קליע תועה. צילום ארכיון
צילום ארכיון (אין קשר לכתבה)

אירוע חמור: רכב שבו נסעו כרמיאלים נפגע מקליע אקדח

שתפו

המכונית שבה נסעו נטלי סדלניק, בעלה ואימה נפגעה מירי בכביש 85, בין מג׳ד אל כרום לכרמיאל: היינו בשוק, לא יכולתי להוציא הגה מהפה

מאת גיל דובריש

אירוע חריג וחמור במיוחד בסוף השבוע האחרון: קליע אקדח שנורה באוויר פגע ברכב בכביש 85 (כרמיאל-עכו) שבתוכו נסעו שלושה בני משפחה מכרמיאל. למרבה המזל לא היו נפגעים.

גנאדי ונטלי סדלניק נסעו ביום שישי האחרון לקניות בכפר ירכא, כשאליהם מתלווה אימה של נטלי. כאשר סיימו את קניותיהם, חזרו עם המכונית לכרמיאל. מספר קילומטרים לפני הכנסיה המערבית לעיר, הרגישו מכה חזקה – אך לא שיערו לעצמם שרכבם נפגע מקליע אקדח… נטלי שמספרת כי עדיין לא הספיקה לעכל ולהתאושש מהאירוע, משחזרת את הפרטים: ״ביום שישי, קצת אחרי השעה 4 וחצי, נסענו ליד הכפר מג׳ד אל כרום, מרחק של כ-5 ק״מ בערך מהכניסה המערבית לכרמיאל. פתאום הרגשנו מכה חזקה, אמא שלי שישבה במושב האחורי התקפלה מעוצמת הרעש. בהתחלה חשבנו שאחד הצמיגים התפוצץ, אז עצרנו בצד הדרך, בדקנו את הצמיגים ואת המנוע, אבל לא גילינו כלום. חזרנו לרכב והמשכנו הביתה״.

קליע אקדח 9 מ״מ ירי על רכב נוסע כביש 85 2018-08
הסדק שנוצר מפגיעת הקליע ברכב

רק אחרי שחנו ליד הבית ופתחו את דלת תא המטען כדי להוציא את שקי הקניות, מצאו נטלי ובעלה קליע 9 מ״מ בתוך התא. ״היינו בשוק, המילים נעתקו מפי, לא יכולתי להוציא הגה או לזוז מהמקום במשך דקות ארוכות. אפילו לא העלינו את השקיות איתנו, פשוט עלינו הביתה והתיישבנו המומים״ מספרת נטלי. ״לא שמענו שום קולות ירי, רק מכה חזקה, הקליע פגע בתפר שבין גג הרכב לבין תא המטען וחדר לתוך התא, מרחק של כ-40 ס״מ מהמושב שבו ישבה אימי. לא הבנו איך הגיע הקליע לתוך המכונית. אומנם שמענו לא פעם על תופעת הירי בחתונות ובחגים בכפרים, אבל לא היינו מודעים לסכנה עד שהיא לא נחתה אצלנו״.

בני הזוג התקשרו למשטרה כדי לדווח על האירוע ולטענתם, נמסר להם כי כוחות משטרה יצאו כדי לבדוק את זירת האירוע. כמו כן התבקשו לסור בתחילת השבוע ולהגיש תלונה רשמית. ״הגענו ביום ראשון לתחנה והגשנו תלונה. אין עדיין ראיות חד-משמעיות לגבי אירוע הירי״ מוסיפה סדלניק. ״מדובר בקליע של אקדח שפגע במקום נמוך יחסית ברכב, הקליע גם היה שמור למדי ולא מעוך, כך שעד כמה שהבנו, הירי בוצע מטווח של פחות מ-100 מטרים. החוקרים לא יכלו לומר לנו בוודאות אם מדובר בכדור תועה או בירי מכוון״.

נטלי מספרת כי עדיין לא התאוששה מהאירוע החריג ולא מסתירה את כעסה על מי שאמור לטפל בתופעה: ״זה בלתי נתפס שאדם נוסע בכביש וחוטף כדור, כך סתם. היה יכול להיגמר באסון! אני מבינה שלכל עם יש מנהגים משלו ואני מכבדת כל מסורת, אבל אני לא רואה שום סיבה שמנהגים כאלה או אחרים יגרמו לפגיעה באנשים אחרים! יורים בנו בבתינו וברכבינו והמדינה לא עושה שום דבר כדי למגר את התופעה הזו, שנמשכת כבר שנים״.

מהמשטרה נמסר כי היא פועלת רבות למיגור תופעת הירי בכפרים: ״אנו עוסקים בפעילות מניעה בתחומים רבים כגון אכיפה, הסברה ואף יצירת קשר עם נציגים במגזר כדי להביא לשינוי בתפיסה בנוגע לשינוי המנהגים, ומאידך עסוקים בפעילות בשטח שכוללת תפיסת חשודים בירי והגשת כתבי אישום נגדם״.

 

לדיווחים וחדשות על כרמיאל והסביבה לחצו כאן>>>

כתבה מעניינת:

רימון הלם בכניסה לבניין מגורים בכרמיאל. צילום אביטל אהרוני

כרמיאל: רימון בכניסה לבניין מגורים – הוזעק חבלן משטרה

שתפומערכת פורטל זהר.נט שעה ארוכה של חרדה עברה היום אחרי הצוהריים (שלישי, 11.5.2021) על תושבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.