בטאן חבר מועצת העיר, הממונה על אגודות הספורט, יזם שיתוף פעולה בין עמותת פרחי כרמיאל ואופק כרמיאל, שבמרכזו איחוד מדורג של הקבוצות. לדבריו, על-פי ההסכם, בתי הספר ימשיכו לעבוד במקביל, במתכונת זהה כפי שהם מתנהלים כיום

הסכם היסטורי: שיתוף פעולה בין עמותות אפק כרמיאל ופרחי כרמיאל

שתפו

העמותות המפעילות בתי ספר מתחרים לכדורגל סיכמו על שיתוף פעולה ביוזמתו ותמיכתו של חבר מועצת העיר שלומי בטאן, הממונה על אגודות הספורט. המשמעות: הילדים המתאמנים בכדורגל יתאגדו החל מכיתות ח’ במסגרת תחרותית אחת

אחרי שנים רבות, נדמה שהגיע הקץ לעויינות הספורטיבית בין שני בתי הספר לכדורגל בעיר – אופק כרמיאל והמכללה לכדורגל של עמותת פרחי כרמיאל. שלומי בטאן, הממונה על תיק אגודות הספורט בעיר הצליח לאחד בין הגופים היריבים ולהגיע לכדי הסכם היסטורי בקנה מידה מקומי, ההמקובל על כולם. הבשורה למאות ילדי העיר שמתאמנים בכדורגל בשתי האגודות: לא עוד פיצול כוחות, אלא איחוד תחת מסגרת תחרותית אחת בליגות של ההתאחדות לכדורגל. המטרה היא שהילדים המוכשרים לא יפלטו מענף הכדורגל בהמוניהם כפי שקרה עד כה, אלא יוכלו להמשיך ולשחק באופן תחרותי גם בגילאי הנוער ואף הבוגרים. אולי זה לא יהפוך את כרמיאל למעצמה בענף, אבל זה בהחלט ישדרג משמעותית את הכדורגל המקומי.
בטאן חבר מועצת העיר, הממונה על אגודות הספורט, יזם שיתוף פעולה בין עמותת פרחי כרמיאל ואופק כרמיאל, שבמרכזו איחוד מדורג של הקבוצות. לדבריו, על-פי ההסכם, בתי הספר ימשיכו לעבוד במקביל, במתכונת זהה כפי שהם מתנהלים כיום. החל מהקבוצות בכיתות ז’, ילדים מהמכללה לכדורגל שימצאו מתאימים, יעברו אל הקבוצה התחרותית של אופק כרמיאל. שאר השחקנים מאותה שכבה יתאמנו במסגרת טרום-ליגה באיצטדיון העירוני. כך למעשה יהיו שתי קבוצות בשכבת ז’ שיתאמנו במגרש. בשנתון הבא, במסגרת כיתות ח’ תהיה קבוצה תחרותית נוספת במסגרת אופק כרמיאל, בהדרכת אבי גיסברג, מנהל המכללה לכדורגל. שתי הקבוצות התחרותיות ישחקו בליגות נפרדות. בשנתון של כיתות ט’ תהיה קבוצה אחת, מאוחדת ומחוזקת”.
שלומי בטאן אומר כי הגיע הזמן לשים את האגו בצד: “במשך שנים הייתה מלחמה חצי סמויה בין שתי האגודות. נוצר מצב שהיו שני בתי ספר וזה יותר מדי. ילדים בעמותת פרחי כרמיאל התאמנו במגרשים הסינתטיים הקטנים ברחבי העיר, וילדים באופק התאמנו בנפרד, במגרש העירוני. מי ששילם את המחיר היו כמובן הילדים, כי מי שגדל בבית הספר של פרחי כרמיאל, התרגל לשחק במגרשים קטנים והתקשה מאוד להסתגל למסגרת התחרותית באיצטדיון הגדול. ילדים רבים פשוט נשרו ועזבו את הכדורגל, במלחמה הזו שנמשכה שנים רבות, האגו ניצח וילדי כרמיאל הפסידו”.
