הלילה בחצות זה מתחיל: הגרלת מחיר למשתכן בכרמיאל

שתפו

שר האוצר משה כחלון הכריז על פתיחת ההגרלה השניה של התוכנית. בכרמיאל יוגרלו 786 יחידות דיור ברמת נבון, 393 מתוכן (50%) לבני המקום. עד כה זכו 169 זוגות מכרמיאל בהגרלה קודמת

מאת גיל דובריש

בשורות טובות: סוף סוף, אחרי המתנה ממושכת של חודשים ארוכים, יוצאת לדרך הגרלת תוכנית מחיר למשתכן בכרמיאל. שר האוצר משה כחלון, הכריז הבוקר (ראשון) על ההגרלה הגדולה השנייה של תוכנית מחיר למשתכן, שתכלול 11,507 יחידות דיור ב-22 ישובים בכל רחבי הארץ. העיר כרמיאל תיכנס לראשונה להגרלה, עם 786 יח״ד. היישובים הנוספים שבהם תתקיים ההגרלה – ראשון לציון, נתניה, באר שבע, רמת גן, אשקלון, בית שמש, חדרה, מודיעין, ראש העין, יבנה, קריית ביאליק, אור יהודה, דימונה, נשר, שדרות, שוהם, קריית טבעון, בית שאן, חצור הגלילית, בית דגן ועכו.

בכרמיאל יוגרלו כאמור 786 יחידות דיור במספר מתחמים שונים ברמת נבון (הר כרמי). החברות הזוכות במכרזים שנערכו כאן לקבלנים במהלך השנתיים האחרונות, הן מורדות הכרמל נכסים ותורג, שזכו כל אחת בשני מגרשים, חברת ורדים השקעות ונכסים, חברת ב.ס.ט, אשל הירדן יזום ובניה ושותפות הכוללת את אמארון הנדסה אזרחית, רתם יהלום ייזום בניין והנדסה ו-ואקנין שמגר.

לגבי המחירים הצפויים בהגרלה בכרמיאל, עולה מפרסומים קודמים בתקשורת, כי מחיר ממוצע לדירה מוזלת בת 3 חדרים בשטח 80-88 מ”ר יעמוד על 717.4 אלף שקל עד 747 אלף שקל ומחיר דירת 4 חדרים בשטח 100-108 מ”ר יעמוד על 880.4 אלף ש״ח עד 916 אלף שקל (המחירים כולל מע”מ, מרפסת, חניה ומחסן). יצויין כי לפי קצב העבודות בשטח, הבניה לא תחל לפני 2018, מה שמשקף מועד אכלוס של 2019 ואף מאוחר יותר.

להגרלה ניתן להירשם בדף הייעודי של משרד השיכון, בכתובת: https://dira.moch.gov.il. כנסו לקישור של ״מחיר למשתכן״ וחפשו את כרמיאל בשם היישוב. ההגרלה תחל כאמור בשעת חצות.

השר כחלון פירסם הודעה בדף הפייסבוק שלו, בו הכריז כי "הלילה בחצות תיפתח הגרלה של כ-12 אלף יח"ד בכל רחבי הארץ. ההגרלה שתיפתח היום תיתן מענה לרוב משתתפי סדרה א' שעדיין לא זכו בזכות לדירה במחיר הוגן״.

כחלון תקף את מבקרי התוכנית ואמר: ״בזמן האחרון אנחנו עדים להתקפות חסרות תקדים על התכנית מצד גורמים אינטרסנטים שרוצים להכשיל את התכנית. אותם גורמים לא רוצים שתהיה לצעירים דירה או שהם רוצים שהם יקנו דירה במחירים מטורפים. אותם גורמים חגגו פה במשך שנים והרוויחו סכומים עצומים על הגב של הזוגות הצעירים. במסגרת התכנית אנחנו מחזירים את השפיות ומוכרים את אותן דירות במאות אלפי שקלים פחות ממחיר השוק. הדירות בתכנית הן דירות מצוינות ובאיכות הגבוהה ביותר. כל הגורמים שתוקפים את התכנית ורוצים שתיכשל לא תוקפים אותי – הם תוקפים את הצעירים והתקווה שלהם לדירה. הם רואים את הטירוף של המחירים נעצר ואת האמון של הזוגות הצעירים בתכנית והם מבינים שהחגיגה נגמרה. אנחנו לא מתכוונים לעצור את התכנית אלא להמשיך ולהעצים אותה ולשווק עשרות אלפי יח"ד נוספות. נמשיך ללא מורא וללא חשש מאף אחד״.

כתבה מעניינת:

קורונה מסכות צילום אילוסטרציה Freepik

כרמיאל: שיא של כל הזמנים במספר המאומתים לקורונה

שתפונכון למוצ״ש יש בכרמיאל 321 מאומתים. בבדיקות האנטיגן לקראת שנת הלימודים התגלו 65 תלמידים מאומתים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.