רס״ל שחר יפרח חיל הים ספינת טילים צילום דובר צה״ל
רס״ל שחר יפרח. צילום: דובר צה״ל

מרגש ״טילים״: הכרמיאלי שהציע לחברתו נישואין בטקס הגעת ספינת הטילים

שתפו

להפתעה הזו לא ציפו בבסיס חיל הים: במעמד הגעת ספינת אח״י עצמאות בבסיס חיל הים בחיפה החליט רס״ל שחר יפרח מכרמיאל ל…הציע נישואין לחברתו חגית

מאת גיל דובריש

אירוע מרגש ומיוחד התרחש לאחרונה בבסיס חיל הים בחיפה. במהלך טקס חגיגי לרגל הגעתה של ספינת הטילים החדשה של צה״ל מגרמניה, הפתיע רב סמל שחר יפרח (25) מכרמיאל והציע נישואין לחברתו.

ספינת הטילים מדגם 'סער 6' אח"י "עצמאות" עשתה את כל הדרך מגרמניה במסע שארך כשבועיים עד לבסיס חיפה של זרוע הים. פרוייקט ספינות המגן, אשר נבנו במספנות בקייל שבגרמניה, כוללות 4 ספינות טילים מדגם ״סער 6״ שעתידות לשרת בזרוע הים הישראלית. החודש הגיעה האונייה השלישית במספר, אח"י עצמאות. הגעת הספינה מסמלת אבן דרך משמעותית בחיזוק חוסנה המשאבי-כלכלי של מדינת ישראל. הספינות יהוו נדבך מרכזי במערך הגנת מרחב המים הכלכליים ומשאבי האנרגיה של מדינת ישראל בים.

רס"ל שחר יפרח, בן 25 מכרמיאל, לקח חלק משמעותי בפרויקט הבאת ספינת אח"י עצמאות ארצה. יפרח המשרת בתפקיד רס"ר ספינה, התגייס בשנת 2014 במהלך מבצע "צוק איתן", ובעקבות כך, הטירונות שעבר הייתה לא שגרתית והכניסה אותו באינטנסיביות לתפקיד אך עם מוטיבציה רבה והבנת המשמעות של כך. את שירותו הצבאי החל כלוחם ימי בספינת אח"י כידון, משם, שובץ כרס"ר בספינת אח"י תרשיש ולאחר מכן כרס"ר באח"י סופה. כך שעבור שחר, השירות בספינת אח"י עצמאות הו לא רק מרגש ומשמעותי – זוהי גם הספינה הרביעית עליה הוא זוכה לשרת במהלך שירותו.

רס״ל שחר יפרח נבחר על ידי רס"ר שייטת ספינות הטילים וסגן מפקד השייטת – לשרת כרס"ר הספינה החדשה – אח"י עצמאות. הוא משתף כי התרגש מאוד על הבחירה בו ועל ההיסטוריה שהוא לוקח בה חלק – הבאת הספינה ארצה.

אגב, שחר הוא ממש לא היחיד מבני משפחתו שמשרת בזרוע הים. אחיו, עומרי, שירת כלוחם בפלגה 914 הממוקמת בחיפה, ומשם התקדם לתפקיד קצין שליטה ימית. אחיו הצעיר של שחף שירת גם הוא כלוחם בפלגה 914 וכיום משרת בזירת ים סוף, וסביו ז"ל, שירת כחובל והשתחרר מצה"ל בדרגת רב סרן.

שחר ניצל את המעמד החגיגי בטקס הגעת ספינת אח"י עצמאות ארצה, הפתיע את בת זוגתו חגית והציע לה נישואים מול משפחות צוות הספינה בבסיס זרוע הים בחיפה. "אני רוצה להגיד שאני נורא מתרגש, מעמד מאוד מיוחד מול כל המשפחות, אחרי תקופה ארוכה בגרמניה". פתח שחר את דבריו ופנה לזוגתו. "התקופה הזו הוכיחה לי כמה שאת שם בשבילי בכל מצב". הצעת הנישואים הייתה מרגשת במיוחד, חגית אמרה כן, וכך סיכם שחר את מסעו המשמעותי, מהטיסה לגרמניה לצורך הבאת הספינה, ועד הרגע המיוחל.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

אגאס ספדי מצטיין נשיא מכרמיאל

מצטיין הנשיא מכרמיאל: סמ״ר אגאס ספדי מעודד בני מיעוטים להתגייס

שתפומערכת פורטל זהר.נט לכבוד יום העצמאות נערך ביום חמישי שעבר טקס מצטייני נשיא המדינה יצחק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.