ביום שלישי שעבר כינס בטאן את נציגי האגודות ולאחר דיון ארוך שכלל מו”מ מייגע, הבשילו התנאים להסכמה. במעמד החתימה נכחו שלומי בטאן עצמו, נציגי הנהלות שתי העמותות וראש מחלקת הספורט העירונית, סנדו בדנג’ו. זה ההסכם השני שנחתם בין אופק לפרחי כרמיאל בתוך שנתיים, כשההסכם הקודם החזיק מעמד בקושי שנה אחת, עקב מחלוקות בין הצדדים, אבל הפעם, מאמינים כולם, שמדובר בהסכם אחראי ומוצלח יותר. “כולם רוצים לתת צ’אנס אמיתי ליוזמה” מדגיש בטאן. “האם היה קשה לשכנע? הצבתי אותם מול המראה, הצגתי בפני כל צד את המצב הקיים ואת היתרונות בחתימה על ההסכם. אמרתי להם, בואו ננסה להתגבר על המכשולים בצורה כנה, והתוצאות יגיעו במהירות. בסופו של דבר, כל צד עושה את הכל לטובת הספורט ולטובת העיר. הרצון שלי הוא לרכז את כל המשאבים בעיר”.
הן באופק כרמיאל והן בפרחי כרמיאל, הסכימו כי בטאן ילווה בשנים הקרובות את שני בתי הספר לכדורגל, וישמש כמגשר ובורר בכל פעם שיידרש.
יעקב קיסוס, יו”ר מחלקת הנוער אופק כרמיאל: “חבל שההסכם הזה לא נחתם לפני שלוש או ארבע שנים, כי התוצאות משיתוף הפעולה הקודם בינינו, לפני כשנתיים, נתן פרי בשטח וחיזק מקצועית את הקבוצות. בסופו של דבר, אף פעם לא מאוחר מדי, יכול להיות שהיום יש להסכם אפקט הרבה יותר חזק ואמיתי, דווקא בגלל ששני הצדדים נותרו עם טעם קצת מר בפה אחרי שהופסק שיתוף הפעולה הקודם. בזמן שעבר מאז, כל צד למד מהטעויות שלו. שלומי בטאן, שאני מעריך את הגישה שלו, היה הוגן מאוד בישיבות איתנו, פעל למען הילדים ולא צידד בצד כזה או אחר. כל זה חיזק אותנו שהפעם ההסכם בינינו יצליח לאורך זמן. הפעם באנו עם ידיים פתוחות וגישה חיובית יותר. שיתוף הפעולה שלנו עם עמותת פרחי כרמיאל יהיה הדוק מאוד, שני הצדדים יקרבו את הילדים לצד המקצועי. לאבי גיסברג יש מה להציע, אין ספק, וגם לנו יש מה להציע עם הנסיון שלנו. אם ישפטו אותנו לאורך זמן, יש לי תחושה שהשותפות הזו בן המועדונים תשיג תוצאות חיוביות. כמובן שצריך להיות פחות רגישים זה מול זה. אני פונה בשם אופק להנהלת פרחי כרמיאל, נשמח לשתף פעולה, נהיה עם אוזן קשובה ודלת פתוחה. אני רוצה להודות להנהלת העיר, לראש העיר עדי אלדר, למ”מ רינה גריבנרג שלקחה על עצמה את נושא הספורט וקוצרת הצלחה רבה ושלומי בטאן, שבאמת נכנס במלוא הכוח, כדי לקדם את הרעיון והצליח בצורה מעוררת כבוד, ותודה לחבריי במועדון על שיתוף הפעולה”.
