בית / חדשות / חדשות כרמיאל / בצל הקורונה: ממשיכים בשגרה בכרמיאל, ככול האפשר
קורונה צילום אילוסטרציה pixabay
צילום אילוסטרציה pixabay

בצל הקורונה: ממשיכים בשגרה בכרמיאל, ככול האפשר

שתפו

בתי העסקים פתוחים כרגיל, תלמידי בתי הספר יצאו לחופשה אבל ילמדו מרחוק, אירועי התרבות הגדולים בוטלו והרבנים מבקשים מהמתפללים להקפיד על ההנחיות. כך נראה יום שישי בצל הקורונה בכרמיאל

מאת גיל דובריש

אין ספק שיש תחושה מוזרה באוויר. חיי השגרה נמשכים בכרמיאל בצל הקורונה ותחת המגבלות שהטיל משרד הבריאות.

בכבישים ניתן להרגיש בירידה משמעותית בכמות התנועה, אבל מאידך בתי העסקים בכרמיאל פתוחים כרגיל לקהל הרחב ובחלק גדול מהם מקפידים על כללי ההיגיינה הנחוצים. אירועי התרבות הגדולים בעיר בוטלו עד אחרי חול המועד פסח – אז תתקיים היערכות מחודשת בהתאם למצב באותו שלב. כמו כן נסגרו מוקדי קבלת הקהל בעיריית כרמיאל, הקאנטרי טופ קלאב ומועדוני הילדים והנוער בשלוחות המתנ"סים.

רבני העיר הראשיים, הרב אליהו מלכא והרב אברהם מרגלית, פירסמו קריאה לציבור המתפללים בבתי הכנסת ולגבאים להקפיד על ההנחיות החדשות, כמו למשל לא לקיים מניינים בהשתתפות מעל 100 איש בו זמנית באולם אחד ולהימנע מלחיצות ידיים.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

היום (שישי) הפסיקו לפעול בתי הספר הרגילים בכרמיאל, בהתאם להנחיות הממשלה וזאת בשלב זה עד אחרי חופשת פסח. גני הילדים, גני החינוך המיוחד ובתי ספר לחינוך מיוחד המשיכו לפעול. במערכת החינוך נערכים ללמידה מרחוק, ותלמידים ייקראו להגיע לבתי הספר ולאסוף את ספרי הלימוד שלהם מהכיתות, על מנת שיוכלו להמשיך בלמידה גם בשבועות הבאים (וכנראה גם בחודשים הבאים).

לילדים זו הייתה סיבה למסיבה, בקרב ההורים השינוי התקבל ברגשות מעורבים. "היום יום שישי כך שאין לנו בעיה מבחינת העבודה" אומר אלכס, תושב כרמיאל ואב לשני ילדים בבתי ספר יסודיים. "אני מבין את הצורך בהגנה על הילדים ועל צוותי ההוראה, ומברך על הצעד הזה – מצד שני, מה אנחנו נעשה עם הילדים כשנצא לעבודה בשבוע הבא? העומס יפול שוב כמו בקיץ, על סבא וסבתא. ולמי שאין הורים שמסוגלים לשמור על הילדים, מה הם יעשו בבקרים?"

בחלק ממקומות העבודה נערכים  באופן מעשי לאפשרות של עבודה מהבית – במידת האפשר. לפורטל זהר.נט נודע כי תושבים מכרמיאל העובדים בחברות שפועלות בעיר ובפארקי תעשייה באזור, כבר קיבלו בסוף השבוע הנחיות חדשות על מעבר לעבודה מהבית וזאת על מנת לצמצם כול האפשר את האפשרות להידבקות מקורונה.

בתוך כך הודיעה עיריית כרמיאל על סיוע לבעלי העסקים ולתעשיינים באמצעות דחייה של תשלום הארנונה. בהודעה מטעם העירייה נמסר: "כל משלם ארנונה שאינו למגורים, בעל חיוב שנתי של ארנונה בסכום של עד 100,000 ש"ח ידחה תשלום הארנונה לתקופה 2 עד ליום ה-1.5.2020".

ראש העיר משה קונינסקי: "אנו מצויים בתקופת חירום לאומית המשפיעה בצורה משמעותית ודרמטית על בעלי עסקים קטנים ובינוניים בעיר לנוכח התפרצות נגיף הקורונה ואני רואה כחובה מוסרית להקל עליהם להתמודד עם המשבר… כחלק מההצעות לסיוע לעסקים בעיר הנחתי את מחלקת הגביה לדחות תשלומים בגין ארנונה פירעונם הגיע ל-1.5.2020 ובכך לנסות ולהקל על נטל התשלומים של העצמאיים והעסקים בעיר".

ראש העיר משה קונינסקי הדגיש, "במקביל פנינו ראשי הרשויות המקומיות באמצעות המרכז לשלטון מקומי לממשלת ישראל להעביר לרשויות המקומיות סיוע להתמודדות עם המשבר".

גם תאגיד המים והביוב עין כרמים פירסם הודעה על דחייה של תשלומי המים לציבור עד לתאריך 1.5.2020, לרבות הוראות קבע, ובכך להקל על הצרכנים.

כתבה מעניינת:

נחשף לחולה קורונה: ראש העיר נכנס לבידוד

שתפומערכת פורטל זהר.נט גם זה יכול לעניין אתכם בפורטל שלנו: עובד בשופרסל נדבק בקורונה 3 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.