Created by Nensuria - Freepik.com

הסטודנטים הכרמיאלים פותחים שנה

שתפו

לכבוד שנת הלימודים האקדמית שנפתחה בשבוע שעבר, פנינו לכמה מתוך מאות הסטודנטים הכרמיאלים הלומדים בכל רחבי הארץ וביקשנו מהם לספר על עצמם. אז איפה הם גרים, במה הם עובדים במקביל ללימודים ומה הם חולמים להיות ״כשיהיו גדולים״? ויש אפילו טיפים לסטודנטים החדשים… נעים להכיר

מאת יאנה מלניקוב

רחלי מולדבסקי

גיל: בת 23

לימודים: לימודי מזרח אסיה שנה א' במכללה האקדמית תל חי.

מגורים ועיסוק: גרה בדירה שכורה בקריית שמונה עם שותפה ועובדת בסופר קופיקס.

– למה בחרת ללמוד את התחום הנ"ל?

בחרתי ללמוד "לימודי מזרח אסיה" בגלל שחיפשתי ללמוד קודם משהו שבאמת מעניין אותי ומדבר אלי. מגיל קטן התעניינתי במדינות המזרח וביפן בפרט. התרבות, ההיסטוריה, הפולקלור והתנהלותן בעולם המודרני. בנוסף אני אלמד שפה חדשה וזה תמיד נחמד.

– מה את רוצה להיות "כשתהיי גדולה"?

הייתי רוצה להיות הרבה דברים ולהתנסות במקצועות שונים.

– איך את מתארגנת לקראת המעבר לסטטוס של סטודנטית?

אני חושבת שמאז התיכון הכנתי את עצמי לסטטוס הזה. הייתי גם במכינה שהקלה על המעבר.

– מה הדבר שאת הכי מצפה לו בלימודים האקדמיים?

אני בעיקר מצפה לאווירה הסטודנטיאלית והאנשים החדשים שאכיר.

סיגל מייזמן

גיל: בת 23

לימודים: חינוך מיוחד וחינוך חברתי-קהילתי, שנה ב', מכללת אורנים.

מגורים ועיסוק: גרה במעונות המכללה עם 2 חברות. כרגע לא משלבת עבודה עם הלימודים אך עושה מלגת פר"ח.

– למה בחרת ללמוד את התחום הנ"ל?

עניין וחיבור לעולם החינוך.

– מה את רוצה להיות "כשתהיי גדולה"?

עבודה בתחום החינוך עם גילאי היסודי.

– מה הקורס או החלק שאת/ה הכי אוהב/ת בלימודים ולמה?

קשה לבחור קורס אחד, אבל אם צריך אז – בחוג של חינוך חברתי קהילתי: נוער עובר חוק וחוקי נוער. אהבתי במיוחד את אופי הקורס ובמיוחד את ההרצאות והסיורים. בחוג לחינוך מיוחד: מבוא לפסיכולוגיה התפתחותית. התוכן היה מעניין ולדעתי מאוד חשוב שכל אחד ידע. המרצה העבירה את התוכן בצורה מעניינת ומעוררת השראה.

– איזה טיפ את/ה יכול/ה לתת לסטודנטים הכרמיאלים החדשים שמתחילים השבוע את לימודיהם?

לא לשכוח ליהנות בדרך ומהדרך.

קרן אביאל שקלר

גיל: בת 32

לימודיםסטודנטית לדוקטורט, מדעי הרפואה בתחום חקר המוח, באוניברסיטת בר אילן הפקולטה לרפואה בגליל.

מגורים ועיסוק: מתגוררת בכרמיאל עם משפחתי, בעלי ו-2 ילדיי. אינני משלבת עבודה נוספת מאחר והדוקטורט הינו עבודה במשרה מלאה, 5 ימים בשבוע, עבודה מהבוקר עד שעות אחר הצהרים.

– למה בחרת ללמוד את התחום הנ"ל?

בחרתי ללמוד דווקא את התחום מאחר ותמיד התעניינתי  בנושא אותו אני חוקרת. יש לי תואר ראשון בתזונה ובתואר הנוכחי הנני חוקרת את תחום הסכרת והאוטיזם, כלומר משלבת את חקר המוח עם נושא התזונה והשלכותיה.

– מה את רוצה לעשות "כשתהיי גדולה"?

כשאהיה "גדולה" השאיפה והמטרה היא לעבוד בתחום הטיפול התזונתי, במגזר הציבורי והפרטי. תמיד אהבתי והייתי מחוברת לתחום התזונה ואורח החיים ומאוד הייתי רוצה להעביר הלאה את האני מאמין שלי, לעזור ולטפל באנשים.

