בית / חדשות / כלכלה ופיננסים / הנדל”ן בכרמיאל, תמונת מצב: עלייה קלה במחירי הדירות, ירידה משמעותית במחירי השכירות

הנדל”ן בכרמיאל, תמונת מצב: עלייה קלה במחירי הדירות, ירידה משמעותית במחירי השכירות

ירידה של 2% במחירי השכירות בעיר. במחירי הדירות לרכישה, כרמיאל עוקפת את עכו אבל נמצאת מאחורי נהריה

מאת גיל דובריש

שוק הנדל”ן בכרמיאל ממשיך להתאפיין בתנודות קלות לכאן ולכאן. הטירוף של עליות המחירים בשנים 2011-2013, התחלף בשנה וחצי האחרונה במצב של קיפאון מחירים, כהגדרת המתווכים בכרמיאל. עליות קטנות במחיר ואז ירידות קטנות וחוזר חלילה. עם זאת, בתחום השכירות דווקא, ניכרת מגמה של ירידת מחירים מבורכת.

על-פי נתוני אתר יד2, המתמקד במחירים המבוקשים בשוק הנדל”ן, בחודש אוגוסט האחרון חלה ירידה משמעותית של כ-2% במחירי השכירות בעיר. לפי הנתונים, מחיר ממוצע לשכירות לדירת 4 חדרים עמד באוגוסט על 2797 שקלים לחודש, ירידה של 1.9% ביחס לחודש הקודם, ואילו מחיר השכירות החודשית לדירת 3 חדרים עמד על 2285, ירידה של 2%. מחיר השכירות לדירת 2 חדרים לא השתנה ועמד על 1626, אך יש להתחשב בכמות הדירות המזערית מסוג זה בכרמיאל.

בהשוואה ליישובים עירוניים אחרים בצפון, כרמיאל במקום טוב באמצע. בטבריה לדוגמא ירד מחיר השכירות של דירות 4 חדרים ב-3.9% ובדירות 3 חדרים נרשמה ירידה מינורית יותר, בשיעור 0.6%. בנהריה, ירדו מחירי השכירות בדירות 4 חדרים ב-1.7% ובדירות 3 חדרים ב-1.1%. בקריות נרשמו מגמה מעורבת, כך למשל עליות מחירים בקרית ביאליק ומאידך ירידה בגובה השכירות על דירות 4 חדרים בקרית אתא.

מחירי השכירות בכרמיאל נמצאים כיום מתחת לרמת המחירים בנהריה ובקריות, אך מעל טבריה.

לגבי מחירי הדירות הנמכרות, נרשמה בכרמיאל עלייה קטנה בשיעור 0.2% בממוצע. באוגוסט, מחירה הממוצע של דירת 2 חדרים, ושוב יש לסייג כי מדובר בהיצע קטן מאוד של דירות כאלה בעיר, עמד על 509,701 שקלים. מחיר דירת 3 חדרים – 722,849 ש”ח, מחיר דירת 4 חדרים ממשיך לחצות את קו המיליון ועמד על 1,019,403 שקלים בממוצע ומחיר דירת 5 חדרים עמד על 1,251,085. כאן מקדימה כרמיאל יישובים כמו עכו וקריית אתא, אך נמצאת מאחורי נהריה וקריית ביאליק.

במחיר של דירת 5 חדרים בכרמיאל (מיליון ורבע שקלים) לא תוכלו לקנות אפילו דירת 2 חדרים עלובה בתל אביב, שמחירה מעל מיליון וחצי שקלים. מה שכן, המחירים אצלנו דומים מאוד לאשקלון ובאר שבע.

שתפו

כתבה מעניינת:

ישיבת מועצה מועצת עיר צילום מדף הפייסבוק 2019-05

מי רווחי – ומי בגירעון?

היכל התרבות, רשת המתנ״סים ותאגיד עין כרמים הציגו את הדו״חות הכספיים שלהם לשנת 2018 מאת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable