בית / קהילה / בריאות וכושר / הכי טוב נגד קורונה: לשטוף את הידיים, היטב
שטיפת ידיים צילום אילוסטרציה pixabay
צילום אילוסטרציה Pixabay

הכי טוב נגד קורונה: לשטוף את הידיים, היטב

שתפו

הרופאים טוענים שזו השיטה הטובה ביותר להתמודד מפני הידבקות בקורונה: כול מה שכדאי לדעת על חיטוי כפות הידיים

מאת פורטל זהר.נט

האם האלכוג'לים שנמכרים בימים אלה בחנויות וברשתות בכמויות היסטריות מהווים הגנה מספקת מפני נגיף הקורונה?

משרד הבריאות קובע כי סבונים המוגדרים תמרוקים אינם מיועדים לחיטוי אלא רק לניקוי ואינם אמורים לחסל נגיפים. אז מה הדרך היעילה ביותר להתמודד מול הקורונה המתפשטת? לטענת הרופאים השיטות המוכחות הטובות ביותר כוללות כמה הנחיות פשוטות במיוחד, כמו לשטוף את הידיים במים ובסבון, להימנע ממגע קרוב עם אנשים שיש חשש כי הם נושאים את הנגיף ולהימנע ממגע הידיים בפניכם. נשמע קל, אבל לא תמיד פשוט להישמע להנחיות.

״הדרך היעילה והמוכחת ביותר לניקוי ידיים היא שטיפת ידיים במים ובסבון״, מבהירה ד"ר להבית אקרמן, מומחית ברפואת עור. ״למעט פרוצדורות רפואיות שבהן נאלצים לחטא ידיים ברמה מקסימלית ולכן נדרש שימוש בתכשירים ייעודיים ספציפיים, ההמלצה היא תמיד להעדיף שימוש במים ובסבון כשהמטרה היא השמדת חיידקים ווירוסים״ היא מוסיפה. ״האלכוג'לים הביתיים נועדו בעיקר לסייע בשמירה על היגיינה אישית במצבים שבהם לא קיים ברז נגיש בסביבה, כמו בזמן טיול או פיקניק״.

ד"ר אקרמן מסבירה שמעבר לתועלת המצומצמת של תכשירי האלכוג'ל בניקוי הידיים, הם אף עלולים לגרום לנזקים: ״האלכוהול שבתכשירים מייבש מאוד את העור, ובעיקר מסיר ממנו את שכבת השומן החיונית הנחוצה לשם הגנתו. חשוב לציין שגם לעור עצמו קיים תפקיד חשוב במניעת חדירת וירוסים וחיידקים, וכאשר הוא יבש הוא מועד יותר לסדקים וחתכים מה שעלול לפגוע ביעילות זו. מומלץ להעדיף שימוש במים וסבון על פני שימוש באלכוג'ל. אם אין ברירהלהשתמש באלכוג'ל שמכיל אלכוהול בריכוז גבוהלפחות 60 אחוז״.

אופציה נוספת לדבריה היא להשתמש באלכוהול ביתי שמכיל לפחות 90 אחוז. ״בכל מקרה, אם כבר משתמשים בתכשירים כאלה, חשוב לדאוג לשמן את עור הידיים באמצעות קרם לחות שימנע את ייבושן. ומכיוון שהידיים הן מקור נוח להדבקה, חשוב להקפיד לשטוף אותן היטב בעיקר לפני שאוכלים, וכן להימנע משיעול או מעיטוש אל תוך כף הידפעולה שעלולה לזהם אותה בחיידקים ומזיקים אחרים. במקום זה מומלץ להתעטש לכיוון המרפק או הכתף״.

לסיום, אם יש המעוניינים בהכנת אלכוג'ל ביתי, להלן הוראות הכנה:

לערבב בקערה:

2/3כוס אלכוהול (איזופרופנול 99%)

1/3 כוס ג'ל אלוורה

לערבב. ליצוק לתוך בקבוק/דיספנסר.

כתבה מעניינת:

שמירה על אורח חיים בריא בימי מגיפת קורונה - הרבלייף- צילום שאטרסטוק (2)

תקועים בבית? כך תשמרו על אורח חיים בריא

שתפוקבלו טיפים לשמירה על אורח חיים בריא גם בימי הקורונה באדיבות מומחי הרבלייף  מערכת פורטל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.