– מה הקורס או החלק שאת הכי אוהבת בלימודים ולמה?

בלימודים שלי אני הכי אוהבת את הדינאמיות. לעשות מדע משמע לעבוד בכמה נישות, מצד אחד לערוך ניסויים ולעבוד פיזית במעבדה, מצד שני יש את שלב האנליזה והעבודה הניתוחית ובמקביל יש תמיד את החלק של ההתפתחות, הקריאה והלמידה. כמובן שמיותר לציין שכאשר מצליחים להגיע לתוצאות מעניינות וחדשניות הסיפוק הוא אדיר.

– איזה טיפ את יכולה לתת לסטודנטים הכרמיאלים החדשים שמתחילים השבוע את לימודיהם?

הטיפ הכי חשוב שאני יכולה לתת הוא לא להיכנס ללחץ ולדעת "לקחת" את הלימודים בפרופורציות הנכונות, מנסיון אישי: זה רק מקל ומניב תוצאות טובות יותר. הסוד הוא להבין שהדברים יסתדרו ויצליחו בין אם נתלוש שיערות ובין אם לא, אז רצוי לשמור על שפיות וכמה שיותר קור רוח, ככה מצליחים טוב יותר (בעיקר בתקופות המבחנים).

יובל שלי

גיל: בת 24

לימודים: מתחילה תואר שני במדעי המים, המכללה האקדמית תל חי

מגורים ועיסוק: גרה לבד (ללא שותפים) במושב בית הילל שבגליל העליון, לגמרי המקום הכי שווה לחיות בו ועובדת במו"פ צפון – מיגל. במסגרת העבודה שלי מצאתי מחקר לתואר שני.

– למה בחרת ללמוד את התחום הנ"ל?

האמת, הכל היה דיי "זורם". עוד מהלימודים במגמת לימודי סביבה בתיכון מגדים בו למדתי ידעתי שזה הכיוון שלי, לכן אחרי שהשתחררתי החלטתי להרשם לתוכנית בתל חי, אם נאמר את האמת לא היה לי מושג שמדובר במדעים מדוייקים, התאהבתי. אל תחום החקלאות הגעתי לגמרי במקרה, שהרי כילדה עירונית, שלא עשתה מועדפת בחקלאות לא היה לי רקע קודם בכלל – הגעתי למרצה מדהימה במסגרת פרויקט הגמר של התואר הראשון שעסק בטיפול בפסולת חקלאית באמצעות אורגניזמים שונים, גם הוא במסגרת מו"פ צפון, במסגרת הפרויקט נחשפתי למחקר ולמחקר חקלאי, התאהבתי לחלוטין. השילוב של הסביבה עם החקלאות והמים לגמרי התיישב לי טבעי. מאמינה גדולה של חקלאות בת קיימה תוך העצמת הקיים.

– מה את רוצה להיות "כשתהיי גדולה"?

האמת שלכולם מסביב ברור שאצא לדוקטורט, כשאני אומרת כולם – מתכוונת כולם. אבל אני עדיין שוקלת בדעתי את "תוכנית ב'" – ללכת ללמוד ייננות בצרפת בכלל….

– מה הקורס או החלק שאת/ה הכי אוהב/ת בלימודים ולמה?

הכי הכי הכי אהבתי את הסיורים של התואר הראשון. החוג למדעי הסביבה משלב לימודי מדע אחר – מעבדות, הרצאות וסיורים בשטח. נהוג בכל קורס לנסוע לסיור, האמת הופתעתי כמה בוגרים של החוג הגיעו לעמדות מפתח בתעשייה ובמחקר.

– איזה טיפ את יכולה לתת לסטודנטים הכרמיאלים החדשים שמתחילים השבוע את לימודיהם?

לקחת דברים "קול". השנה הראשונה היא התקופה הכי מלחיצה שהייתה לי בחיים, ברגע שלמדתי לקחת דברים "קול" הציונים עלו והדברים החלו להסתדר.

אלישבע מולדבסקי

גיל: בת 24

לימודים: לומדת תואר ראשון במחלקה לאמנות, שנה ב' בבצלאל

מגורים ועיסוק: גרה בדירת שותפים במרכז ירושלים, עם שותף, שותפה והכלבה שלי דינקה. עובדת כברמנית בבר "השכנה" בשוק מחנה יהודה.

– למה בחרת ללמוד את התחום הנ"ל?

