Array
(
  [_edit_lock] => Array
    (
      [0] => 1453039591:5
    )

  [_edit_last] => Array
    (
      [0] => 5
    )

  [_thumbnail_id] => Array
    (
      [0] => 10965
    )

  [tie_sidebar_pos] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [tie_post_slider] => Array
    (
      [0] => 184
    )

  [_yoast_wpseo_focuskw] => Array
    (
      [0] => המצב הביטחוני
    )

  [_yoast_wpseo_title] => Array
    (
      [0] => חדשות כרמיאל - המצב הביטחוני
    )

  [_yoast_wpseo_metadesc] => Array
    (
      [0] => המצב הביטחוני: כוחות משטרה גדולים פרוסים באזור כרמיאל
    )

  [_yoast_wpseo_linkdex] => Array
    (
      [0] => 73
    )

  [tie_views] => Array
    (
      [0] => 2044
    )

  [_metaseo_metatitle] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_metaseo_metadesc] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_metaseo_metaopengraph-title] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_metaseo_metaopengraph-desc] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_metaseo_metaopengraph-image] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_metaseo_metatwitter-title] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_metaseo_metatwitter-desc] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_metaseo_metatwitter-image] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [essb_cached_image] => Array
    (
      [0] => https://zhk.wpengine.com/wp-content/uploads/2015/10/משטרה-סכנין-1013.jpg
    )

  [rank_math_title] => Array
    (
      [0] => חדשות כרמיאל - המצב הביטחוני
    )

  [rank_math_description] => Array
    (
      [0] => המצב הביטחוני: כוחות משטרה גדולים פרוסים באזור כרמיאל
    )

  [rank_math_focus_keyword] => Array
    (
      [0] => המצב הביטחוני
    )

  [rank_math_robots] => Array
    (
      [0] => a:1:{i:0;s:0:"";}
    )

)
משטרה בכפרים. צילום ארכיון

המצב הביטחוני: כוחות משטרה גדולים פרוסים באזור כרמיאל

שתפו

על רקע המצב הביטחוני, נערכו בימים האחרונים הפגנות ונרשמו מספר מקרים של יידוי אבנים לכיוון רכבים והשלכת בקבוקי תבערה. לא היו נפגעים. תושבים מכרמיאל חוששים אך מתעקשים: נמשיך לצאת לבלות, לא נחרוג מהשגרה  

מאת גיל דובריש

שקט מתוח שורר בימים האחרונים בבקעת בית הכרם. כוחות משטרה מתוגברים פרוסים במרחב ומגלים נוכחות על מנת למנוע אירועים לאומניים. נכון לעכשיו נרשמו מספר אירועים חריגים והתפרעויות, למרבה המזל ללא נפגעים.

ביום שני בבוקר, הושלכו אבנים לעבר רכב פרטי שנסע בכפר מג’ד אל כרום. הנוסעים לא נפגעו, נזק קל נגרם למכונית. שוטרי תחנת לב הגליל (כרמיאל) פתחו בסריקות.

בהמשך, עוד באותו יום, התקבלה תלונה על השלכת 5 בקבוקי תבערה לעבר אוהל במוסד חינוכי ביישוב אשבל במשגב, צפונית ליישוב סכנין. נגרם נזק אך לא היו נפגעים. נאספו ממצאים מהזירה ונפתחה חקירה.

במוצ”ש האחרון הושלכו אבנים לעבר רכבים בכיכר הכניסה ליישוב שורשים. שתי מכוניות שהיו בדרכן מהכביש הראשי לכיוון היישוב הסמוך לכרמיאל, נפגעו מאבנים, שיידו שני צעירים אשר עמדו בצד הכביש, מול תחנת האוטובוס בכניסה. הנהגים שרכביהם נפגעו הזעיקו את המשטרה, אך עד שהגיעו ניידות, מייד האבנים הספיקו להימלט לכיוון הכפר שעב.

ביום שישי נרגם באבנים אוטובוס של חברת נתיב אקספרס, בקו 361, ליד הכפר מג’ד אל כרום. השמשה הקדמית של האוטובוס נופצה, אין נפגעים. שוטרי תחנת כרמיאל ערכו סריקות, אך לא נמצאו חשודים. מדובר בקו הנוסע במסלול צפת – חיפה ומשתמשים בו כרמיאלים רבים.

