אוטובוס קו 263. צילום ארכיון
אוטובוס קו 263. צילום ארכיון

אבסורד: אלפי אזרחים ותיקים בכרמיאל יפגעו בעקבות שינויים במסלולי האוטובוסים

שתפו

ביום שישי יחולו שינויים בתוואי הנסיעה של קווים 262 ו-263 המחברים את כרמיאל עם עכו, הקריות וחיפה: האוטובוסים ידלגו על גבעת רם ושכונת המייסדים שבהן מתגוררים אזרחים ותיקים רבים

מאת גיל דובריש

החלטה חדשה תפגע בציבור נוסעי התחבורה הציבורית בכרמיאל, בעיקר באזרחים ותיקים רבים המתגוררים בשכונת המייסדים ובגבעת רם.

ביום שישי הקרוב, 10.6.2022 צפויים לחול שינויים בתוואי הנסיעה של קווים הבין-עירוניים 262 ו-263 המקשרים את כרמיאל עם עכו וחיפה. במסגרת שינוי התוואי, יבוטלו תחנות הורדה והעלאה ברחבי העיר. מסוף השבוע הקרוב האוטובוסים בקווים אלה יסעו דרך שדרות נשיאי ישראל וידלגו למעשה על שכונת גבעת רם ועל שכונת המייסדים. בכך יקוצר זמן הנסיעה משמעותית אבל מצד שני – תיווצר בעיה קשה לתושבים המתגוררים באזורים הנשארים מחוץ למסלול.

נוסעי התחבורה הציבורית בגבעת רם שירצו להגיע באוטובוס לעכו או לקריות וחיפה, יאלצו לעלות על קו פנימי ולרדת ממנו באזור רבין, קניון לב כרמיאל או בתחנה אחרת, רק כדי שיוכלו לעלות אחרי המתנה נוספת על הקו הרצוי לעכו, לקריות או לחיפה.

תושבים בשכונת המייסדים שהתרגלו לעלות על הקווים האלה ברחוב הגליל, יגלו שהאוטובוסים לא עוברים שם יותר – הם יצטרכו לעלות על הקו בשדרות נשיאי ישראל. בדרך חזרה הם יאלצו לרדת בתחנה הנמצאת ליד היכל התרבות – כי משם ועד למסוף הרכבת אין יותר תחנות הורדה.

גם בגבעת רם וגם בשכונת המייסדים חיה אוכלוסיה גדולה של גימלאים, שהם חלק גדול מציבור משתמשי התחבורה הציבורית. קווים אלה משמשים אותם פעמים רבות לנסיעות לצורך רפואי – בדיקות וטיפולים במרפאות הנמצאות בעכו, בקריות (זבולון) וחיפה. השינויים הצפויים פוגעים בעיקר בציבור המבוגרים. מי שהתרגל להגיע בנסיעה ישירה לעכו, לקריות או לחיפה יצטרך לצעוד מרחק רב יותר לתחנה או להשתמש בקו פנימי רק כדי להגיע אל התחנה.

גורמים באגד ציינו כי אין לחברה חלק הקבלת ההחלטות וכי באופן כללי אגד מבצעת את ההנחיות המוטלות עליה.

בעיריית כרמיאל מסרו לנו בתגובה: ״ראש העיר משה קונינסקי העלה את נושא השינויים בתחבורה הציבורית בכרמיאל בפגישתו ביום שני בירושלים עם שרת התחבורה מרב מיכאלי, שהחליטה להעביר את הנושא לבדיקה נוספת ומשותפת של צוותים מקצועיים במשרד התחבורה ובעיריית כרמיאל על מנת שיבחנו את כל הקווים. מעבר לכך יש מענה לכל הרחובות ובהתאם לבקשת העירייה אף קיבלנו לבקשתנו קידום משמעותי בפעימות הקוים ובנסיעות מחוץ לעיר״.

ממשרד התחבורה נאמר לנו שהפניה בבדיקה. לכשתועבר לנו התייחסות המשרד נפרסמה כאן.

גם על זה תוכלו לקרוא בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

רכב דוח חניה תחנת רכבת צילום פרטי

נקנסים וכועסים: נהגים חונים במקומות אסורים בתחנת הרכבת בגלל מצוקת חנייה

שתפומצוקת החנייה מתגברת בתחנת הרכבת בכרמיאל: נהגים שלא מוצאים חנייה פנוייה נאלצים לחנות במקומות אסורים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.