מאז שהייתי קטנה אהבתי לצייר וציירתי בכל הזדמנות, האהבה לציור הפכה לאהבה לאמנות והאהבה לאמנות הפכה להבנה שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים. למרות שאמנות זה תחום מאוד רחב וקצת אמורפי שקשה להגדיר בדיוק מה הוא כולל ובטח שקשה ללמוד אותו, החלטתי שאני רוצה להכיר את העולם הזה על כל נדבכיו ולהתפתח בו, והאקדמיה היא מקום טוב לעשות את זה.

– מה את/ה רוצה לעשות כשתהיי/ה גדול/ה?

אני רוצה להיות מטפלת באמנות, שזה אומר להמשיך לתואר שני אחרי שאסיים את התואר הראשון (לא יודעת עדיין איפה), וללכת על האספקט החינוכי/תרפיוטי של העניין, שזה משהו שחסר בבצלאל לצערי כרגע. אני חושבת שהדבר הכי טוב שאפשר לעשות בעולם זה לעזור לאנשים אחרים עם המתנה שלך.

– מה הקורס או החלק שאת/ה הכי אוהב/ת בלימודים ולמה?

הקורסים הולכים להשתנות לגמרי בשנה ב' אז אני עדיין לא יודעת להגיד אני הולכת להתמחות בפיסול, שזה משהו שהתחלתי להכיר ולאהוב בזכות הלימודים. מעבר לזה אני גם מאוד אוהבת וידאו ארט וצילום. הדבר הכי טוב בלימודים האלה הוא שהם פותחים לך את הראש וגורמים לך ליצור בדרכים לא-קונבנציונליות.

– איזה טיפ את/ה יכול/ה לתת לסטודנטים הכרמיאלים החדשים שמתחילים השבוע את לימודיהם? תנשמו עמוק ותהנו.

אלמוג סמואל

גיל: בן 23

לימודים: לימודי הנדסת מכונות, שנה א', במכללה האקדמית אורט בראודה.

מגורים ועיסוק: גרה בדירה שכורה בקרבת המכללה עם שותף.

– למה בחרת ללמוד את התחום הנ"ל?

בחרתי בתחום הנ"ל כי אני מאמין שהוא יקנה לי את הידע לעשות את מה שאני רוצה כשאסיים ללמוד, לא בטוח אם אחרי תואר ראשון או שני.

– מה אתה רוצה להיות "כשתהיה גדול"?

כשאני אהיה גדול אני רוצה להקים חברת רכב משלי וליצור רכבים שישנו את התפישה של אנשים לגבי ההגעה מא' לב', וייתנו מענה לאנשים שמוטוריקה היא התשוקה שלהם.

– איך אתה מתארגן לקראת המעבר לסטטוס של סטודנט?

ההכנה לקראת המעבר לסטטוס של סטודנט היא בעיקר בחשיבה – עכשיו מתחיל חלק חדש בחיים והעדיפות העליונה בו היא הלימודים. כל השאר נבנה סביב זה, כדי שיהיה זמן להכל, אבל בלי להפריע ללמידה.

– מה הדבר שאתה הכי מצפה לו בלימודים האקדמיים?

הציפיות העיקריות שלי מהחיים האקדמאיים זה ליהנות מהחוויה, ושהחומר יהיה מעניין. אני הולך להשקיע עכשיו לפחות 4 שנים בלמידה, אני מקווה שעל מקצוע שאני אהנה ללמוד.

מורן אביטן

גיל: בת 27

לימודים: סטודנטית למדעי ההתנהגות, שנה ב', במכללה האקדמית צפת.

מגורים ועיסוק: גרה בכרמיאל עם הילדה שלי ועובדת כמנהלת סניף ברשת פוקס.

– למה בחרת ללמוד את התחום הנ"ל?

כי התחום מאוד מעניין אותי ובנוסף המסלול נוח שניתן לשלב עם העבודה

– מה את רוצה לעשות כשתהיי גדולה?

להתקדם בחברה בה אני עובדת כיום.

– מה הקורס או החלק שאת הכי אוהבת בלימודים ולמה?

קורסי פסיכולוגיה, נותנים לי כלים גם בחיי היום יום ומאוד מעניינים.

– איזה טיפ את יכולה לתת לסטודנטים הכרמיאלים החדשים שמתחילים השבוע את לימודיהם?

להגיע מוקדם כדי למצוא חניה.

כתבה מעניינת:

עתיד כרמיאל טקס סיום שנה תשפא צילום רשת עתיד

אחרי הקורונה: סיום שנה בעתיד כרמיאל

שתפומערכת פורטל זהר.נט בבית החינוך הטכנולוגי המקצועי עתיד כרמיאל חגגו 44 תלמידי מחזור כ״ב את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.