ד"ר דראושה חוסיין במהלך בדיקת אולטרסאטנד עם מכשיר POCUS
בדיקת אולטרסאטנד עם מכשיר POCUS. צילום: דוברות כללית

המיונים הקהילתיים של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי הצטיידו במכשיר אולטרסאונד POCUS

שתפו

השימוש במכשיר מהווה עוד סיבה להגיע, בעת הצורך, למיון הקהילתי של כללית בקהילה במקום למיון בבית החולים ולקבל אבחון וטיפול מהיר ומקצועי, ללא המתנה ממושכת

מערכת פורטל זהר.נט

מכשיר POCUS Point Of Care Ultra Sound, הנו מכשיר על-קול המשמש את הצוות הרפואי  ליד מיטת החולה. מדובר במכשיר המאפשר לבצע אולטרסאונד לבעיות נקודתיות וקבלת התשובות בזמן אמת. כך נחסכת מהחולה ההמתנה עד לבדיקת אולטרסאונד במכון הדמיה ועיכוב מתן טיפול.

המכשיר מסייע באיתור מגוון בעיות רפואיות דחופות כגון: הערכת תנועות של שריר הלב והימצאות נוזל פריקרדיאלי, אבנים בכיס מרה או דלקת בכיס מרה, הערכת שלפוחית השתן, אבנים בכליות, פקקת, נוזל חופשי בבטן, גוף זר בעור או ברקמות, נוזל מפרקי בדלקת פרקים ועוד.

כאמור, מכשיר זה מגיע בימים אלו ל-6 המיונים הקהילתיים של כללית במחוז: לין, זבולון, נהריה, עכו, כרמיאל וסח'נין והצוות הרפואי עובר הכשרה לשימוש בו.

במיונים הקהילתיים פועלים צוותים רפואיים מיומנים עם תנאים כמו במיון בבית החולים, כגון: חדר השהיה למעקב, בדיקות, עירויים, בדיקות הדמיה, מעבדה לבדיקות דחופות ואף בית מרקחת – שירות שאין בחדר מיון בבית חולים. השרות ניתן מבוקר ועד ערב (סופ"ש וחגים בלין וזבולון) , הוא קרוב לבית וחוסך את הזמן הרב שיש בהמתנה בחדר מיון בבית חולים. ברוב המקרים המגיעים למיונים הקהילתיים הטיפול מסתיים במיון ואין צורך בהמשך טיפול בבית החולים.

ד"ר מוסא זובידאת מ"מ מנהל רפואי במחוז מוסיף: "ה-POCUS הוא כלי יעיל ומהיר לאבחון מגוון רב של בעיות רפואיות באופן בטוח ולא פולשני. השימוש בו מייעל את עבודת הצוותים ומרחיב את מגוון השירותים הניתנים המיון הקהילתי".

* הביקור במיון הקהילתי לאחר השעה 19:00 ובסופי שבוע כרוך בהשתתפות עצמית.

(תוכן פרסומי)

כתבה מעניינת:

תוכנית בית החולים השיקומי בכרמיאל

השלב הבא: בעוד כחודשיים תופקד התוכנית להקמת מרכז רפואי חדש בכרמיאל

שתפוהתוכנית להקמת בית החולים השיקומי תכלול 172,500 מ"ר, בשלב הראשון יכללו במתחם 350 מיטות שיקום. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *