מכבי נדב כרמיאל אליפות ליגה ב׳ 2019-03
צילום: עידן שוחט

הם גדולים! מכבי נדב כרמיאל עולה לליגה א׳

שתפו

הקבוצה הבטיחה את אליפות מחוז צפון בליגה ב׳ אחרי ניצחון 74-82 בדרבי מול הישגי אלון כרמיאל והעפילה לליגה א׳

מערכת זהר הצפון

שוב קבוצה של מכבי כרמיאל זוכה באליפות (מספר 52 במספר של המועדון על כל מחלקותיו) והפעם קבוצת הבת מכבי נדב כרמיאל שניצחה בדרבי את הישגי אלון כרמיאל 74-82.

מה שיהיה מובן לאורך כל העונה, בה גילתה הקבוצה עליונות ברורה בליגה והובילה את הטבלה מההתחלה, קיבל ביום רביעי האחרון חותמת רשמית – מכבי נדב כרמיאל אלופת ליגה ב' מחוז צפון.

כ-250 צופים הגיעו למשחק ההכתרה, בהם מחזיקת תיק הספורט בכרמיאל עו"ד אליסה דריקר-מן, חברי מועצת העיר חיים שוקרני (שגדל במחלקת הנוער של מכבי כרמיאל ואף שימש כמאמן באגודה), גיא מרציאנו (גם הוא גדל במחלקת הנוער של מכבי כרמיאל והיום שחקן בהישגי כרמיאל) וסנדו בדנג'ו מנהל אגף הספורט העירוני.

ברבע הראשון התנהל משחק צמוד, כיאה לדרבי כשבסיום הרבע הישגי הובילה במפתיע 13-12. ברבע השני המכונה המשומנת של מכבי נדב נכנסה לפעולה. אורן "הציפור" בימי, אור "הצלף" לוין מיתר "העיט" עזרא, יוסף "הלוחם" גדבן, מרק "המוסר" קליינר ואורי "הנשר" קויפמן לא הותירו שום סיכוי להפתעה ובמחצית הובילה מכבי נדב כרמיאל 30-44.

ברבע השלישי הצטרפו לחגיגה נחי, ג'וני, יורם, מוטי "הצ׳יף" דמרי וגם אליפז באלוה. מכבי נדב עלתה ליתרון שיא 19 נקודות, 59-40, אבל אז התעוררו השחקנים הצעירים של הישגי – ליאור אמוסין, דניאל סנובורובוצקי, תומר דנדיקר, נועם ונטורה, אשר ביחד עם גיא מרציאנו, נתן בקמייב, סרגיי קולצ׳וב , אלי קולטונוף וניר סנדלר המנוסים נתנו הכל על הפרקט עם קליעות משוגעות מחוץ לקשת והורידו את ההפרש. בסיום, 74-82 למכבי נדב כרמיאל.

בסוף המשחק ניתן האות לתחילת החגיגות, שמפניה הותזה לכל עבר, הרשתות נגזרו והשיר של להקת קווין WE ARE THE CHAMPIONS התנגן ברקע.

קלעו למכבי נדב: אור לוין 26, אורן בימי 18, מיתר עזרא 15, יוסף גדבן 12, אסף דמרי ואורי קויפמן 4 כ״א, מוטי דמרי 2, מארק קליינר 1.
קלעו להישגי אלון: ליאור אמוסין 20, תומר דנדיקר 14, אלי קולטונוף 10, ניר סנדלר 9, נתן בקמייב ונועם ונטורה 6, סרגיי קולצ׳וב 5, גיא מרציאנו 4.

דוד לוי מנהל מכבי כרמיאל לא הסתיר את התרגשותו בסוף המשחק: "בסיום המשחק ניגשה אלי תמי באלוה אמא של נדב ז"ל ואמרה לי תודה על 4 השנים שאנחנו תורמים בהנצחה של נדב בכדורסל, זה שווה 10 אליפויות. רק עבור דברים כאלה שווה כל העבודה הרבה שאנו משקיעים בתרומה לקהילה. לגבי העונה המוצלחת של מכבי נדב כרמיאל די אם נראה שהשנה היו 4 משחקי דרבי למכבי נדב כרמיאל ובארבעתם ניצחו ללא עוררין, זה אומר הכל לגבי השילוב בין השחקנים, המאמנים והאגודה".

מתקרבים לסיום העונה

אחרי 17 מחזורים, אנו קרבים לסיום עונת 2018-2019 בליגה ב׳ צפון.
מכבי נדב כרמיאל מובילה בראש הטבלה עם 33 נקודות (16 נצחונות, הפסד אחד), קבוצת עצמה כרמיאל שנחה השבוע מדורגת במקום השלישי עם 27 נקודות ושני משחקים חסרים (מאזן 12 נצחונות, 3 הפסדים). הישגי אלון כרמיאל מדורגת במקום ה-7 עם 21 נקודות (4 נצחונות, 13 הפסדים).
עצמה כרמיאל תצא ביום רביעי הקרוב למשחק חוץ מול הפועל סכנין ושבוע לאחר מכן תארח את טמרה. היא תסיים את העונה במשחק חוץ מול הפועל אבו סנאן.
האלופה מכבי נדב כרמיאל תארח במחזור הסיום של העונה את הפועל משגב בתאריך 17.4.
הישגי אלון תארח באותו יום את ראש פינה החזקה באולם האיריסים (שעה 19.00).

חגיגות העלייה, צילום: עידן שוחט

כתבה מעניינת:

מכבי נדב כרמיאל. צילום באדיבות הקבוצה

בניגוד לכל התחזיות: מכבי נדב כרמיאל סיימה בצמרת הגבוהה

שתפו מאת גיל דובריש הישג נפלא לקבוצת מכבי נדב כרמיאל שסיימה את העונה במקום השלישי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.