קורונה מסכות צילום אילוסטרציה Freepik
צילום אילוסטרציה Freepik

אפקט החיסון: כרמיאל ירוקה

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

בשורות מצויינות: לראשונה אחרי תקופה ארוכה, עוד לפני שפרץ הגל השלישי של הקורונה, כרמיאל שוב עיר ירוקה לפי מודל הרמזור של משרד הבריאות.

נכון להיום (שני, 15.2.2021) בצוהריים, ציונה של כרמיאל באתר משרד הבריאות עומד על 4.5, המקנה לה מעמד של עיר ירוקה. בכרמיאל יש 116 חיוביים לקורונה בלבד, כשבועיים אחרי שיא של 303 חיוביים. בשבעת הימים האחרונים ירד מספר החיוביים ב-47%! שיעור הבדיקות החיוביות בכרמיאל עומד על 5% בלבד, כלומר רק 1 מכל 20 נבדקים נמצא חיובי.

את הנתונים המחמיאים זוקפים בכרמיאל לשיעור המתחסנים הגבוה בעיר. עד כה קיבלו מעל 57% מהתושבים את מנת החיסון הראשונה, כלומר, כמעט 6 מכל 10 כרמיאלים, וכמעט 40% התחסנו במנה השניה, כלומר 4 מכל 10 כרמיאלים.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

לפי הנתונים הרשמיים עד כה נפטרו מקורונה 38 כרמיאלים, מתוך כ-2200 שנדבקו בנגיף מאז שהחל המשבר. מדובר על שיעור תמותה של כ-1.5%.  ירידה משמעותית חלה גם במספר הכרמיאלים המאושפזים בבתי חולים – 5 בלבד נכון להיום.

במשרד החינוך מנסים ליזום פתיחה מלאה של מוסדות החינוך בערים ירוקות וצהובות, אם התוכנית תתקבל וכרמיאל תשמור על מעמדה כעיר ירוקה, כל התלמידים כרמיאל – ולא רק ילדי הגנים וכיתות א-ד, יוכלו לחזור ללימודים, כמובן בכפוף למגבלות (מסכות, פיצול לקפסולות) כבר בשבוע הבא. עם זאת, במשרד הבריאות מביעים התנגדות למהלך מחשש להתפרצות מחודשת של הנגיף במוסדות החינוך.

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי וטניה מזרסקי. צילום דוברות עיריית כרמיאל

מסגנית ראש העיר לחברת כנסת: קונינסקי בירך את מזרסקי

שתפומערכת פורטל זהר.נט ממלאת מקום ראש העיר כרמיאל וסגניתו טניה מזרסקי תושבע ביום רביעי הקרוב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.