נציגי משרד הביטחון והסגל הפיקודי של לשכת הגיוס בטבריה בעירייה. צילום דוברות עיריית כרמיאל

באיזה בי״ס בכרמיאל מתגייסים יותר?

שתפו

אחוז המתגייסים לצה"ל בכרמיאל גבוה יחסית לממוצע הארצי כמעט ב-10% לגברים ובכ-17.5% לנשים. באיזה בית ספר שיעור המתגייסים גבוה יותר? הפרטים בכתבה

מערכת פורטל זהר.נט

שיעור המתגייסים מכרמיאל לצה״ל גבוה משמעותית ביחס לשיעור המתגייסים הארצי. כך עולה מנתוני משרד הביטחון.

אחוז הגיוס בכרמיאל לגברים גבוה כמעט ב-10% מעל לממוצע הגיוס הארצי ועומד על 81.4% (אחוז הגיוס הארצי הוא בשיעור של 71.7%). הפער גדול אף יותר בשיעור המתגייסות מקרב הנשים ועומד על כ-17.5% אחוז הגיוס לנשים בכרמיאל הינו 75.2% לעומת אחוז הגיוס הארצי שהינו 57.8% בלבד.

את הנתונים האלה מסרו נציגי משרד הבטחון והסגל הפיקודי של לשכת הגיוס טבריה שהתארחו השבוע בכרמיאל ונועדו עם ראש העיר משה קונינסקי ובכירי מערכת החינוך העירונית. הנתונים שהציגו בפגישה מתייחסים לשנתון 2017.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

מהפגישה בכרמיאל עולה עוד כי, כ-50% מהגברים משרתים במערך הלוחם, בדומה לממוצע הארצי ו-15% מהנשים מתגייסות למערך הלוחם – כ-2% יותר מהממוצע הארצי.

באיזה בית ספר שיעור המתגייסים גבוה יותר? מפילוח שלושת בתי הספר התיכוניים הגדולים בעיר, עולה כי ממוצע הגיוס לצה"ל של בוגרי אורט כרמים, הינו 90% אצל הנשים והגברים, אורט פסגות מעט מעליו עם ממוצע של 92% גיוס בקרב נשים וגברים ואילו באמי״ת כרמיאל, בית חינוך ממלכתי-דתי, ממוצע המתגייסים עומד על 96% בקרב הגברים (מקום ראשון בעיר) אך רק 54% בגיוס נשים (מקום אחרון).

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי ציין כי ״אחוז המתגייסים והמתגייסות לצה״ל מקרב צעירי וצעירות העיר בכרמיאל, מהווה תעודת כבוד וגאווה גדולה לעיר ולמערכת החינוך שלנו המעודדת שירות משמעותי בצה״ל״.

כתבה מעניינת:

מלחמת לבנון השניה, בית הרוס בכרמיאל צילום ארכיון

כשחיזבאללה ירה טילים על כרמיאל: 15 שנים למלחמת לבנון השניה

שתפולמעלה מ-200 טילים נורו בקיץ 2006 על כרמיאל, רוב התושבים עזבו והרחובות נראו נטושים, בתים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.