ביום שני שעבר, בסיום משחק הכדורגל בין בית”ר ירושלים ובני סכנין, יצאו מאות אוהדי בני סכנין מהאצטדיון בעיר והחלו ליידות אבנים ולירות זיקוקים לעבר כוחות משטרה מחוץ למגרש. בתום פעילות נחושה של פרשים ולוחמי משמר הגבול, פוזרו המתפרעים. לא היו נפגעים. משטרת ישראל תפעל למיצוי הדין עם המעורבים באירוע. שישה נעצרו והועברו לחקירה. אוהדי בית”ר הוצאו בצורה מאובטחת וללא חריגים בליווי כוחות משטרה.

קדמה לאירועים אלה הפגנה של עשרות יהודים וערבים, בכניסה לכפר דיר אל אסד. בעקבות גל הפיגועים, הניפו המפגינים דגלי פלסטין וקראו לצה”ל להפסיק את הפעילות בשטחי הרשות הפלסטינית. ביום שלישי שעבר נערכה גם הפגנה רבת משתתפים בכרמיאל שנועדה להביע תמיכה באנשי כוחות הביטחון. עשרות תושבים הניפו את דגלי ישראל ושלטים שונים, שבין היתר נכתב עליהם: “דם יהודי אינו הפקר”.

יש לציין כי בעקבות האירועים האחרונים, פורסמו ברשתות החברתיות באינטרנט, בעיקר בפייסבוק, סיפורים על נסיונות פגיעה של ערבים בתושבי העיר. מכל הבדיקות שערכנו, עולה כי אין בסיס לדיווחים אלה. כך למשל דווח על אירוע שבו צעירים מאחד הכפרים תקפו באלימות בחורה מכרמיאל, אך דברים אלה הופרכו באופן חד משמעי באמצעות מצלמות האבטחה הפזורות בתוך העיר.

תושבים כרמיאלים מביעים חשש לנוכח המתרחש בימים האחרונים וזאת על-אף השקט היחסי באזור, יחסית למקומות אחרים בארץ.

מוטי מכרמיאל מציין כי הוא חושש מאוד לשלום משפחתו: “אומנם לא היו כאן בכרמיאל פיגועים, אבל אנחנו יודעים שהכל יכול לקרות בכל מקום בארץ. אני מעדיף שהילדים שלי ישבו בבית ולא ייצאו לבלות, עד יעבור זעם. כרמיאל מוקפת ביישובים ערבים, אנחנו כבר מזמן לא מרגישים כאן במדינה יהודית, אלא במיעוט”.

א’ תושבת העיר, מספרת כי למרות המצב, היא לא מוכנה לשנות את ההרגלים: “הבת שלי, בת 16, פיתחה בתקופה האחרונה חרדות רבות, היא חוששת לצאת מהבית על רקע המצב בארץ, ואפשר להבין מדוע. ישבתי איתה והסברתי לה שאין שום סיבה לחשוש, אנחנו חיים במדינה שלנו ועלינו להמשיך ולנהוג כרגיל, אין לשבור את השגרה. דווקא בימים כאלה יש לצאת, לבלות כרגיל ולא להסתתר בבית”.

ראש העיר עדי אלדר פירסם הבוקר (ראשון, 11.10.2015) הודעה להרגעת הרוחות בבקעת בית הכרם:  “מארג החיים בבקעת בית הכרם מתבסס על שכנות טובה, כבוד הדדי וחשיבה משותפת לפיתוח האזור. לאחרונה הקמנו שותפות של כל יישובי בקעת בית הכרם, ערבים ויהודים- “אשכול בית כרם”, לקידום פרוייקטים אזוריים משותפים בתחומים שונים כמו: איכות סביבה, חינוך, תרבות, ספורט וכו’. אסור לאפשר לאף גורם קיצוני, מאף צד, לפגוע במרקם היחסים הטוב המתקיים בבקעת בית הכרם”.

כתבה מעניינת:

שר הביטחון יואב גלנט צילום אבי אוחיון לשכת העיתונות הממשלתית

יודע משהו שאנחנו לא יודעים? שר הביטחון הגיע לביקור בכרמיאל

שתפועל רקע ההסלמה בלחימה מול חיזבאללה בצפון, התארח שר הביטחון בעיר כדי להתרשם מהמוכנות לשעת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *