הרב הראשי לישראל ביקר במפתיע בישיבת ההסדר

הרב הראשי לישראל ביקר במפתיע בישיבת ההסדר

שתפו

ביום ראשון זכתה ישיבת ההסדר בכרמיאל לשיעור כללי בסוגיית “תקפו כהן” בבבא מציעא, המסכת בה עוסקת הישיבה, עם הרב הראשי לישראל דוד לאו.

זו כבר הפגישה השניה של הישיבה עם הרב, לפני כ-4 שנים בחג החנוכה הוזמן הרב לאו, אז רב העיר מודיעין, לשיעור בישיבת ההסדר בכרמיאל, כבר אז נוצרו הקשרים, והרב אמר שישמח לשוב לכרמיאל.

אולם היתה כאן הפתעה שלא תוכננה על ידי הישיבה. ראש הישיבה, הרב יעקב ידיד הזמין את הרב לאו לבוא לישיבה, והוא אכן בא בשמחה וביקש לתת שיעור לבני הישיבה. הישיבה הודיעה לציבור התושבים על הגעתו של הרב, ופירסמה שהשיעור יהיה בגמרא באחת הסוגיות המסובכות של פרק ראשון.

“לא ציפינו לציבור רחב”, מסביר הרב ידיד, “מפני שהפעם זהו שיעור בגמרא ולא כולם נתונים בסוגיה זו. להפתעתנו ובלא שהתכוננו לכך, הגיע הציבור הכרמיאלי בהמוניו, בתי כנסת שונים ואנשים מכל רחבי העיר הגיעו לישיבה ובית המדרש היה הומה מפה לפה. להפתעתנו במקומות רבים אכן הכינו את הסוגיה. לומדי דף יומי בבית הכנסת הדר בן ציון לדוגמא, במקום ללמוד את הדף במסכת יבמות הכינו את הדף של השיעור של הרב הראשי. ההשתתפות היתה מפתיעה, ולימדה אותנו שוב מה גדול כוחה של אהבת תורה בקרב הציבור כולו”.

כתבה מעניינת:

רכבים טעינה חשמלית

גיל הרכבים הממוצע בכרמיאל – כ-7 וחצי שנים

שתפוכרמיאל מדורגת במקום טוב באמצע, הרחק מקלאנסווה ובית עילית אבל גם לא קרובה אל רמת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *