בית / חדשות / חדשות כרמיאל / בשל קיצוצי הממשלה: שביתה בשבוע הבא בעיריית כרמיאל?
עיריית כרמיאל עירייה

בשל קיצוצי הממשלה: שביתה בשבוע הבא בעיריית כרמיאל?

שתפו

בשל החלטת האוצר לבצע קיצוצים במענקי האיזון, בחוג לכול ילד ועוד תצטרף העירייה למאבק הרשויות המקומיות בארץ

מאת גיל דובריש

בעקבות הפלונטר הפוליטי המתמשך, כששתי מערכות בחירות מאחורינו השנה ועם אפשרות למערכת בחירות שלישית בקרוב, הוחלט במשרד האוצר לבצע קיצוץ משמעותי במענקי האיזון לרשויות המקומיות וכן בתוכניות מרכזיות נוספות. המשמעות היא שכל רשות המקבלת מדי שנה מענק בסך כמה מיליוני שקלים, לפי מדרג שנקבע מראש, תיפגע באופן משמעותי. בעיריית כרמיאל מתכוננים לקראת האפשרות כי המענק לא יועבר במלואו כמובטח, דבר שעלול לפגוע בתקציב העירייה, שמסתמך בין השאר על העברת כספי המענק.

בישיבת הנהלה של מרכז השלטון המקומי שהתקיימה אמש (חמישי) בתל אביב, בנוכחות עשרות ראשי רשויות מכל רחבי הארץ, מועצות אזוריות, מועצות מקומיות וראשי ערים, הוחלט לצאת למאבק בממשלה, אם היא לא תעביר את התקציבים לתוכניות השונות שלהן התחייבה. הצעד הראשון מתוכנן כבר בשבוע הקרוב ויכלול את השבתת הרשויות, בהן עיריית כרמיאל.

תגובת עיריית כרמיאל בנושא מענקי האיזון: "לצערנו, פקידי האוצר מנצלים את הסיטואציה שאין עדיין ממשלה חדשה ומקצצים תקציבים הפוגעים בפריפרייה וברשויות המקומיות. בין התקציבים המקוצצים: מענקי האיזון, תוכנית חוג לכל ילד, תוכניות נוער ועוד. השלטון המקומי מתכנן צעדים ומאבק נגד הגזרות החדשות ובכוונת עיריית כרמיאל לקחת חלק פעיל במאבק".

כתבה מעניינת:

מקלט ציבורי כרמיאל

מינהל החינוך הורה לפנות מקלטים בגנים

שתפובעקבות ביקורת של אגף הביטחון העירוני התברר כי חלק מהמקלטים בגנים הוסבו למחסנים מאולתרים. גננות …


תגובה אחת

  1. פקידי האוצר זורעים בוקא ומבולקא מאינטרסים פוליטיים לפגוע בראש הממשלה . התקציב אושר והם חוסמים אותו בזדון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.