הלן בר לב אומנית צילום פרטי
הלן בר לב. צילום פרטי

בגיל 80 הלן בר-לב פותחת תערוכה חדשה בכרמיאל

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

ביום שלישי הקרוב, 12.7.2022, תיפתח בהיכל התרבות כרמיאל תערוכה של אומנית מיוחדת, ספק אם יש כמותה בארץ. האומנית היא הלן בר-לב, בת 80, שהציגה כבר למעלה מ-100 תערוכות בחייה, אבל מתרגשת בכל פעם מחדש. את התערוכה שתתקיים לרגל כניסתה של הלן לעשור התשיעי לחייה תפתח בתיה קינן טהרלב, אלמנתו של המשורר ואיש התרבות יורם טהרלב שהלך לעולמו בתחילת השנה, ובעבר שימשה כדוברת בית הנשיא.

בר-לב, ילידת ניו יורק, עלתה ארצה עם בעלה ושני ילדיה בספטמבר 1973. חודש אחרי כן פרצה מלחמת יום כיפור והלן ומשפחתה למדו מקרוב על המשמעות של החיים בארץ.

המשפחה עברה להתגורר ברחובות, לאחר מכן קבעה הלן את ביתה בירושלים. בסוף שנות השמונים עברה לצפון והתגוררה בקריית האומנים בצפת. ב-2007 קנתה את ביתה במטולה ושם היא חיה עד עצם היום הזה.

הלן החלה להציג עבודות מיצירותיה בגיל 35, מיטב ציוריה הוצגו בתערוכות בארץ ובחו״ל – אנגליה, צרפת והולנד. מוזיאון ישראל וטדי קולק ז״ל (ראש העיר המיתולוגי של ירושלים), קנו ממנה יצירות.

הלן אוהבת לצייר נופים. בתחילת דרכה התמקדה בעיקר בנופי ארץ ישראל ובהמשך, התאהבה באיטליה במהלך ביקור שם וציירה את ארץ המגף. בשנים האחרונות היא מציירת גם מיניאטורות ונופים מאפריקה – בעיקר מצרים וגאנה.

בתערוכה יוצגו יצירות של הלן משנת 1976 ועד היום, והיא תישאר פתוחה לקהל הרחב בימות השבוע עד 31.7. אוצרי התערוכה הם האומן הבינלאומי מכרמיאל, סולומון לבייב ופנינה וטולדנו, בחסות מכון התרבות האיטלקית בחיפה.

כתבה מעניינת:

שרים יגאל בשן בהיכל התרבות

מחווה לשירי יגאל בשן בכרמיאל

שתפומערכת פורטל זהר.נט ביום שלישי הבא, 18.1.22 יתקיים בהיכל התרבות כרמיאל מופע מחווה לשירי אחד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.