פרדי לסרי מנכ”ל עמותת פרחי כרמיאל, מביע שביעות רצונו מההסכם החדש: “תמיד היה רצון מצידנו להגיע להסכמות ברוח זו, בעבר היה הסכם שהשיג תוצאות נאות, אבל הופסק אחרי שנה ואנו מקווים שהפעם שיתוף הפעולה ימשך זמן רב. אני שמח שבעירייה הבינו כי כדאי להגיע להסכם שכזה לטובת העיר. מעתה, נקבל את האפשרות להשתמש באיצטדיון העירוני, במקום במגרשים הקטנים. מאידך, עצם העובדה שעקרונית, ילדי כיתות ח’ לא ימשיכו אצלנו, מהווה ויתור מבחינתנו, אבל זה ויתור שמקובל עלינו. הרי אנחנו לא מצפים שישארו אצלנו עד שיתגייסו. אני סבור שזה לא הפסד מבחינתנו, זה מה שצריך להיות והעיקר שהם ימשיכו לשחק באופן תחרותי ולא יילכו לאיבוד. מה הסיכוי שההסכם יכובד הפעם במלואו? אם העירייה תהיה ערבה לכך ותגלה החלטיות, אני מאמין שזה יימשך זמן רב. מדובר באינטרס עירוני מובהק. אציין שנציג העירייה שלומי בטאן, התחייב לפתוח מתקני ספורט וכדורגל נוספים בעיר לרווחת הילדים”.
על השאלה האם הצעד הבא יביא לאיחוד גם בין אגודות הכדורסל בעיר, כמותן פועלות ארבע בכרמיאל, אומר פרדי לסרי: “במישור התחרותי, היות ויש מספיק מתקני כדורסל בעיר, אין אינטרס לאחד את האגודות, אם כי יש מקום לשקול צמצום מספרן בחצי, אבל חשוב לשמור לפחות על שתי אגודות תחרותיות, וזאת על מנת שלא ליצור מונופול”.
אבי גיסברג, מנהל המכללה לכדורגל של עמותת פרחי כרמיאל: “אני מאוד שההסכם יצליח, במכללה לכדורגל יש המון כשרונות צעירים, את המהלך הזה עשיתי קודם כל לטובת העיר והילדים, ובעקבות פנייתו האישית של שלומי בטאן, וההערכה הגדולה שיש לי כלפיו וכלפי הכוונות הטהורות שלו לשנות דברים ולקחת את הספורט בעיר למקום שהוא ראוי להיות בו. אני חושב שהגיע הזמן שקבוצות כרמיאליות, בכל ענפי הספורט, יסתכלו בגובה העיניים לכל קבוצה בארץ. שיתוף הפעולה הוא הצעד הראשון בדרך הזו, יש לנו נוער כשרוני ומדהים, צריך לדעת כיצד לנווט אותו על מנת שיעלה על דרך המלך”.
דביר איפרגן מנהל מחלקת הנוער אופק כרמיאל, אומר: “אנחנו בתור הנהלת אופק כרמיאל ראינו לנגד עינינו את טובת ילדי העיר ואת טובת הכדורגל בעיר, שאפנו לעשות עוד צעד ולקדם את המחלקה, על-ידי כך שהמחלקה תרכז את כל הנושא התחרותי של הכדורגל בגילאי ילדים, נערים ונוער. באופן טבעי עובדים בעיר כמה בתי ספר לכדורגל והשאיפה היא לרכז את כל הילדים בקבוצות הליגה התחרויותיות שפועלות באופק כרמיאל, וכך למעשה אנחנו מבטיחים שהילדים בעלי הפוטנציאל והיכולת להמשיך בליגה, יוכלו הודות לשיתוף הפעולה הזה להגיע לאופק כרמיאל. אני כמובן מאוד שמח על ההסכם, כי המטרה בראש ובראשונה היא להעניק לילדים את המסגרת המתאימה לכמה שיותר ילדים מכרמיאל. בסופו של דבר אופק כרמיאל הוכיחה שהיא שם דבר בארץ ובאזור הצפון בפרט. אני מברך ושמח על שיתוף הפעולה, בתקווה שתהיה המשכיות במשך שנים רבות”.

כתבה מעניינת:

איתי מגל מדיה הפועל עירוני כרמיאל

אחרי השוער: גם חלוץ קריית ים חתם בכרמיאל

שתפו מאת גיל דובריש הליגה בפתח ובהפועל עירוני כרמיאל ממשיכים להתחזק – עם רכש נוסף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *