הכניס לה בסיבוב

שתפו

ד"ר ארז כהן, תושב כרמיאל, בעל מרפאה וטרינרית משנת 2005 בשכונת רבין,

מנהל את המרכז ללימודי המשך וטרינריים בשורשים,

לשעבר עורך רבעון ארגון הווטרינרים לחיות בית.
במדור זה אשתף אתכם הקוראים בסיפורים מהווי המרפאה,

סיפורים מרגשים, מעניינים ומלמדים.

לפרטים – 049982808

סיבוב קיבה – לזהות הסימנים ומיד ללכת לווטרינר

מקצוע הווטרינר מזמן לנו חוויות מגוונות למכביר, מפגש עם לקוחות מסוגים שונים – הולכי על שתיים, שתמיד המשותף להם יהיה אהבת בעלי חיים, או הולכי על ארבע ובעלי כנף, שגם הם כמו בעליהם, במרבית הפעמים, חביבים, לבביים מאוד, ושמחים על המפגש במרפאה, ומיעוט מהם עלולים להיות תוקפניים או חסרי סבלנות ודרשניים. גם מבחינת המקרים עצמם, המקצוע שלנו זכה במגוון עצום של דיסציפילנות, ממקרים רפואיים, מאתגרים יותר או פחות, טיפולים מונעים, רפואה כירורגית, אורטופדיה, רפואת עור ושיניים, פוריות ומיילדות (גניקולוגיה) הדמיה ועוד.
אישית, אני נהנה מאוד מהמגוון ומהשונות, מהאתגרים שמספק המקצוע הזה, המגוון כל כך.
אין ספק שנדרשת מאיתנו למידה מתמדת ואינסופית על מנת להמשיך ולהיות מעודכנים ולא פעם יכולת הכלה וסבלנות רבה.

עוד בנושא:

אוכלוסיה מיוחדת ופחות אופיינית, שעליה אספר לכם, היא כלבי שירות בתי הסוהר (שב"ס), כלבים אלה, כלבי עבודה אימתניים, עושים ימים כלילות בשמירה על בתי הכלא באזור. בניגוד למה שאולי אפשר לחשוב, כלבים אלה מלאי חיות וגאווה, ניכר כי הם מסופקים מאוד בתפקידם ככלבי שמירה, צוות כלבנים מסור ומקצועי מאוד – עובדי שירות בתי הסוהר, יחד עם וטרינרית של השירות, דואג לכל מחסורם ועוקב אחר מצבם הרפואי באופן רציף. במרבית המקרים כלבים אלה הגיעו לאחר שלא הסתדרו (בד"כ לגמרי לא הסתדרו) כאשר היו במשפחה פרטית, וכשכלו כל הקיצין ולא נותרה עוד ברירה, זכו הם להזדמנות שנייה.

הסיפור:

השעה הייתה 7:30 בבוקר, "ד"ר ארז" כך פתח מ' הכלבן האחראי מצדו השני של קו הטלפון, "אלפא (כלבת שמירה מצטיינת, מעורבת, בת 6 שנים) לא נראית טוב, הבטן שלה מאוד נפוחה, היא מנסה להקיא ללא הצלחה ואנחנו חושדים שיש לה סיבוב קיבה (Gastric dilatation and volvulus-GDV), מתי נוכל להגיע איתה למרפאה?" הכרתי את מ' כבר מספר שנים, ולכן לא הופתעתי מהתיאור המקצועי והמדויק שסיפק, לרוב גם היה זה האבחון הנכון.

"צאו לדרך" אמרתי, "ניפגש במרפאה".

בזמן שאלפא עשתה דרכה למרפאה שוחחתי קצרות עם א' הווטרינרית של השב"ס "שמע, אלפא היא כלבה מצטיינת, השקענו בה המון, כל מה שצריך לעשות, תעשה, אנחנו רוצים אותה איתנו עוד הרבה שנים".
שמחתי לשמוע שאלפא בשיא כוחה, והייתי נחוש להחזירה לתפקוד מלא בהקדם האפשרי.

 

המשך שבוע הבא..

דר' ארז כהן

כתבה מעניינת:

מגלחים את כלבכם בקיץ? הנה 10 סיבות למה לא כדאי לעשות זאת

שתפו מערכת פורטל זהר.נט חם, חם מאוד… ואם אנחנו סובלים בחום הזה, אנחנו בטוחים שהכלב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.