בית / חדשות / חברה וקהילה / בגיל 90: ספר אישי לזאב הוניג

בגיל 90: ספר אישי לזאב הוניג

ניצול השואה מכרמיאל המוכר בפעילותו הקהילתית, ציין את יום הולדתו בהוצאת ספר אוטוביוגרפי

רבים בכרמיאל מכירים את זאב הוניג בן ה-90, ניצול השואה ששרד את אושוויץ והרבה להרצות בפני תלמידים מבתי ספר בעיר. הוניג אף סייע בהקמת מרתף השואה שבבית ספר אורט פסגות, תרם לו מספר מוצגים ובהם אף הפיג'מה אותה לבש במחנה ההשמדה.

הוניג מוכר לרבים גם מעבודתו בבית המרקחת מגדים, השייך לבנו יגאל. הוניג האב עבד בבית המרקחת עד גיל 80 ורק אז הסכים לצאת לגמלאות. כיום הוא אמנם נעזר במטפלת, אך בריאותו טובה ודעתו חדה כתמיד.

לאחרונה חגג זאב הוניג יום הולדת 90, במסיבה גדולה שארגנו לו ילדיו ובני משפחתו. המסיבה נערכה בהשתתפות בני משפחה וחברים, הופיעו בה נגנים בסגנון "כליזמרים" ובין ההפתעות היה הספר ״מסומבור לכרמיאל״, בו מגולל זאב הוניג את סיפור חייו. כל אורח קיבל ספר עם הקדשה אישית של זאב.

בספר כותב הוניג על ילדותו בעיר סומבור שביוגוסלביה (כיום שייכת לסרביה), על נעוריו במחנה ההשמדה אושוויץ, הישרדותו והעלייה לישראל. הוא מגולל סיפורים מעבודתו בחקלאות, דיג בכינרת, ניהול חנות נעלים מיתולוגית וכן מקדיש פרק נרחב לפעילותו הציבורית, שכללה בין השאר ניהול קבוצת כדורגל בטבריה. הוא מתאר כמובן גם את הקמת המשפחה, התבססותה בטבריה והמעבר לכרמיאל.

הספר הופק על ידי חברת אשכול מדיה מכפר ורדים, המפיקה ספרים אישיים משלב הכתיבה עד ההדפסה. גלית שחם סייעה במלאכת הכתיבה, וערך אייל כץ. הספר זמין לצפייה ולקריאה גם באינטרנט במהדורה דיגיטלית. כתובת הספר:www.kmag.co.il/honig

שתפו

כתבה מעניינת:

אשפה ברחובות. 2018

״הגינון והנקיון מוזנחים, חיות בר משוטטות בשכונות המגורים״

כך טוען יו״ר סיעת טב לכרמיאל במועצה, רותם ינאי שמתריע: תנים ושועלים נכנסים לתוך העיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable