אדם לוין דובר לוריאל מן צילום יח״צ חול
אדם לוין דובר לוריאל מן. צילום יח״צ חול

גבר, גבר!

שתפו

״טיפוח גברי״  כבר מזמן לא מילה גסה! עכשיו יותר מתמיד, הגבר ״החדש״ רוצה להיות מטופח

יותר ויותר חברות קוסמטיקה מגלות את הביקוש הגברי הגובר ומציעות מוצרי טיפוח ייעודים. הנה כל מה שצריך לדעת על טיפוח גברי.

שמירה על עור פנים נקי ובריא, היא הכלל החשוב ביותר בטיפוח.

העור הגברי עבה יותר מהעור הנשי, ובשל ריבוי השערות שבו, יש בו גם יותר נקבוביות זיעה ושומן, ולכן יש צורך בתכשירים אחרים, חזקים ואפקטיביים יותר. כמו אצל נשים, ישנם סוגים שונים של עורשמנוני, יבש ומעורב, וכל אחד מהם צריך טיפול מעט שונה כדי להשיג תוצאות טובות.

הסוד של טיפוח לגבר הוא בראש ובראשונה, שמירה על ניקיון העור. חשוב להקפיד לנקות את העור היטב מדי ערב, ולהסיר ממנו את כל הלכלוך והשומנים שהצטברו עליו במהלך היום. לגברים שאינם מגדלים זקן מומלץ להשקיע במוצרי גילוח טובים, כולל אפטרשייב איכותי, כדי לשמור על העור מפני החיכוך של סכין הגילוח בעור הפנים.

בנוסף, פילינג אינה מילה גסה עבור הגברים שבקהל. מדובר בתכשיר ליגיטימי להסרת שכבת תאי העור המתים וחידוש תאים בעור הפנים. בנוסף מומלץ לכל גבר להשתמש בקרם לחות באופן יומיומי, לשתות הרבה מים (להעשרת העור בלחות) ולדאוג לתזונה נבונה, כדי לאפשר לעור להזין את עצמו כראוי.

מדוע גבר צריך להשתמש בקרם ייעודי לגבר?

לעור הגבר מאפיינים שונים מעורה של האישה. הנה מספר הבדלים בסיסיים בפיזיולוגיה של עור הגברים: עובי העור: מחקרים קליניים הראו ששכבות הדרמיס והאפידרמיס של הגברים עבות יותר מאלו של הנשיםהודות לריכוז וצפיפות גבוהים יותר של קולגן. אובדן הלחות: לגברים צעירים עור מלוחח יותר מעורן של הנשים והם חווים איבוד מים בעוצמה נמוכה יותר הודות לרמות קולגן גבוהות יותר.

כמו כן קמטי הבעה עמוקים יותר: בעוד נשים חוות קמטים שטחיים בגיל מוקדם יותר במיוחד סביב העיניים, גברים חווים קמטים עמוקים יותר, בעיקר במצח. מסת שריר גבוהה ותנועות פנים מוגברות הם בין הגורמים התורמים לקמטים עמוקים יותר. גורם נוסף הוא רמות נמוכות יותר של שומן תת עורי (הבדל של 3 מ"מ בלחייםהבנוי בצורה שונה מאשר אצל נשים. פחות שומן, במיוחד בלחיים, פירושו פחות ריפוד ותמיכה בעורהתורמים למראה "רזה יותר" ולקמטי הבעה עמוקים יותרוכן אורח חיים: עשן סיגריות, קרני UV, וזיהום סביבתי הם אויבים נפוצים של הזדקנות העור. גברים נוטים שלא ליישם התנהגות מונעת ואינם מבצעים שגרות טיפוח הולמות. כמו כן, גברים משתמשים בקרם הגנה בתדירות נמוכה יותר מנשים.  

מטופח זה יפהטיפוח לגבר וקבלת מראה בריא, נקי ומטופח תורם לאטרקטיביות של כל גבר, בעיני נשים ובעיני גברים אחרים כאחד. שמירה על שגרת טיפוח גברית תסייע ליצירת מראה טוב יותר, ומעל לכלעור פנים בריא יותר.

נטע קרצונייגר, לוריאל מן אקספרט

כתבה מעניינת:

אישה יפה טיפוח ויופי צילום אילוסטרציה Feepik

כך תישארו יפות ומטופחות גם בחורף הקר

שתפומומחי לוריאל פריז ריכזו טיפים לשגרת טיפוח נכונה בחורף מכף רגל ועד ראש נטע קרצו–נייגר, לוריאל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.