מעשנים נרגילה בפארק? זה עלול לעלות לכם ביוקר

שתפו

תקדים היסטורי: ועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת אישרה בקשה שהעלה ראש העיר עדי אלדר, לאפשר מתן קנס בסך 475 ש”ח לכל מי שייתפס עם נרגילה דלוקה במשך שעות היום, או שתייה אלכוהולית בשעות הערב בגן ציבורי

 
ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת אישרה את בקשת שר הפנים, בקשה שהופנתה לשר מאת עיריית כרמיאל. עפ”י הבקשה, אדם שיחזיק בגן ציבורי נרגילה דלוקה בכל שעות היממה, או משקה משכר בין השעות 9 בערב עד השעה 6 בבוקר, צפוי לקנס בסך 475 ש”ח.
היועץ המשפטי של העירייה עו”ד שלמה גבע אמר כי ראש העיר יוסמך לקבוע מקומות בהם יהיה ניתן להחזיק משקה משכר למי שגילו מעל 21. לשאלת ח”כ אורי מקלב, מדוע איסור אחזקת המשקאות מוגבל רק לשעות הלילה, לעומת איסור אחזקת הנרגילה שיחול בכל שעות היממה, השיב עו”ד גבע: “לו האיסור היה תלוי בנו, היינו אוסרים גם את אחזקת המשקאות המשכרים בכל שעות היממה”. לדבריו, “לנרגילה יש ריח רע ועשן, מה שמהווה מטרד לאזרחים”.
יצוין, כי חוק העזר העירוני, אוסר כבר היום אחזקת שתייה ונרגילה בגנים ציבוריים. אולם הוועדה קבעה את העונש על העבירה, כברירת קנס, כך שהפיקוח העירוני יוסמך להטיל קנס בסך 475 ש”ח, על מי שיעבור על החוק. מטרת הגדרת העבירה כברירת קנס, נועדה לפשט את ההליך הקיים, הליך שעד היום חייב את העירייה להגיש כתב אישום כנגד מי שיעבור על החוק, מה שדורש משאבים וכח אדם. זאת לעומת הטלת קנס, שהינו הליך מהיר.

כתבה מעניינת:

רכב הסעות תלמידים צילום אילוסטרציה

קנסות לנהגי הסעות בכרמיאל: איפה מצפים שנחכה לילדים?

שתפונהגי הסעות טוענים להחמרת האכיפה בקנסות על חניה כשהם מחכים שעות ברכביהם לילדים בקייטנות. העירייה: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.