בית / חדשות / פלילים ומשפט / המשטרה פתחה בחקירה נגד מנהלת חנות בגין הונאה וקבלת דבר במרמה
עו״ד סיון דמרי-גרשין

המשטרה פתחה בחקירה נגד מנהלת חנות בגין הונאה וקבלת דבר במרמה

החקירה נפתחה בעקבות תלונה שהגישה תושבת העיר, עו״ד סיון דמרי-גרשין, לאחר שמאות נקודות השוות ערך כספי נגנבו מכרטיס מועדון ברשותה

מאת גיל דובריש

משטרת כרמיאל חוקרת תלונה שנמסרה לה השבוע, נגד מנהלת חנות ידועה באזור כרמיאל, בגין חשד לגניבה וקבלת דבר במרמה. את התלונה הגישה עו״ד סיון דמרי גרשין, תושבת כרמיאל.

דמרי-גרשין מחזיקה בכרטיס מועדון המשותף למספר רשתות גדולות. בכרטיס זה ניתן לצבור נקודות ולהמיר אותן לכסף אמיתי בקניות ברשתות אלה. לדבריה, עם הזמן נצברו בכרטיס המועדון שלה למעלה מ-500 נקודות. ביום שישי האחרון, ביצעה סיון קניה באחת החנויות בכרמיאל וביקשה לברר כמה נקודות נצברו בחשבונה עד כה. ״נאמר לי שיש לי 275 נקודות, שהן מחצית ממה שהיה אמור להיות בחשבוני״, היא מספרת.  ״זה נשמע תמוה בעיני, משום שמזמן לא לא מימשתי את הנקודות ברשותי. פניתי לשירות הלקוחות של המועדון והנציגה מסרה לי שבתאריך 16.6 נכנסתי לאחת החנויות בכרמיאל וביצעתי רכישה במאות נקודות. גם נאמר לי באיזו חנות מדובר ואילו מוצרים נקנו בשמי. נדהמתי לשמוע זאת, כי כמובן שלא הייתי בחנות הזו ובוודאי שלא ביצעתי שם קניה בתאריך המדובר. הסברתי לנציגת שירות הלקוחות שלא אני ביצעתי את הקניה וכיצד יתכן שנגנבו ממני נקודות? הובטח לי שהנושא יבדק וייעשה שימוש במצלמות האבטחה על מנת לברר את העניין״.

דמרי-גרשין המתינה מספר ימים עד שנציגי מועדון הלקוחות שבו אליה עם עדכון: ״הנציגה סיפרה לי שאין תיעוד מצולם של הנעשה בחנות יותר משבועיים לאחור, אבל מאחר שהם מאמינים לגירסתי יזכו אותי במלוא הנקודות בחזרה.מובן לגמרי שמישהו התחזה לי, בלי להציג תעודה מזהה, לכן דרשתי את שם המוכרת, שביצעה את העיסקה. אותה מוכרת הייתה חייבת לדרוש תעודת זהות במעמד הקניה כדי לוודא שהלקוח הוא באמת בעל הכרטיס. נציגת שירות הלקוחות צינה שקיים חיסיון עובד וסירבה למסור לי את פרטי העובדת ופרטים נוספים, אחרי שביקשתי לדבר עם מנהלת האזור של אותה רשת חנויות, אבל גם היא סירבה למסור את פרטי המוכרת״.

סיון לא ויתרה, הגיעה לחנות בעצמה וביצעה שחזור של חשבונית הקניה שבוצעה בשמה בתאריך 16.6. לטענתה, הופתעה לגלות כי על החשבונית חתומה לא אחרת מאשר מנהלת החנות. ״אני מרגישה מרומה, מנהלת חנות נכנסה לחשבוני וקנתה בשמי מוצרים. זו הונאה ופגיעה באמון, אחרי אירוע כזה איך אפשר עוד להאמין ברשת הזו?״

דמרי-גרשין ניגשה מיד לתחנת המשטרה בכרמיאל ביחד עם החשבונית המשוחזרת והגישה תלונה בגין גניבה וקבלת דבר בתחבולה. התחנה פתחה בחקירה כנגד החשודה במעשה.

ממשטרת ישראל נמסר: ״איננו נוהגים להתייחס לקיומן של חקירות או לפרטים אודות חקירות מתנהלות ואין בכך בכדי לאשר או להכחיש קיומה של חקירה כזו או אחרת״. על השאלה בנושא העונש המקסימלי בגין עבירות מסוג זה, נמסר מהמשטרה כי ״מדובר בעבירות מסוג עוון שהעונש המקסימלי עליהן הוא עד שלוש שנות מאסר״.

שתפו

כתבה מעניינת:

נהג נהיגה 1184 copy צילום אילוסטרציה: Pixabay

נהג תחת השפעת אלכוהול והתנגש ברכב חונה

בדמו של הנהג, תושב כרמיאל בשנות השישים לחייו התגלה ריכוז אלכוהול הגבוה פי 5 מהמותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable