בבית הכנסת מעיין התורה מחכים שנתיים לתיקון נזקים

שתפו

בקיץ 2015 בוצעה עבודה בסמוך לבית הכנסת ושער הכניסה ניזוק. הגבאי המקומי: כבר שנתיים שהקבלן האחראי לא מקיים את הבטחתו לתקן את הנזק

מאת גיל דובריש

בבית הכנסת מעיין התורה שברחוב מעלה הכרמים ממתינים בייאוש כבר שנתיים לקיום הבטחותיו של קבלן, אשר גרם לכאורה נזקים לשער הכניסה וטרם עמד במילתו לתקן את הבעיה.

בקיץ 2015, בוצעה עבודה בגן אילנות, הצמוד לבית הכנסת מעיין התורה. בעת העבודה, פגע בטעות מנוף של משאית בקשת שער הכניסה המעוטר של בית הכנסת, גרם לנזקים והפיל חלק מהאבנים. רב בית הכנסת יצחק מלכא והגבאי אלי גואטה, יצרו קשר עם מנהל החברה הקבלנית והוא נטל את האחריות לנזקים על עצמו והבטיח לטפל בבעיה. הוא אף דאג לשלוח למקום אנשי מקצוע כדי לבדוק את מידת הנזק. אלא שאחרי הבדיקה בשטח, לא התחדש דבר, הרב והגבאי התקשרו שוב ושוב, בכל פעם נענו כי העניין מטופל ובקרוב יגיעו לתקן את השער. ״כך עברו שנתיים״ אומר גואטה. ״העניין נסחב ונסחב, אנחנו מתקשרים – הקבלן מגלה רצון לתקן את הנזקים ובכל פעם מבטיח לטפל בעניין, אבל שום דבר לא קורה. זו לא רק פגיעה אסטתית בפתח הכניסה לבית הכנסת, יש מתפללים שחרדים מהאפשרות שאבנים נוספות יפלו עליהם בעת שיעברו במקום״.

לדברי גואטה, בית הכנסת משרת את כל תושבי השכונה, גם ככולל ומתפללים רבים מגיעים למקום בכל שבוע. להערכתו, ״סדר הגודל של התיקון עומד לדעתי על כמה אלפי שקלים. זה ממש מתסכל. הקבלן כל פעם מבטיח להביא אנשי מקצוע, אבל שום דבר לא קורה בשטח״.

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.