סמ"ר שי גרמאי ז"ל. שימוש בצילום לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים
סמ"ר שי גרמאי ז"ל. שימוש בצילום לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

בשורת איוב: שי גרמאי לוחמת מג"ב מכרמיאל נפלה בג'נין

שתפו

סמ"ש שי גרמאי ממשמר הגבול נפלה במהלך פעילות בג'נין ביהודה ושומרון, לאחר שהג'יפ הממוגן בו נסעה עלה על מטען. הלוויתה תיערך היום בשעה 15:00

מערכת פורטל זהר.נט

בשורת איוב בפתחו של שבוע חדש: לוחמת מג"ב שי גרמאי (19), מכרמיאל, נפלה במהלך קרבות קשים מול מחבלים בעיר ג'נין ביהודה ושומרון.

במהלך סיור יזום של כוחות משמר הגבול בג'נין, היום (א') בסביבות השעה 1 בלילה, עלה ג'יפ ממוגן של מג"ב מסוג דוד על זירת מטענים שהוטמנו על-ידי מחבלים. אחד המטענים שהתפוצץ היה מטען גחון גדול שגרם לרכב לאבד שליטה ולהתהפך. בעקבות הפיצוץ רב העוצמה נהרגה לוחמת מג"ב גרמאי ונפצעו שלושה לוחמים שהיו בג'יפ – שניים במצב בינוני ואחד קל.

בעקבות תקרית פיצוץ המטען הוזרמו כוחות צבא רבים למקום בניסיון לחלץ את הכוח שנפגע בג'יפ, ובמקום התפתחו חילופי ירי עם מחבלים, במהלך האירוע חוסלו שישה מחבלים מהאוויר. הכוחות חולצו בסופו של דבר רק בסביבות 5 לפנות בוקר, ואז נקבע מותה של שי ז"ל.
שי ז"ל, בתם של ורד ושלומי, בוגרת בית הספר אורט כרמים, הייתה אהובה כל כל חבריה. אחת החברות סיפרה הבוקר לפורטל זהר.נט: "מהרגע ששמענו על מותה כולנו בהלם, לא מעכלים ששי כבר לא איתנו. היא הייתה הדבק שמחבר את כולם, הייתה עוזרת בכל מה שצריך, חברה אמיתית. היא ידעה להתגבר על כל הקשיים והמכשולים, עקשנית, אמיצה. התגייסה למג"ב והייתה מאוד גאה בתרומה שלה למען המדינה".
קייס אפרים לאווי, מנהיגה של קהילת יוצאי אתיופיה בכרמיאל: "העיר כרמיאל מרכינה ראש ואבלה במותה של שי היקרה. משפחתה היא ותיקה בעיר, משפחה מאוד ציונית, נעימה וטובה. את שי אני מכיר מילדותה, כאשר לימדתי קבוצת ילדים מסורת ואת השפה האמהרית כדי לחזק אצל הדור הצעיר את החיבור לשורשים. שי היתה אחת התלמידות המצטיינות והטובות, תמיד רצתה לשמוע עוד וללמוד על יהדות אתיופיה. היא היתה ילדה מאוד חכמה, עם המון ערכים, אהבת המולדת וחיבור חזק למולדת. אין ספק שהוריה חינכו אותה לאהבת הארץ בצורה הטובה ביותר".
שי התגייסה למג"ב באוגוסט 2022. היא הותירה אחריה הורים ושלושה אחים. אימה עוסקת בתחום החינוך וקליטת עולים ואביה עובד באחד המפעלים בעיר. ההלוויה תערך בחלקה הצבאית בבית העלמין העירוני, היום, יום ראשון 7.1.24, בשעה 15:00. המשפחה תשב שבעה בביתה ברחוב חטיבת עציוני 127 בכרמיאל.
יהי זכרה ברוך.
סמ"ש שי גרמאי היא החלל השישי של כוחות הביטחון מכרמיאל מאז פרצה מלחמת כ"ב בתשרי. לצד ששת הנופלים נרצחו שבעה תושבי כרמיאל בטבח בדרום. מאז אותה שבת שחורה, איבדה כרמיאל 13 תושבים. מאז נוסדה העיר, לא הייתה עוד מלחמה אשר גבתה מחיר כבד כל-כך בכרמיאל.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *