬שבוע‭ ‬ימים‭ ‬למצוא‭ ‬יעד‭ ‬אידיאלי‭ ‬בחו‭"‬ל‭, ‬אי‭ ‬שם‭ ‬מעבר‭ ‬לים‭ ‬לטיול‭ ‬משפחתי‭ ‬קצרצר‭, ‬גיחת‭ ‬חודש‭ ‬אוגוסט‭ ‬הקייצי‭ ‬והלוהט‭ ‬הבא‭ ‬עלינו‭ ‬לטובה‭, ‬שילוב‭ ‬של‭ ‬נופש‭ ‬וטיול‭, ‬מנוחה‭ ‬ועשייה‭ ‬אך‭ ‬נפשי‭ ‬לא‭ ‬יודעת‭ ‬מנוח‭ ‬ומוחי‭ ‬קודח‭ ‬שעות‭ ‬נוספות‭.‬ האם‭ ‬לפקוד‭ ‬את‭ ‬יבשת‭ ‬אירופה‭ ‬שותתת‭ ‬הדם‭ ‬ועקובת‭ ‬הפיגועים‭? ‬האם‭ …

קרא עוד »

פרידה ממירי

השבוע נפרדנו, עיר שלמה, מחברה אהובה לעבודה בעיריית כרמיאל, מירי (מרים חנה) פרג’יאן היקרה מכל שהלכה בטרם עת, צעירה מדי, יפה מדי, יקרה מדי לרבים מאיתנו! בלתי נתפס בעיניי מושג המוות, החידלון הזה, חוסר האונים של הנותרים מאחור, המשפחה, הילדים, החברים. תחושת היתמות, הריק, הבור שנפער. כל פעם מחדש במעמד …

קרא עוד »

ללמוד מהנורבגים

ארנה סולברג ראש ממשלת נורבגיה, המדינה ההיא בסקנדינביה זו עם הפיורדים, טסה במחלקת נוסעים רגילה יחד עם נתיניה מפשוטי העם ללא כל נקיפות מצפון ובלב שלם ואוהב. ככה בפשטות עולה על כבש המטוס, מתיישבת בצפיפות המאפיינת מחלקות נוסעים רגילות ומגיעה אל יעדה המבוקש. שמעת או קראת כתבה זו מר ביביהו? …

קרא עוד »

לך תוכיח שאין לך אחות

כל פעם אני מקווה שזו תהיה הפעם האחרונה בגלגול הנוכחי שלי, שמיני חברות וארגונים ייכנסו לי לכיס, רק בגלל שיש להם את פרטי כרטיס האשראי שלי. למה אני מקווה כך אין לי מושג, באמת שאין לי שמץ של מושג. אולי בכל זאת נותרה בי תקווה להגינות ויושרה בעולמינו הצר. כפי …

קרא עוד »

לא צריך לטוס רחוק מדי

לא צריך לטוס רחוק, לחצות גאיות, לשעוט בכבישים מהירים, להסתכן בדרכי מוות בבוליביה בואכה לוס היונגאס או להטלטל בנהרות האמאזונס בדרום אמריקה, כדי להנות מחופשה מחוץ לארץ הקודש. כמי שחוותה, ראתה ודילגה לא מעט על גבי הגלובוס ב-2 העשורים האחרונים, אני יכולה להעיד פה קבל עם ועדה ובפה מלא, כי …

קרא עוד »

בזה להם

כתבתי על הנשיא קצב לפני כמה שנים קצת לפני כניסתו לכלא, כתבתי עליו ארוכות, דברי עלבון וסלידה. בתוך תוכי קיוויתי לאחר שסיימתי את כתיבתי שיביע חרטה. שיבין ממרום גילו שכבוד ואגו לא עושים עימנו חסד ולא מניעים דבר. קיוויתי שיודה במעשיו בדרכו שלו, האמנתי שאצליח ברבות השנים להרגיש מעט חמלה …

קרא עוד »
עליון + תחתון 3
עליון + תחתון 1
עליון + תחתון 2
2 פופ אפ

SHOP NOW
close-link