בית / חדשות / חברה / אושרה הנחה מקסימלית בארנונה. חבר המועצה גיא מרציאנו: תיקון העוול ההיסטורי – הישג משמעותי שלנו

אושרה הנחה מקסימלית בארנונה. חבר המועצה גיא מרציאנו: תיקון העוול ההיסטורי – הישג משמעותי שלנו

שתפו

מועצת העיר אישרה את החלטת ועדת הכספים, אזרחים ותיקים ומשפחות חד הוריות ייהנו מתחילת 2020 מהשיעור המקסימלי של ההנחה. מרציאנו שהעלה את הנושא בחודש פברואר: חבל שההנחה לא תינתן החל מהשנה

מאת גיל דובריש

מועצת העיר אישרה בישיבתה השבוע את הגדלתן לשיעור המקסימלי של ההנחות בארנונה למשפחות חד הוריות ואזרחים ותיקים. ההנחות יכנסו לתוקפן בתחילת שנת 2020.

השיעור המקסימלי בצו המיסים שניתן להעניק על-פי החוק במדינת ישראל, עומד על 25% לאזרחים ותיקים ו-20% למשפחות חד הוריות, אבל במשך שנים ארוכות עיריית כרמיאל לא העניקה לתושבים את מלוא ההטבה. משפחות חד הוריות קיבלו הנחה בשיעור 18% ואזרחים ותיקים נהנו מהנחה בשיעור 23%, כלומר 2% פחות מהמקסימום.

צפו בדיון בנושא ההנחות במועצת העיר מחודש פברואר:

(צילום: מתוך הפייסבוק של עיריית כרמיאל)

נושא הגדלת ההנחות בארנונה עלה לדיון בפעם הראשונה בחודש פברואר השנה, ביוזמתו של חבר האפוזיציה מטעם סיעת טב לכרמיאל, גיא מרציאנו. לדבריו, כאשר עבר על צו המיסים לשנת 2019 גילה כי עיריית כרמיאל אינה מעניקה את השיעור המקסימלי של ההנחות בצו המיסים המגיע בחוק לאוכלוסיות מוחלשות. לדבריו הובטח לו כי הנושא יעלה לדיון בוועדת הכספים בתוך שלושה חודשים, אך לאחר שלא הושגה התקדמות כלשהי, העלה את הנושא לדיון פעם נוספת, בחודש מאי. ״לאחר שהעליתי את הנושא מחדש הבטיח ראש העירייה להביא את העניין לדיון בוועדת הכספים. חברי הוועדה אישרו את הגדלת ההנחות לתושבים החל מינואר 2020. היה ראוי לתת את ההנחה המקסימלית רטרואקטיבית משנת 2019 ולא לחכות לשנה הבאה, מה שהיה יכול לסייע לתושבים ולו במעט בהתמודדות עם נטל ההוצאות ההולך וגדל״.

מרציאנו אמר לנו בעקבות אישור ההצעה: ״אני רואה בתיקון העיוות ההיסטורי הישג משמעותי לתושבי כרמיאל. כחבר מועצה שפעל בשנים האחרונות למען התושבים בכל הגילים וכפעיל חלברתי שנרתם לכל מטרה חברתית, אני רואה בזה ניצחון לתושבים. אמשיך לפעול למען השכבות החלשות, בהיבט הכלכלי והחברתי, אני וחבריי לסיעה נמשיך למלא את חובתנו כנציגי ציבור למען תושבי כרמיאל״.

מהעירייה נמסר: ״גיא מרציאנו פנה בנושא מתן הנחה בשני סעיפים, בפועל לאחר שנעשתה בדיקה ניתנה הנחה מקסימלית ב-8 סעיפים בעלות מוערכת של כ-2 מיליון שקלים בשנה. ההנחה תינתן לאזרחים ותיקים, הורים עצמאים, עיוורים, עולים חדשים, עולים התלויים בעזרת הזולת, אנשי צד״ל, משפחות אומנה ופדויי שבויים״

כתבה מעניינת:

ד״ר אלה בינר 1236 צילום אליסיה מכללת lfa

המטרה: מצעד גאווה בכרמיאל

שתפוד״ר אלה בינר (48) היא חברת המועצה החדשה שמחליפה את רינה גרינברג הפורשת: ״לא משנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.