בית / חדשות / פלילי ומשפטי / המשטרה תחזיר מחשבים שנתפסו בחשד כי שימשו למשחקי הימורים
מחשב המשמש להימורים. צילום אילוסטרציה, למחשב אין קשר לכתבה

המשטרה תחזיר מחשבים שנתפסו בחשד כי שימשו למשחקי הימורים

שתפו

המחשבים נתפסו בעת פשיטות של המשטרה על עסק בעיר, בשנת 2013. שופטת ביהמ”ש בעכו: יש להחזיר את המחשבים על-אף שקיים יסוד סביר ומבוסס לחשד

מערכת זהר הצפון

שופטת בית משפט השלום בעכו, שושנה פיינסוד-כהן, הורתה למשטרת כרמיאל להחזיר לידי תושב העיר מחשבים וציוד נוסף שנתפסו בגין חשד כי שימשו לצורך הימורים.

המחשבים נתפסו בחודש יולי ואוקטובר 2013, בשתי פשיטות שונות של המשטרה על בית קפה – אינטרנט בכרמיאל, לאחר שהתקבל מידע מודיעיני לפיו התקיימו במקום משחקים אסורים והימורים. המחשבים נבדקו על-ידי חוקר מיוחד, שלא הצליח למצוא בהם תוכנות המשמשות למשחקי הימורים. לטענת חוקר המשטרה, מדובר בשיטת עבודה מתוחכמת לכאורה, בה התוכנות הוסתרו בתוך מחשבים אחרים, שלא נמצאו בעת הפשיטות.

במשפט שהסתיים השבוע, פסקה השופטת כי “לא ניתן להתעלם כי מערכת ההפעלה הקיימת במקום אינה תומכת בגלישה חופשית באינטרנט ולפיכך אינה מתאימה לעסק בו אנשים משלמים עבור שימוש באינטרנט. הדבר תואם עסק להימורים ולא את העסק עליו הצהירו מפעילי המקום”. השופטת ציינה כי יש לשחרר את המחשבים ולהחזירם לבעלים, והדגישה: “קיים כאמור יסוד סביר ומבוסס לחשד, עם זאת התפוסים אינם נדרשים עוד לצורך המשך החקירה”.

השופטת פינסוד-כהן המשיכה וציינה: “באשר לתפיסת המחשבים לצורך חילוטם, חלקם תפוסים 5 ו-8 חודשים ועד כה לא הוגש כתב אישום או בקשה לחילוטם. הגם שקיים יסוד סביר לחשד ועוצמתו אינה מבוטלת, לא די בכך כדי לשלול את זכות הקניין לתקופה שאינה מוגבלת ואין כל צפי מתי היא עתידה להסתיים”.

בית המשפט הורה למשטרה להחזיר את המחשבים בתנאים מגבילים: “יש להורות על השבת התפוסים לידי המבקש, בכפוף לכך ש: (1) המשטרה רשאית לסמן את המחשבים בסימון קבוע, על-מנת שניתן יהיה לזהותם בבוא העת; (2) אסור יהיה לעשות כל דיספוזיציה במחשבים; (3) נאסר לבצע במחשבים כל עבירת הימורים אסורים”.

כתבה מעניינת:

בית כלא. צילום אילוסטרציה, אין קשר לכתבה

המשטרה חושדת: סוהרת מאזור כרמיאל קיימה יחסי מין עם אסירים ואנשי סגל

שתפוהמשטרה פתחה בחקירה בחשד כי הסוהרת קיימה יחסי מין עם אסירים ואנשי סגל בכלא צלמון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.