מכבי נדב כרמיאל צילום אייל קמחי
מכבי נדב כרמיאל מול כפר יונה. צילום אייל קמחי

בדרך לדרבי: מכבי נדב הפסידה בפלייאוף, תפגוש את מכבי עירוני בעונה הבאה

שתפו

מאת גיל דובריש ואייל קמחי

אם לא יקרה משהו סנסציוני במשחקים הקרובים, מכבי נדב כרמיאל תישאר בליגה א׳ צפון בכדורסל – מה שמבטיח לנו כנראה מפגשי דרבי סוערים בעונה הבאה בין קבוצת הבת לבין קבוצת האם של האגודה, מכבי עירוני כרמיאל.

מכבי נדב כרמיאל הגיעה לפלייאוף הגמר-סל מהמקום השני בליגה א׳ צפון, אחרי עונה מוצלחת מאוד וכשהיא מרוחקת נקודה בלבד מאלופת הליגה – שהעפילה אוטומטית. יחד איתה משתתפות בגמר-סל גם קרית ביאליק, הסגנית בליגה א׳ מחוז שרון ובית״ר כפר יונה שסיימה לפני אחרונה בליגה ארצית צפון (הליגה שבה מכבי עירוני כרמיאל סיימה אחרונה וירדה לליגה א׳).

ביום ראשון אירחה מכבי נדב את בית״ר כפר יונה לעיני כ-100 צופים באולם הורוביץ. ההתחלה היתה צמודה למדי וכרמיאל אפילו הובילה בהפרש קטן בסוף הרבע הראשון, 18-16. ברבע השני האורחים, שהגיעו עם קהל של עשרות אוהדים ממרכז הארץ, החלו ללחוץ חזק יותר והקשו מאוד על הכרמיאלים. היתרון עבר לצד של כפר יונה, ומאותו רגע היא לא שמטה אותו. שתי הקבוצות ירדו להפסקה בתוצאה 32-37 לכפר יונה. הכל היה פתוח, לפחות בשלב זה.

כבר בפתיחת הרבע השלישי היכולות והכושר של האורחים עשו את ההבדל. בכלל, החצי השני של המשחק לא היה דומה בכלל לחלקו הראשון, האורחים פתחו פער של שתי ספרות וברחו בריצה מהירה ל-32-45. עד סוף הרבע כבר הובילה האורחת 46-64. הרבע האחרון היה על תקן גארבז׳ טיים וכפר יונה ניצלה זאת כדי להגדיל את הפער ל-28 נקודות, 61-89 בסיום.

למכבי נדב כרמיאל שני הפסדים בשני משחקים, כאשר כפר יונה מובילה בבטחה את הליגה הפנימית בת 3 הקבוצות עם 2 נצחונות. לכרמיאל מחכים עוד משחק חוץ בכפר יונה ומשחק בית מול קרית ביאליק, אבל הסיפור נראה חסר סיכויים: גם בגלל המאזן וגם בגלל הפרשי הסלים במשחקים.

אחרי שני משחקים, הטבלה נראית כך:

1. כפר יונה 4 נק׳ (2 מש׳)

1. ביאליק 3 נק׳ (2 מש׳)

3. כרמיאל 2 נק׳ (2 מש׳)

כתבה מעניינת:

מכבי נדב כרמיאל צילום קבוצתי

הקרב של מכבי נדב כרמיאל על הפלייאוף

שתפומכבי נדב כרמיאל נאבקת על כרטיס העלייה לפלייאוף שמוביל לליגה הארצית. תצליח לסיים במקום השני? …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.