בית / חדשות / חדשות כרמיאל / אסיר משוחרר מתגורר בחדר מדרגות: רוצה לחזור למוטב
הומלס אילוסטרציה Pixabay 2019-02
צילום אילוסטרציה: Pixabay

אסיר משוחרר מתגורר בחדר מדרגות: רוצה לחזור למוטב

האסיר לשעבר (33) תושב כרמיאל טוען כי הוא בסך הכל זקוק לקורת גג – אך אף גורם לא לוקח אחריות על מציאת פתרונות

מאת גיל דובריש

אסיר משוחרר (33) מכרמיאל, נאלץ בחודש וחצי האחרון למצוא מחסה מהקור ומהגשם בחדר מדרגות בבניין מגורים בעיר. לטענתו, הרשויות לא מוצאות עבורו פתרונות דיור מתאימים. הדיירים בבניין מביעים חשש ודאגה מהמצב אליו נקלעו.

האסיר שוחרר לפני כחצי שנה מהכלא לאחר שריצה עונש מאסר בגין עבירות סמים ורכוש. בחודשים האחרונים הוא חי בעיקר מקיבוץ נדבות ונדיבות לבם של מבקרים בהר מירון, אבל לפני מספר שבועות הושלך מהמקום והחליט לחזור לכרמיאל, כאן מצא מקום מסתור זמני בתוך חדר מדרגות של בניין מגורים. חלק מהדיירים בבניין מנסים לסייע ולעזור לו בכל הקשור לחימום, מקלחות ואוכל, אבל חלקם, בעיקר בעלי משפחות וילדים, חוששים מהמצב הקיים ואומרים כי ילדיהם מפחדים מהדייר שהשתכן בקומת הקרקע.
אימו נפטרה לפני מספר שנים בעקבות מחלה קשה, אביו ניתק איתו קשר ומתגורר באזור המרכז. מאז היותו נער הוא יוצא ונכנס מבתי הכלא השונים, בעיקר בשל עבירות בתחום הסמים והגניבות והוא מטופל על-ידי רשויות הרווחה ובריאות הנפש. לדבריו, הוא מנסה לחזור למוטב לאחר שחרורו האחרון, אך הרשויות אינן ממהרות לסייע לו.

קיראו בפורטל זהר הצפון:

האיש משתכר מקיצבת הבטחת הכנסה שהוא מקבל מהמוסד לביטוח לאומי בסך 1647 שקלים לחודש ונמצא בהליכים להכרה בנכותו הנפשית. כמו כן הוא מקבל סיוע של כמה מאות שקלים ממשרד השיכון בעת שכירת דירה. ״אי אפשר לחיות עם הסכום הזה, בטח שלא לשכור דירה – אפילו עם הסיוע ממשרד השיכון״ הוא מסביר. ״אני מסתדר בחסדי שמיים, יש אישה שתורמת לי אוכל ויש אנשים טובים שעוזרים אבל אי אפשר להמשיך ככה. אני מרגיש שנפלתי בין הכסאות. במקום שאני אקום על עצמי, אני רק נחלש. אני מותש מכל הניסיונות להתאושש, ואין פתרון ואין שום דבר״.

לגבי הפתרונות האפשריים הוא אומר: ״אני רוצה שתהיה לי פינה קטנה, אפילו חדר קטן עם מקלחת ושירותים, מיטה. שתהיה לי קורת גג. כשאני פונה לרווחה הם לא מצליחים למצוא פתרון מתאים״.
מכרים שניסו לסייע להומלס אומרים כי במינהל הרווחה עשו רבות למען האיש, ואף סייעו לו להוציא מחדש תעודת זהות ופתחו עבורו ביטוח רפואי וחשבון בנק, אך בכל הקשור לפתרונות דיור מעשיים אין שום התקדמות. לטענתם, הוצעו לאיש להתגורר בהוסטלים במקומות אחרים בארץ, אך שם קיים חשש כי חבריו מהעבר ירדפו אחריו מכיוון שיש להם איתו חשבון ״פתוח״. מצד שני הוצע לו להתגורר בהוסטל אחר, אך בסכום של 2000 שקלים בחודש – שאין באפשרותו לממן.

בעיריית כרמיאל ציינו כי הם מעדיפים שלא להתייחס למקרה וזאת מפאת צנעת הפרט.

 

שתפו

כתבה מעניינת:

יאיר קורין 2012

״הבלגן בכרמיאל בגלל ההילולה במירון – מטרד מיותר״

הציטוט בכותרת שייך ליאיר קורין, ששימש עד לפני 4 שנים כראש מחלקת הביטחון, הבטיחות ושעת …


תגובה אחת

  1. יעל אשרוביץ

    עצוב. מקווה שתורם כפפה לאחר הכתבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link