בביה”ס אמי”ת חנכו בית מדרש על-שם משפחת אטיאס שנספתה בתאונת דרכים
בביה”ס אמי”ת חנכו בית מדרש על-שם משפחת אטיאס שנספתה בתאונת דרכים

בביה”ס אמי”ת חנכו בית מדרש על-שם משפחת אטיאס שנספתה בתאונת דרכים

שתפו

ביום שישי האחרון הורגשה אווירה מיוחדת בין כתלי בית החינוך אמי”ת כרמיאל, לקראת חנוכת בית המדרש ע”ש משפחת אטיאס, רפי, אשתו יהודית וששת ילדיהם שניספו בתאונת הדרכים המחרידה שזיעזעה את המדינה לפני כשנתיים.

הרב יובל אלימלך, ששימש עד לא מכבר כמנהל בית החינוך, חש כי חברי הצוות מבקשים בכל מאודם להנציח את זכר חברם, רפי שהיה שותף לדרכם החינוכית מאז הקמתו של בית הספר.

לכולם כאחד היה ברור כי משפחת אטיאס, תונצח ע”י הקמת בית מדרש תורני, שיאפיין את דרכם ותפיסת עולמם.

בכוחות משותפים של חברים מהצוות ובעזרתם האדיבה של תורמים מהסביבה הקרובה והרחוקה בעידודו ובתמיכתו של מנכ”ל הרשת ד”ר אמנון אלדר, הרעיון קרם עור וגידים.

יום חנוכת בית המדרש נפתח בשיחת התעוררות מפי הרב שמעון אטיאס, אביו של רפי ז"ל. תלמידי בית החינוך גמעו בשקיקה כל מילה שיצאה מפיו. עצמת דיבורו ואמונתו של האב שאיבד באחת 8 מבני משפחתו נגעה לליבם של הילדים, שעבורם היה זה שיעור לחיים המזמנים לכל אחד ואחד התמודדויות לא מעטות ולא פשוטות, ובעיקר על כוחה של אמונה שעוצמתה מי ישורנה.

בשעה היעודה התכנסו האורחים בבית המדרש, בדברי הפתיחה העלה גאי דקל, מנהל בית החינוך על הנס את מידת החסד שאפיינה את משפחת אטיאס, והביע התרגשות רבה מהמעמד במורכב כל כך. עצב גדול מחד, ושמחת בנייה והמשכיות מאידך.

בדבריו, הבטיח גאי לבני במשפחה כי פעילות החסד שתתקיים בבית החינוך במהלך חודש אלול, תיוחד אף היא לעילוי נשמתם של בני המשפחה.

הרב יובל אלימלך ציטט מדברי האב בהלוויה, וזיכה את הנוכחים בשיעור שעיקרו מידות חסד וענווה שאפיינו את בני המשפחה.

על המורה והמחנך, ועל אישיותו של רפי ז”ל העיד בוגר בית החינוך, דניאל צרור, באומרו כי בימי שובבותו, במהלך לימודיו בתיכון ניגש אליו רפי ואמר: “אני מאמין בך, אין לי ספק שיצא ממך משהו” לדבריו, זו האמירה שמצעידה אותו קדימה גם היום, בעת שירותו הצבאי, ותצעיד אותו קדימה גם בעתיד, עת יעמוד הוא בפני אתגרי החיים.

הטקס הסתיים במצגת מרגשת שהוכנה מבעוד מועד ע”י ישי, אחיו של רפי וכללה תפילת הנשמה שנמצאה ביומן המורה של רפי ז”ל, שנכתבה בכתב ידה של יהודית אשתו.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *