עליון + תחתון 3
עליון + תחתון 1
עליון + תחתון 2
side1
side2
בית / חדשות / חדשות כרמיאל / נסגרה המרפאה לבריאות הנפש בכרמיאל

נסגרה המרפאה לבריאות הנפש בכרמיאל

מאמרים עליון 3
מאמרים עליון 1
מאמרים עליון 2

נפגעי הנפש נאלצים עתה להרחיק עד ביה״ח מזרע כדי לקבל טיפול. ומה קורה עם מי שאין ברשותו רכב?

מאת אשי טאוב וגיל דובריש

אחרי שנים רבות של פעילות, נסגרה לאחרונה המרפאה לבריאות הנפש ברחוב הגליל בכרמיאל, זאת כחלק מהרפורמה החדשה במשרד הבריאות. לזהר הצפון נודע כי נפגעי נפש תושבי כרמיאל והסביבה, שטופלו עד כה במרפאה, מופנים מעתה לטיפול בבית החולים לנפגעי נפש במזרע שליד עכו. ילדים ובני נוער נפגעי נפש עד גיל 18, מופנים למרפאה הפועלת ברחוב הברושים בעיר, אך לא כל מבוטחי קופות החולים מתקבלים לטיפולים במקום וזאת בשל היעדר הסדרים עם כל הקופות.

מי שנפגע כמובן מסגירת המרפאה, הם בראש ובראשונה נפגעי הנפש עצמם, אשר בנוסף לקשיים היום-יומיים שעימם הם מתמודדים, נאלצים עתה לנדוד בין מרפאות מחוץ לעיר. חמור מכך, נפגעי נפש שאין ברשותם רכב, צריכים לעבור דרך חתחתים כדי לצאת מכרמיאל על מנת לקבל טיפול.

מאמרים באמצע 3
מאמרים באמצע 2
מאמרים באמצע 1

על סגירת המרפאה דיווחנו באתר זהר הצפון בחודש יוני 2017. ממשרד הבריאות נמסר לנו אז בתגובה: ״כפי הידוע, ישנה בישראל מצוקה חריפה של חוסר ברופאים פסיכיאטרים, אשר מהווים נדבך מרכזי במערך שירותי בריאות הנפש. עובדה זאת גורמת לתנועת רופאים בין מסגרות שונות, כשלאחרונה, עזבו מספר רופאים גם את המרכז לבריאות הנפש ׳מזור׳ שבעכו, שמחזיק מלבד מחלקות אשפוז גם מרפאות בקהילה בעכו, נהריה, מעלות וכרמיאל. בשל כך, תיאלץ המרפאה בכרמיאל להתחיל בתהליך מדורג של צמצום הפעילות תוך מתן תקופת היערכות לקופות השונות להתארגנות למתן שירות חליפי למטופלים ותוך שמירה על הרצף הטיפולי״.

מאמרים תחתון 3
מאמרים תחתון 2
שתפו

כתבה מעניינת:

עדי אלדר 2016

חושב על היום שאחרי:‭ ‬עדי‭ ‬אלדר‭ ‬הגיש‭ ‬מועמדות‭ ‬לתפקיד‭ ‬יו״ר‭ ‬מפעל‭ ‬הפיס

זהו נסיונו השני של אלדר להתמנות לתפקיד. בפעם הקודמת לפני 11 שנים, זה הסתיים בעתירה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עליון + תחתון 3
עליון + תחתון 1
עליון + תחתון 2

2 פופ אפ
3 פופ אפ
1 פופ אפ

SHOP NOW
close-link