חברת ארקיע תפצה נכה תושבת כרמיאל בסכום של 6500 ש״ח

שתפו

התובעת, שנעזרה בעורכת הדין תמר גופררז, גילתה רק לאחר שהזמינה כרטיס טיסה משדה התעופה בחיפה לאילת, כי אין דרך להעלות אותה למטוס ולכן נאלצה להרחיק עד נתב״ג 

מערכת זהר הצפון

רונית, תושבת כרמיאל, נכה ומרותקת לכיסא גלגלים, רצתה ליהנות בסוף שבוע באילת, כאחד האדם. השיקול המרכזי בבחירת יעד הנופש (אילת), היה שחברת 'ארקיע' מציעה 'חבילות נופש', הכוללות טיסות (הלוךחזור) מנמל התעופה בחיפה לנמל התעופה באילת, ולכן הזמינה מ'ארקיע' חבילת נופש כזו. רק לאחר ביצוע ההזמנה והתשלום, התברר לרונית, לתדהמתה, שהאמצעים המכניים בנמל התעופה בחיפה המיועדים להעלאת נוסעים למטוס (מעלון, זחליל וכיוצ"ב) מקולקלים, ומועד צפוי לתיקונםאין.

הפתרון 'הגאוני' שהוצע לרונית הינוהעלאתה למטוס, באופן ידני ע"י מספר אנשים (כשמספר האנשים תלוי במשקלה) וזאת לאחר קשירתה לכיסא. מעבר להיות "הפתרון" מסוכן, הרי שאין ספק, שפתרון זה משפיל ודווקא מבליט את "נכותו" של הנכה אל מול אחרים, וכדבריה של רונית בדיון: "זה דבר שהוא מאוד משפיל לבן אדם נכה, ששמים לו את הנכות בפנים ומבדילים בינו לבין אדם רגיל". בקשתה של רונית לבטל את 'חבילת הנופש' ולקבל חזרה את כספה נתקלה בסירוב, ולפיכך נאלצה רונית, תושבת כרמיאל, להשתרך לנמל התעופה בן גוריון, בו קיימים, כמובן, אמצעים מכניים, להעלאת והורדת נוסעים נכים למטוס, ומשם לטוס לאילת (וחזרה).

בתביעה שהוגשה לבית משפט לתביעות קטנות בקריות, ונוסחה עבור רונית ע"י עורכת דינה, תמר גופררז, נטען כי "הפתרון" – העלאת נוסעים בידיים למטוס על ידי מספר אנשים, על פי משקל הנכה, ולאחר קשירתו לכיסא, הינו בניגוד מוחלט לתקנות שתוקנו על פי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תקנות המסדירות, בין היתר, את חובת ההנגשה של שירותי התעופה. ומה שברורששוויון אין פה.

בדיון שהתקיים לאחרונה בבית משפט לתביעות קטנות בקריות, התברר כי רק עתה, ולאחר שנים, ״בא לציון גואל״ וגם בנמל התעופה בחיפה קיימים, סוף סוף, אמצעים מכניים (תקינים ומכבדים) להעלאת נכים למטוס.

השופט מוחמד עלי, שקיבל את טענותיה של רונית, חייב את "ארקיע" לשלם לרונית סכום של 6500 ש״ח.

כתבה מעניינת:

ריבוד כביש 85 צילום עיריית כרמיאל

סוף סוף: עבודות הריבוד בכביש 85 יסתיימו השבוע

שתפומערכת פורטל זהר.נט בשעה טובה ומוצלחת, לאחר עבודה מאומצת שנמשכה מספר חודשים, תסיים השבוע נתיבי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.