פיט סטפ פרו באנר עליון 2018-10
בית / חדשות / חדשות כרמיאל / דרכו האחרונה של צביקה קסטן
הוט סינמה באנר מאמרים 2019-02
דרכו האחרונה של צביקה קסטן
דרכו האחרונה של צביקה קסטן

דרכו האחרונה של צביקה קסטן

הוט סינמה באנר מאמרים 2019-02

“הכריש” כפי שכונה בפי רבים, שהקים את ביה”ס הראשון לכדורסל בכרמיאל וגידל דורות של ילדים כמאמן , נפטר בחג שני של פסח לאחר מחלה קשה 

עשרות רבות של תושבים, ותיקים וחדשים, מבוגרים וצעירים, ליוו ביום שני את צביקה קסטן ז"ל בדרכו האחרונה, בבית העלמין בכרמיאל. קסטן הלך לעולמו בסוף השבוע, לאחר שנלחם במחלה קשה.

אין אוהד כדורסל כרמיאלי, שלא הכיר את צביקה ז”ל – אלא אם כן הגיע לכאן בשנים האחרונות. הכינוי שלו היה “הכריש” כי כולם ידעו שכאשר צביקה רוצה משהו – הוא מבצע, בדרך שלו, עם האישיות הצבעונית והעוצמתית שלו. חברים ותיקים סיפרו השבוע, כי “החזות הקשוחה משהו של צביקה הייתה מתעתעת, שכן מאחורי חזות זו הסתתר אדם מדהים עם לב זהב, כל מי שהכירו לא היה יכול להישאר אדיש כלפיו”…

צביקה לא סבל זמן רב, בימיו האחרונים היה מוקף בבני משפחתו שחיבקו אותו באהבה. הם לא ויתרו על ליל הסדר בבית החולים רמב”ם, וקיוו לחגוג עם צביקה את פסח בשנה הבאה בבית. אבל בשמיים רצו אחרת, והוא נפטר בחג השני של פסח, ממש במקביל לפתיחת ארובות השמיים.

בצעירותו היה צביקה שחקן כדורסל מחונן ששיחק ברמות הגבוהות ביותר, והיה בורג מרכזי בקבוצת מכבי קריית מוצקין, כאשר זו שיחקה בליגות הבכירות בארץ ואף בליגה הלאומית, בשנות השישים ותחילת שנות השבעים. בהמשך עשה הסבה לקריירת אימון עשירה, תחילה בקבוצות מהקריות ובהמשך כאן בכרמיאל. בשנת 1979 הגיע קסטן לכרמיאל והקים דרך המתנ”ס את בית הספר הראשון לכדורסל, שמנה בימי השיא קרוב ל-200 ילדים. הוא המשיך ואימן גם את קבוצות הבוגרים של כרמיאל ומאוחר יותר גם בליגה למקומות עבודה. בכלל, כדורסל זרם בדם שלו, והוא היה נשם את הספורט 24 שעות ביממה. דורות רבים של ילדים בצפון גדלו על ברכיו, חלק מהם המשיך ועשה קריירה נפלאה כשחקני כדורסל מקצועניים בליגות הבכירות, כמו שוקי שוורץ ששיחק מאוחר יותר במכבי ת”א ושחקנים נוספים. בהמשך מונה צביקה למנהלן ברשת המתנ”סים בכרמיאל ועשה עבודה נפלאה בקביעת חוקי ונהלי עבודה אשר תקפים גם היום ברשת, שנים רבות לאחר מכן.

אחד מאלפי הילדים שגדלו על ברכי קסטן, היה שלומי פינלקשטיין, אשר כילד בן 9 התאמן תחת הדרכתו של “הכריש” בקריית מוצקין, וכעבור עשרות שנים סגר מעגל כשהיה הממונה עליו כשהתמנה למנכ”ל רשת המתנ”סים. שלומי סיפר השבוע על חברו היקר: “צביקה היה איש טוב עם לב טוב. הוא היה אבא עבור אנשים רבים, עזר להם ודאג. הוא עשה רבות למען אחרים… צביקה היה אדם שידע את כל חוקי העבודה והנהלים, ממש אנציקלופדיה. רבים התייעצו עימו ורצו לשמוע את עצתו”.

יהי זכרו ברוך.

ארט דה ג׳לטו באנר דף ראשי 2018-12-26
2019-01-10 ד״ר קוקיס באנר כתבות
שתפו

כתבה מעניינת:

ישיבת מועצה אופוזיציה 2018-12-26

רגע היסטורי: האופוזיציה גרמה לכינוס ישיבת מועצה – אבל הופיעה בהרכב חסר

לראשונה בכרמיאל: המועצה התכנסה לבקשת האופוזיציה, אבל רק שניים מחברי האופוזיציה הגיעו לישיבה. רותם ינאי: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

זול סטוק באנר דף ראשי 2018-12-16

SHOP NOW
close-link