בית / חדשות / פלילים ומשפט / "חטף" קנס של 5000 שקלים: צעיר מכרמיאל הפר בידוד
משטרה שוטר סמל צילום דוברות המשטרה 2019-05
צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

"חטף" קנס של 5000 שקלים: צעיר מכרמיאל הפר בידוד

שתפו

מדובר במקרה הראשון שבו ניתן קנס למפר בידוד בכרמיאל. החמרה גם באכיפת ההנחיות על המתרחקים מהבית – קנסות נרשמו לתושבי חוץ שביקרו בעיר. האם האכיפה מוצדקת או לא? הצביעו בסקר שלנו

מאת גיל דובריש

גם בכרמיאל ניתנים קנסות בגין הפרת הנחיות הממשלה. לפני כמה ימים נקנס צעיר, תושב העיר בשנות העשרים לחייו שהפר בידוד, בסכום המקסימלי – 5000 שקלים!

לפני שתמשיכו לקרוא, היכנסו לסקר שלנו והצביעו מה דעתכם:

במשטרה התקבל דיווח על כך שתושב העיר, צעיר אשר היה אמור לשהות בבידוד בית – ככול הנראה עקב חשד כי היה במגע עם חולה קורונה מאומת, הפר את תנאי הבידוד ויצא מביתו. שוטרי תחנת כרמיאל איתרו אותו באחת הפיצוציות בעיר, רשמו לו דו"ח בגובה של 5000 שקלים, ולאחר שהסבירו לבחור כי עליו לחזור מיד לביתו כדי שלא יסכן אנשים אחרים, ליוו אותו הביתה.

אתמול (יום ראשון) הונחו שוטרי תחנת כרמיאל להחמיר גם באכיפת ההנחיות לגבי יציאה מהבית מעבר ל-100 מטרים. לפורטל זהר.נט נודע כי עד כה נרשמו מספר קנסות בסך 500 שקלים לאנשים שהפרו את ההנחיות, בעיקר תושבי חוץ – כלומר אנשים המתגוררים בישובים בסביבה שהגיעו לכרמיאל וכאשר נשאלו למעשיהם, לא סיפקו הסבר משכנע ולא הוכיחו שהם עובדים חיוניים. גורם בכיר במשטרה מסר כי נכון להיום (שני בצוהריים) לא נרשמו דוחות כלשהם לעסקים בכרמיאל וכי "בעלי העסקים בעיר מגלעים משמעת רבה ועומדים בכול התקנות"

לפי ההנחיות החדשות, מי שמפר בידוד בית עשוי להיקנס בסכום של 5000 שקלים, ומי שמפר את ההנחיות ויוצא למרחק של יותר מ-100 מטרים מביתו שלא לצורך הצטיידות במזון, תרופות, או לצורך רפואי ועוד שורה של פעולות מותרות, עשוי להיקנס ב-500 שקל.

גם זה יעניין אתכם בתקופת הקורונה בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

פשיטה משטרה 2019-01

אירוע חריג: ירי לעבר בית בגבעת רם

שתפומאת גיל דובריש לפני זמן קצר הלילה (רביעי) דווח על אירוע ירי חריג בשכונת גבעת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.